Nakup Alfe prek leasinga

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Zakaj ne more dobiti kredita? Kumot ga lahko dobi, samo starše imej s sabo za poroka. :mrgreen:

Naredi informativni izračun preko spleta, potem pa pejt s temi številkami k npr. unicredit, nlb in skb, pa boš videl kje šenkaš tistih 10 eur več. Pa na koncu pejt na svojo banko, da ti bodo naredili cenejše od ostalih "konkurenčnih" ponudb. Kater je pa najcenejši, ali namenski ali potrošniški, pa boš videl v banki... :wink:
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:To morata uredit starša, ker ti nobenega kredita ne moreš dobit.
Glej, sej vem...ampak on se ne bo muču s tem...on je reku ti najd - js plačam... :roll:
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Pa ne sekiraj se toliko za LJ (živim cel lajf kle), za kraje in ne vem kaj. Človek, imel boš Alfo, noben debil ti ne bo šu krast Alfe, ker je ne bo mogu prodat, ni ti to Golf. :)

Radie pač uzemš vn, če imaš stock radio not, ti ga itak noben ne bo šel krast, praske boš pa pokasiral tako ali tako, nč bat. :)
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Dejch napisal/-a:Pa ne sekiraj se toliko za LJ (živim cel lajf kle), za kraje in ne vem kaj. Človek, imel boš Alfo, noben debil ti ne bo šu krast Alfe, ker je ne bo mogu prodat, ni ti to Golf. :)

Radie pač uzemš vn, če imaš stock radio not, ti ga itak noben ne bo šel krast, praske boš pa pokasiral tako ali tako, nč bat. :)
Ima Navi notr... :mrgreen:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Zakaj ne more dobiti kredita?
Ker nima niti minimalne plače, predvidevam, ampak štipendijo, ki ne presega 200€ mesečno.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Za 6k€ krede ne bo dobil, ker so mesečni prihodki prenizki, 18 mesecev je pa najdlaši čas za kredit, se mi zdi, razen če so sedaj kaj spreminjali.
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:
Zakaj ne more dobiti kredita?
Ker nima niti minimalne plače, predvidevam, ampak štipendijo, ki ne presega 200€ mesečno.
Nimam štipendije...ampak nekaj plače majhne prek študenca...omembe ni vredn :oops: #-o :D

Drgač pa js karkol plačevt se prav: name leasing al pa kredit itd. ODPADE...avto dobim
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Đasmin napisal/-a:Drgač pa js karkol plačevt se prav: name leasing al pa kredit itd. ODPADE...avto dobim
ja in v čem je pol še dilema?

ta ki ti bo avto dal naj gre takoj zdaj na svojo banko uredit in potem gresta popoldan kupit avto - izy pizzy
:mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Ja pol si all covered. Namest da chataš kot na FBju, pejt raj s tisto osebo pač po leasing ali kredo, karkoli pač in uživaj v vožnji. :)
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Gregson007 napisal/-a:
Đasmin napisal/-a:Drgač pa js karkol plačevt se prav: name leasing al pa kredit itd. ODPADE...avto dobim
ja in v čem je pol še dilema?

ta ki ti bo avto dal naj gre takoj zdaj na svojo banko uredit in potem gresta popoldan kupit avto - izy pizzy
:mrgreen:
Prepričal sem ga v kredit...zdajle pa Dragerju potrebno nekaj časa, da se še poslovi od lepotice 147, tako da keš imam pripravljen...zrihtano

Drugače sem pa spraševal zaradi leasinga...ne vem kam iti po leasing -sicer sem zvedel, da se moran najprej komisijsko prodati in nato šele lahko jaz kupim kar traje 2 dni itd.

Zdaj samo čakamo na zeleno luč s strani Dragerja...
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Dejch napisal/-a:Ja pol si all covered. Namest da chataš kot na FBju, pejt raj s tisto osebo pač po leasing ali kredo, karkoli pač in uživaj v vožnji. :)
Do par min prej ni bilo vse tako preprosto... :D ampak mi je uspelo prepričat za kredit...
Do prej je pa veljal leasing in tam pa nimam pojma.... :?


No zato pa sem tukaj spraševal...Hvala zopet ekipi forumašev super ste :wink:
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

srečno kekec :wink:
Slika
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

No leasing ni noben bavbav, če plačuješ obroke ;)

Bistvena razlika je v lastništvu avtomobila, če ne plačuješ obrokov leasinga ti avto meni nič tebi nič vzamejo, če ne plačuješ obrokov kredita, te morajo pa po pravni poti terjat za denar, za podrobnosti pa ne vem...

