Kako očistiti MAF / LMM / senzor pretoka zraka (TS in V6)

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ta je pa malce drugačen, saj je mehanski in čiščenje kaj hudo ne spremeni delovanja.

Nahaja se pa med škatlo zračnega filtra in sesalno loputo - tista velika aluminjasta zadeva nađraufana na pokrov filtra.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
OFC
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: To Jul 18, 2006 1:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Se pravi se s čiščenjem ne da kaj dosti spremeniti... Glede na to, da so simptomi podobni oz.skoraj isti kot tisti napisani o ''napačnem'' delovanju MAFa, je potem le še lamda sonda v igri. Ampak, če lambdo izklopim, da preverim če je tukaj napaka, bi moral avto delovati tako kot je treba oz.tudi izklop lambde ne pomaga kaj dosti?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Sam izklop lambde ne vem, če bo pomagal, boljša varianta ti je, da priklopiš dobro lambdo od nekoga drugega in vidiš če je razlika, ali pa greš v delavnico in plačaš izmero plinov, pa se vidi, če lambda dobro deluje.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

alfa_samec napisal/-a:...Kaj boste za čiščenje MAF.a potrebovali:
- čistilni sprej za senzor pretoka zraka, ki se dobi v vsaki trgovini z rezervnimi deli in stane okoli 6€ (200 ml). Jaz sem kupil CRC mass air flow sensor spray...
Ergo, sem danes malo hodil po trgovinah in spraševal za tole. Gledali so me, kot da iščem hrano za zelene možiclje iz vesolja. :lol:

Tudi uradni zastopnik za CRC brozge v SLO nima tega čistila ne v ponudbi ne v svojem katalogu.

Kje si ti to kupil?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Midva sva kupila v Eurotonu v MS, tako da dvomim, da ga v ljubljanskem eurotonu ne bi imeli. Če ga pa res ne dobiš pa ti ga lahko kupim in prinesem (v ponedeljek).

To je ta zadeva - http://www.crcind.com/csp/web/ProdDisp. ... AUTOMOTIVE
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Euroton ima kolikor sem videl kar nekaj stvari od te virme.. Morajo imeti sigurno. Tudi sam sem ga kupil tam
POTENZA ITALIANA
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Tole je pa fajna tema :mrgreen: grem kar ju3 zjutraj pogledat u euroton za sprej in upam da bo bolje.
nejchy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 46
Pridružen: So Feb 08, 2014 6:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kranj
Kontakt:

lepo pozdravljeni malo berem teme o tem lmm senzorju namreč imam alfo 159 1.9 jtdm in sem porajtal da tudi meni kdaj v prostem teku malo obrati ponihajo kakor pravite je lahko krivec lmm senzor, če sem prav razumel nesmeš uzeti ven samo lmm senzorja mislim z ohišjem ali kako, ker ga nameravam očistiti lp.nejc :D
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pri 159 boš zelo težko očistil LMM, kjer je senzor zalepljen v ohišje, pa z obeh strani zaprt z mrežico. Tako da niti ne prideš zraven. V poštev pride samo menjava.

Za nihanje obratov v štantgasu pa ponavadi ni kriv LMM. Vsaj ne pri dizlu. Bi moral mal z diagnostiko pogledat kaj se dogaja. Mogoče je kaj z EGRjem, ali pa sesalni kolektor je tudi večkrat problematičen...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vodič ne velja za dizle, samo za bencinske motorje!
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

Meni nihajo ko dela regeneracijo :wink:
Senza cuore saremmo solo macchine
Jaz156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 0
Pridružen: Sr Avg 19, 2015 8:21 am

Točno to rabim za svojo 156! Zamenjana je bila lambda sonda, mrežica avspuha, MAF z rabljenim, obrati pa kar nihajo in nihajo, kar mi preostane je probati to očistiti saj mi diagnostika nič ne pokaže če ni to pa je verjetno motorček prostega teka. Vendar mi slik ne odpre da bi si natacno ogledal kaj in kako da se ne zafrknem. Je kasna moznost da bi mi jih kdo poslal pise nek 404 error :/ imam pa še eno vprašanje in sicer če kdo ve kje se da kupiti kabel ki povezuje ta MAF senzor in se zavleče nekam spodaj? Mogoče kdo ve na kaj se priključi?Ker ni več izoliran tako kot treba tista črna plastika se je razdrla spodaj so kabli rumeni, rdeči,... bi znal nagajati tudi on verjetno. Sam ne bom nič delal ker si ne upam, tako da nič bat :D
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Najprej napravi reset ECU-ja, če je bilo vse to menjano, potem pa preglej še vse cevi zrakak, če niso kje porozne. Zelo rada popoka rebrasta cev, tisto preglej še toliko bolje. Včasih pa obrati nihajo zato, ker je na loputi veliko umazanije in olja.
Jaz156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 0
Pridružen: Sr Avg 19, 2015 8:21 am

Reset je bil narejen, deluje kakšne pol ure nato pa spet začne počasi nihati vse bolj. V roku enega dneva je spet isti vrag :D bom probal pregledati kar si napisal alfa_samec, hvala! Imaš mogoče še shranjene slike te ki si jih dal gor, če imaš bi ti bil neskončno hvaležen! Noče in noče jih odpreti.
Vem da tema ne sodi sem me pa zanima zakaj se je majstor začudil ko je rekel da moja alfa nima blokade motorja? Slučajno če kdo ve :D
Odgovori
  • Informacija