Menjava sprednje značke / emblema - AR 156

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Torej. Ker je bilo danes lepo vreme, mi je na pamet skočilo, da bi si menjal sprednji zbleden znak. Drugega sem uzel iz pre-FL 166-ke in paše kot ulit. Ta tema se lahko uporabi tudi kot vodnik, zato se bom tudi malo bolj razpisal.

Najprej potrebno orodje:
- ''Gidore'' (se opravičujem, ne znam pravilnega slovenskega izraza :mrgreen: ) v velikosti 8 in 10.
- Polirna pasta (ni nujno).
- Majhen izvijač.

Najprej sem vzel cel srček iz 166ke in to je zelo enostavno. Potrebne so le gidore velikosti 8. Ko odstranimo cel kromiran del, po potrebi okoli znaka ogrejemo s fenom in z izvijačem previdno odstanimo znak. Pazljivi moramo biti pri izvijačenju, ker je verjetno najmanj en vijak zarjavel in se hitro utrga.
Slika
Z oranžno so označeni vijaki, ki potrebujejo gidoro 8


Potem sem enako naredil pri 156, vendar tam potrebujemo poleg 8, tudi gidoro v velikosti 10. Vse vijake odstanimo (jih shranimo :D)

Slika
Z rdečo so 10-ke, z oranžno 8-ke

Potem je treba ločiti plastični in kromiran del. Najlažje z izvijačem primerne velikosti. Ta del ima 5 zatičev, eden skrit pod gumijastim delom na konici srčka.
Slika

Na koncu morate imeti v roki to.
Slika

Sedaj pride malo manj zanimiv del. Znakec je pribit z ''neti'' na ta kromirast del. Z precej majhnim izvijačem jih, kar se da pazljivo, odstanimo, saj jih bomo potrebovali kasneje za pritrditev novega znakca.
Slika

Ko je to urejeno, je znakec vseeno verjetno izjemno težko spraviti dol, brez da bi poškodoval kromiran del. Zato znak in ožjo okolico okoli ogrejemo s fenom, da se lepilo sprosti. Nato z majhnim izvijačem odstranimo star, zbleden znak. :)
Slika

Jaz sem po tem, še spoliral srček za dodaten sijaj 8)
Slika

Ko je to opravljeno, vse sestavite skupaj v nasprotnem vrstnem redu kot se ga opisal.

To je pa končni produkt. Awesome 8)
Slika
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Zelo lepo, samo temo si zgrešil.
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Zanimivo.
Meni je to na AT naredil pred delavnico v 2 minutah...z izvijačem nežno dobil staro značko ven in nalimal gor novo. Ne spomnim se nobenih netov zadaj, samo lim in dve palički ki gresta v luknjo (verjetno zato, da stoji pravilno naravnost).
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

gecco napisal/-a:Zanimivo.
Meni je to na AT naredil pred delavnico v 2 minutah...z izvijačem nežno dobil staro značko ven in nalimal gor novo. Ne spomnim se nobenih netov zadaj, samo lim in dve palički ki gresta v luknjo (verjetno zato, da stoji pravilno naravnost).
Js svojo nebi dobo ven, ni šans, ti neti držijo ko hudič. Original ma nete + lepilo. Iz une alfe ko sm pa dol pobral pa ni blo netov, ker je bil že znak menjan in ga je držal sam lepil. Tisti palčki so za pravo postavitev, na njih pa prideta, vsak na svojo palčko, neta.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Scremer napisal/-a:Zelo lepo, samo temo si zgrešil.
Sm hotu pod vodnike, sam tam lahk objavljajo sam moderatorji. Sm se pa odločeval med galerijo in tehnično temo, zbral očitno narobe. :x
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Premikam pod vodnike.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Dodano v zbirko. Pohvale avtorju =D>
Odgovori
  • Informacija