In v določenih primerih je leasing boljši kot kredit, ker nimaš obremenjene plače in imaš lahko zraven kredit za npr. stanovanje, pa še trajnika nimaš. Poleg tega je lahko polog minimalen ali pa ga sploh ni. Če imaš avto na firmo, gre obrok leasinga v strošek firme. Preplačaš pa v vsakem primeru, s kreditom ali leasingom.

Konkretno ti lahko povem za VBS leasing. Šel sem na VBS, si tam vzel čas in se pogovoril. Potem sem šel k trgovcu-prodajalcu (v tvojem primeru k trgovcu-posredniku), oni so dal predračun, sem ga nesel na VBS. Potem so oni nakazali denar trgovcu in jaz sem avto prevzel. Prometno dovoljenje je pisano na mene, v prometni pa piše tudi lastnik = VBS. Zavarovanje je s 50% komercialnega popusta - to sicer ni isto kot 50% bonusa. Kot mladi voznik boš doplačal (30% ?) premijo, ni pa nobene dodatne premije ker je avto na leasing (razen če je leasing na firmo, potem pa je premija).

Zdaj pa še preden se vsujejo pametni življenski nasveti: po spletu okoliščin zaradi neumnosti nimam 50% bonusa. Avto sem hotel imeti kasko vsaj prvi dve leti, zato sem šel na leasing. Glede na to da je bil moj polog skoraj 40% imam obrok zelo majhen in to je tudi moj edini kredit.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

slehernik napisal/-a:No leasing ni noben bavbav, če plačuješ obroke ;)
se strinjam in dodajam še en ,,če,,:
če so mesečni prilivi takšni da vse to pokrijejo.
potem je življenje lahko pravljica
Slika
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

slehernik napisal/-a:No leasing ni noben bavbav, če plačuješ obroke ;)

Bistvena razlika je v lastništvu avtomobila, če ne plačuješ obrokov leasinga ti avto meni nič tebi nič vzamejo, če ne plačuješ obrokov kredita, te morajo pa po pravni poti terjat za denar, za podrobnosti pa ne vem...

In v določenih primerih je leasing boljši kot kredit, ker nimaš obremenjene plače in imaš lahko zraven kredit za npr. stanovanje, pa še trajnika nimaš. Poleg tega je lahko polog minimalen ali pa ga sploh ni. Če imaš avto na firmo, gre obrok leasinga v strošek firme. Preplačaš pa v vsakem primeru, s kreditom ali leasingom.

Konkretno ti lahko povem za VBS leasing. Šel sem na VBS, si tam vzel čas in se pogovoril. Potem sem šel k trgovcu-prodajalcu (v tvojem primeru k trgovcu-posredniku), oni so dal predračun, sem ga nesel na VBS. Potem so oni nakazali denar trgovcu in jaz sem avto prevzel. Prometno dovoljenje je pisano na mene, v prometni pa piše tudi lastnik = VBS. Zavarovanje je s 50% komercialnega popusta - to sicer ni isto kot 50% bonusa. Kot mladi voznik boš doplačal (30% ?) premijo, ni pa nobene dodatne premije ker je avto na leasing (razen če je leasing na firmo, potem pa je premija).

Zdaj pa še preden se vsujejo pametni življenski nasveti: po spletu okoliščin zaradi neumnosti nimam 50% bonusa. Avto sem hotel imeti kasko vsaj prvi dve leti, zato sem šel na leasing. Glede na to da je bil moj polog skoraj 40% imam obrok zelo majhen in to je tudi moj edini kredit.
Točno tako-preplačaš tako ali tako...baje da pri leasingu celo nekaj manj...smo se v 20 min vse pog. in ugotovil, da če bi bilo prek leasinga za plačat bi bilo 9% preplačan avto, prek kredita pa kar za 15%- s tem da pri leasingu ni všteto še zavarovanje in kasko katero pa je obvezno pri leasingu...ampak razlike velike ni...če bi bila potem bi itak bilo čisto nesmiselno, da karkoli razen kredita obstaja, kar se načinov plačila na obroke tiče...je pa res glede lastništva-ampak, obroke bi se redno plačevalo - mi je pa kredit ljubši, saj ni treba tolko komplicirat z nekimi komisijski prodajami pa z provizijimai(k ene avtohiše tud to zaračunavajo) pa ne vem potem bi še par dni čakal na odobritev itd.

Kredit pa dvigneš pokličeš lastnika-mu daš-ti da-in se odpelješ-stvar rešena... #-o
Zaklenjeno
  • Informacija