Odstranjevanje / Barvanje stranskih ogledal - AR 156

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
matgo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: To Apr 29, 2008 3:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska dežela

Ker je potrebno okoli Alfice tudi kaj postoriti, sem se lotil stvari, katera naju je z mojo boljšo polovico - večinsko uporabnico Alfice že nekaj časa motilo. Izgled je bil res grd, saj je luščenje barve iz nosilca ogledala dokaj pogosta napaka pri AR 156 nad l.2004!!! V pomoč sem Vam mimogrede poslikal in Vam bom na kratko obrazložil zadevco,kako najhitreje stvarco poštimat!!

Potrebno orodje:
- 10 ključek
- torx izvijač
- manjši izvijaček

Za začetek le še slika nadvse grdega nosilca ogledala, da boste vedeli o čem sploh govorim:
Slika

Pa začnimo:
Najprej z manjšim izvijačkom odstranite plastiko v notranjosti vozila-fiksirano je na dveh nosilčkih!!
Slika

Slika

Nosilčki plastike izgledajo takole, da boste vedli kaj "za boga" ga drži gor :)

Slika

Po odstranitvi plastike pa pred seboj zagledamo en mal konektorček (ki ga s pomočjo malega izvijačka ločimo narazen) ter 3* vijak 10mm!
Slika
Slika
Slika

Nato previdno odstranimo ogledalo z nosilcem (na vozilu ostane del gume, drug del gume pa ostane na nosilcu ogledala in jo v nadaljevanju odstranimo)!!
Slika
Slika

Ogledalo z nosilcem nato najbolje da položimo nekam - sam sem pametno :) "zlorabil" kar smetnjak in ga razstavimo. Na spodnjem delu ogledala odvijemo 3*torx vijake in ogledalo lahko ločimo od nosilca!
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Ostane nam le nosilec in drgnjenje s šmirglom!!
Slika
Slika

Zatem je na vrsti barvanje s temeljno barvo, ter zatem s črno barvo!!
Slika
Slika
Slika

Za primerjavo še vmes stari in novi nosilec (levi in desni)!!
Slika

Sledi še sestavljanje v obratnem vrstnem redu (prispevek iz začetka pride v pomoč-če je kdo slučajn že pozabu kako je šlo narazen??)!!
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

In na koncu naj bi zgledalo nekako tkole!
Slika
Slika
Slika

Upam, da s tem prispevkom komu prikrajšam vsaj 5 minutk dela oz. da se bo komu zdel koristn.
Zadnjič spremenil matgo, dne So Jun 26, 2010 1:23 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp, matgo

http://www.forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=14244

Za vsazga drifterja nek robnik raste. Tist k ga še ni najdu ga pa še bo.
Sunec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Dec 20, 2009 8:42 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MS

fino :) smo že delali... lako bi edino šraufe tudi pobarval :P
..: Win or Die Trying :..
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

To mi deli!! :D Hvala, tudi moj levi špegu se tko lošči :doubt: do zdej sem ga barvu bolj na hitro in samo tam kjer se je odlušču (pobarval z eno črno barvo)l, zdej bom pa naredu tko kot si ti :) =D>
matjazs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Nov 19, 2009 9:40 pm

Super si tole napisal in hvala ampak samo eno vprašanje...kako si potem kable nazaj priklopil, ker so kontakti tako globoko v tapeti? Jaz sem se že spravil podirati ampak ko sem videl kje se skriva kabel sem odnehal, da le ta ne bi padel pod tapeto ko bi ga odklopil.
matgo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: To Apr 29, 2008 3:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska dežela

matjazs napisal/-a:Super si tole napisal in hvala ampak samo eno vprašanje...kako si potem kable nazaj priklopil, ker so kontakti tako globoko v tapeti? Jaz sem se že spravil podirati ampak ko sem videl kje se skriva kabel sem odnehal, da le ta ne bi padel pod tapeto ko bi ga odklopil.
Moj konektor je fiksiran na vrhu oz. pri robu sprednjih vrat,tko da ni bilo nobene bojazni da bi mi kam ušel!! Najbrž imaš ti te nosilčke konektorja potrgane al pa staknjene, druge opcije ni! Drugač pa kabl potegneš do roba vrat ( da konektor pogleda izza tapete), nato pa ga primeš s kakšnim izvijačkom oz. s kleščami, pa ga npr. prilepiš za tisto urco k jo rabiš za rihtat ogledalo kar na tapeto. Tko nekak bi jst to izpeljal!
Lp, matgo

http://www.forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=14244

Za vsazga drifterja nek robnik raste. Tist k ga še ni najdu ga pa še bo.
matgo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: To Apr 29, 2008 3:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska dežela

Sunec napisal/-a:fino :) smo že delali... lako bi edino šraufe tudi pobarval :P
Sliko sem zanalašč naredu še z rjastimi šraufi, saj sem takoj vedel da bo kakšno budno lepotno oko to opazilo :D :D
Lp, matgo

http://www.forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=14244

Za vsazga drifterja nek robnik raste. Tist k ga še ni najdu ga pa še bo.
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kakšno temeljno barvo, ter črno barvo naj kupim za podvig "barvanja" nosilcev ogledal? Kaj posebnega?

hvala za odgovor,

lp, perme
zipri
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: Sr Jan 07, 2009 5:52 pm

Tole bo prišlo prav, tudi sam moram počasi to narest. Tudi mene zanima s katerimi sprayi si to barval?
Lp
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Če temelna barva ni bila dvokomponentni primer za aluminij, bo čez čaz vse odstopilo.
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

Ali bo zadostovalo če dam kr špric kit prej gor pa potem kr z navadnim sprejom pošpricam ? Ali morn prav barvo za alumini kupit ?
Lp
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ti kr s penzlnom popenzlej pa bo,boš meu vsaj kj za počet,zj k gre dž!!! :lol: :lol: :lol:
NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

Kako se pa sname vn šipca od ogledala, mislm celotno ogledalo. Namreč moral bi prebarvati celotno ogledalo, pa mi šipca narobe hodi.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

aaverwnbe napisal/-a:Kako se pa sname vn šipca od ogledala, mislm celotno ogledalo. Namreč moral bi prebarvati celotno ogledalo, pa mi šipca narobe hodi.
hudo zaj......

sama šipca je samo zataknjena na nosilno ploščo z " haklčki".......problem pa je pridet do njih in jih losati, brez da jih zlomiš.
Zadaj je haklčkov sigurno 6 , verjetno celo več, in ko snemaš šipco dol skor sigurno polomiš 1,2....sicer šipca še drži, vendar ne več tako kot bi morala, če jih zlomš več....pa vprašanje, če bo šipca sploh stala.

PS: ogledalo obrneš(šipco) čisto proti avtu , tako da ti zunanji vogal dejansko pogleda iz ohišja....potem imaš dostop (če lahko temu tako rečeš :doubt: ) do kavlčkov, nato si pomagaš z kako tanko ampak močno žico in iztikaš enega po enega 8)
NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

heh hvala! bom probou pa da vidm kako mi rata tole use skupaj :)
Odgovori
  • Informacija