Nakup Alfe prek leasinga

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Đasmin napisal/-a:mi je pa kredit ljubši, saj ni treba tolko komplicirat z nekimi komisijski prodajami pa z provizijimai(k ene avtohiše tud to zaračunavajo) pa ne vem potem bi še par dni čakal na odobritev itd.

Kredit pa dvigneš pokličeš lastnika-mu daš-ti da-in se odpelješ-stvar rešena... #-o
Heheheh, pride z leti da ugotoviš, da je - glede na to da boš imel avto n let +1 leto dlje, ker ga ne boš mogu prodat :mrgreen: - teden, dva, mogoče celo mesec čisto nepomemben.

Razen pri ženskah se to ne spremeni, moja se je v soboto zjutraj odločila za avto, ob dvanajstih je bil že kupljen :?
Zadnjič spremenil slehernik, dne Pe Maj 27, 2011 10:08 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če so tvoji edini prihodki "minimalna študentska plača", potem ne kompliciraj... kup električni skuter za 500EUR v akciji in zapeli v realnost.
Potem bo pa spet jok, ko bo treba LMM pa svečke menjat. Nakoncu bo pa itak spet Alfa vsega kriva...

LP
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Jonas napisal/-a:Če so tvoji edini prihodki "minimalna študentska plača", potem ne kompliciraj... kup električni skuter za 500EUR v akciji in zapeli v realnost.
Potem bo pa spet jok, ko bo treba LMM pa svečke menjat. Nakoncu bo pa itak spet Alfa vsega kriva...

LP
Jaz že zdaj jokam!!!
Ljudje ne preberjeo cele zgodbe in presojajo po dveh, treh postih #-o

147 ni nevem kak strošek - da ne govorimo o taki kot jo jaz kupujem...
Kupujem jo kot novo bi se lahko reklo :lol: :P To pa je Drager ne :wink: hehehe
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

Đasmin napisal/-a:
Jonas napisal/-a:Če so tvoji edini prihodki "minimalna študentska plača", potem ne kompliciraj... kup električni skuter za 500EUR v akciji in zapeli v realnost.
Potem bo pa spet jok, ko bo treba LMM pa svečke menjat. Nakoncu bo pa itak spet Alfa vsega kriva...

LP
Jaz že zdaj jokam!!!
Ljudje ne preberjeo cele zgodbe in presojajo po dveh, treh postih #-o

147 ni nevem kak strošek - da ne govorimo o taki kot jo jaz kupujem...
Kupujem jo kot novo bi se lahko reklo :lol: :P To pa je Drager ne :wink: hehehe
Ne misli, če je bil avto dobro vzdrževan da je imun na okvare. V tem primeru je verjetnost da se bo kaj pokvarilo manjša.

Da ne bo tako kot je Jonas napisal.
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

kje pa je kasko obvezno pri lesingu? kolikor vem za rabljen avto pridobitev leasinga ni pogoj kasko in to ponuja kar nekaj avtohiš pri nas.

lp
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-leasing je manj ugoden,kot kredit,lažje ga je dobit,če nisi kreditno sposoben
-to je velik problem nas,ki imamo S.P. ,ker plačuješ minimalne dajatve,ne moreš dobiti niti kredit za 130 evrov obroka na mesec =D> #-o
-čeprav sva oba z ženo več kot 20 let pri NKBM,vsak po 2 računa (privat in poslovni),manjka 25 evrov,da bi lahko dobila kredit
-treba bo zamenjat banko :evil:
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pa ne plačevat minimalnih dajatev,pa boš tudi kredit lahko dobil,pa še pokojnina ne bo minimalna,pač tvoja osebna izbira!
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

mitoma napisal/-a:Pa ne plačevat minimalnih dajatev,pa boš tudi kredit lahko dobil,pa še pokojnina ne bo minimalna,pač tvoja osebna izbira!
-ti si pa optimist,naiven pa tudi :wink:
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

mene sam neki kle zanima.. kako ste mu odsvetovali gtjko kupit, sedaj pa kupuje 147ko. a ni to prakticno isti avto z drugacno karoserijo?
Slika
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

alfafil napisal/-a:
mitoma napisal/-a:Pa ne plačevat minimalnih dajatev,pa boš tudi kredit lahko dobil,pa še pokojnina ne bo minimalna,pač tvoja osebna izbira!
-ti si pa optimist,naiven pa tudi :wink:
Zakaj že?
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

dejan031 napisal/-a:kje pa je kasko obvezno pri lesingu? kolikor vem za rabljen avto pridobitev leasinga ni pogoj kasko in to ponuja kar nekaj avtohiš pri nas.

lp
Na VBS-ju je meja 5.000 EUR, nad je kasko obvezen pod pa ne.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Đasmin napisal/-a:Jaz že zdaj jokam!!!
in kdaj boš sedaj predstavil to svojo Alfo al samo nabijaš v buče
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

mitoma napisal/-a:Pa ne plačevat minimalnih dajatev,pa boš tudi kredit lahko dobil,pa še pokojnina ne bo minimalna,pač tvoja osebna izbira!
x2
sicer pa za kredit se izračunava kreditna sposobnost za zadnjih 6 mesecev, tako si lahko to obdobje nakazuješ večjo plačo in ni nobenega problema glede pridobitve posojila. Ko imaš enkrat kredit odobren, pa lahko zopet preideš na minimalca. Na lepe oke in minimalca se dandanes v nobeni banki ne dobi kredita, neglede na to koliko časa si komitent. Pri klasičnem kreditu se vedno gleda na OD in minimalno zakonsko določen je 572,27€ neto, kar je pa več od tega se pa lahko bremeni s kreditom.
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Gregson007 napisal/-a:
Đasmin napisal/-a:Jaz že zdaj jokam!!!
in kdaj boš sedaj predstavil to svojo Alfo al samo nabijaš v buče
Nič ni od Alfe... :( :?

Dragerju pomoje ni do prodaje...dogovori so propadli, čeprav je denar bil pripravljen samo še prepis bi se dejansko naredil in to bi bilo to...

No zdaj so mi doma zrihtali Roverja in se v njem fijakam po ''deželi'' Ljubljanski :doubt: 8) :lol:

No sei ko bo čas bo padla tud kaka Alfica...

Mi je pa žou ker smo delal tako frko za nič, toliko sem spraševal in iskal Alfo in na koncu neka X izbira iz Y možne kombinacije pristane v rokah mladega moža :mrgreen:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Rover,mislim,dobra izbira,boljša od alfe :doubt: :lol:
Zaklenjeno
  • Informacija