DIY: Menjava žarnic v števcu in obratomeru - AR 156

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kako zamenjati žarnice v števcu in obratomeru za Alfo 156

Potrebujemo:
- križni izvijač
- žarnice 1,2W 12V brez podnožja
- klešče

POSTOPEK:
Slika

Ko prideš do zadnje slike, samo povlečeš žarnico ven in daš novo v podnožje.

Avtor: mafko
Slike: mafko
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

=D> Bravo, tole bo pa marsikomu prav prišlo.
ajznpon
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Jun 30, 2011 7:35 am

ali se da zamenjati kontrolno lučko za smerokaz?
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

Odlično, ravno to rabim !! =D>
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

ajznpon napisal/-a:ali se da zamenjati kontrolno lučko za smerokaz?
da, ampak malo več dela......v števcu so žarnice LE za osvetlitev števcev......za vse ostale "lučke" skrbijo led diode.

Torej, če je "crknila" lučka za smerokaz, je treba števec še malo bolj odpret in zamenjati ( zlotati ) LED diodo....
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Ravnokar pripeljal domov 156SW FL, ki je nadomestila 147ko, ki je prejšnjo soboto doživela totalko... Zdej pa.... Očitno je crknila osvetlitev števca za stanje goriva, saj tist krogec ni osvetljen... Se da ravno tako doma zrihtat al je bolj peljat maharjem? :)
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

Čisto enostavno je. Manšeto okoli prestavne ročice potegneš gor, imaš spodaj 3 vijake, ki držijo panel sredinske konzole. Odpreš pepelnik, kjer najdeš še 2 vijaka, ter 2 vijaka sta pod radiem, in 2 levo desno od radia. potem gre ta blenda sredinske konzole lepo dol, po potrebi odklopiš še stikalo za vse 4 žmigavce, ter peplnik. Ko snameš blendo, boš videl da so tisti 3 števčki ubistvu 1 kos, pritrjeni so mislm da s 3 vijaki, po vogalih. Potem samo še odklopiš in števčki so zunaj.
Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Pa še to.. če že menjavaš, menjaj vse, da ne boš po kakem mesecu ponavljal vajo ;)
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Hvala, sem našel potem na angleškem forumu :) Je šlo tudi brez tega da se manšeto dol snema... samo radio ven in šraufe v pepelniku... Sem pa menjal vse žarnice ja :) eno kurativno, druge preventivno :)
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Jaooooo spet se je pojavil nek problem .

Sedaj sem se peljal iz Velenja proti Slovenj Gradcu , na kar sem opazil da mi na števcu ki prikazuje km/h ne dela osvetljitev , seveda pa deluje ter prav tako deluje števec ki prikazuje prevožene km ta pa je svetljen .

Osvetljava deluje tudi na vseh ostalih števcih :
-OBRATOMER
-PRIKAZ GORIVA
-URA

Zanima me kaj bi lahko povzročilo problem ? Sta števca ( km/h ter obratomer povezana) ali vsak zase ? imata posebej varovalki ali skupaj ? morda kakšen stik / kontakti?

Kaj je najboljše narediti obiskati avtoelektričarja ali vzeti ven števec pogledati kable ter varovalke ter če kdo pozn apostopek demontaže števca prosim če opiše hvala lp

aja P.S avto je ALFA ROMEO 156 1.8TS l 1998
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
SvizecB
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Po Jun 25, 2012 8:04 pm

najverjetneje so ti crkile vse 3 lučke za osvetlitev števca. če ti je izvijač vsaj malo znan ni problema števec vzeti ven po zgoraj opisanem postopku in preverit žarnice.
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

SvizecB napisal/-a:najverjetneje so ti crkile vse 3 lučke za osvetlitev števca. če ti je izvijač vsaj malo znan ni problema števec vzeti ven po zgoraj opisanem postopku in preverit žarnice.
Ok ni panike vse popravljam sam ampak nisem vedu postopka oz kaj je crknilo po domače . Če so kake led diode bi bla kr štala če je sam navadna žarnica pa ni problema še neki so kake posebne oz barva ali da svetlobo
( rdečo) števec an ne žarnica če se ne motim
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

SvizecB napisal/-a:najverjetneje so ti crkile vse 3 lučke za osvetlitev števca. če ti je izvijač vsaj malo znan ni problema števec vzeti ven po zgoraj opisanem postopku in preverit žarnice.
Evo ga sem uzel oba narazen ter ko sem premenjal žarnice iz obratomerja na števec je bilo osvetjeno tako da ja gremo ju3 po žarnice ve kdo oznako žarnice kod npr t10 h7 h4,..... ali pa bom eno kar seboj uzel
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
SvizecB
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Po Jun 25, 2012 8:04 pm

martinjansek napisal/-a:
SvizecB napisal/-a:najverjetneje so ti crkile vse 3 lučke za osvetlitev števca. če ti je izvijač vsaj malo znan ni problema števec vzeti ven po zgoraj opisanem postopku in preverit žarnice.
Evo ga sem uzel oba narazen ter ko sem premenjal žarnice iz obratomerja na števec je bilo osvetjeno tako da ja gremo ju3 po žarnice ve kdo oznako žarnice kod npr t10 h7 h4,..... ali pa bom eno kar seboj uzel
žarnice niso obarvane. sepravi scetijo normalno rumeno... ja najbolje da eno vzameš seboj :)
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Se da slike obnovit mogoče? Bi prav pršlo, ampak brez slik težko :D
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Odgovori
  • Informacija