Zadnje novice

LED kit

Izgled Alfic, povečanje moči

Re: LED kit

OdgovorNapisal/-a Gricko » Ne Jan 07, 2018 9:55 pm

thunderbolt napisal/-a:Ja vidim kakšen je ja... saj se mi zdi proti koncu videa, da lahko kar sam snop poljubno nastavljaš :roll:

seveda ga lahko sam nastavljaš, saj ti je sredi videa kazal, kako se sredica z ledicami lahko vrti okoli svojega "sedeža" kamor se žarnica vsede v luč.

navadna halogenka (žička) oddaja svetlobo v vse strani , se pravi 360 stopinj po celotni dolžini žarilne nitke
ledica pa ima par ledic zgoraj, par ledic spodaj....in ko to vrtiš okoli osi, se svetloba različno odbija od parabole in tudi različno koncentrira snop, zato se snop na steni tako spreminja...
če bi bila parabola pravilno oblikovana ( oblikovana za to žarnico), bi ta žarnica dobro delovala v njej

glede tega je ksenon kit sigurno boljši od ledice, saj ravno tako svetloba izhaja na vse strani iz žarišča, pri xenonu je le problem, da ta bučka ponavadi ni na točno enakem mestu, kot je žička v halogenki

če pa bi bila luč opremljena z lečo, pa bi bilo po moje rezultat boljši pri ledici....predvidevam
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar
Vozilo: 156Sw

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a thunderbolt » To Jan 09, 2018 7:30 pm

Dobro, dobro to je meni vse jasno kako sveti žarilna nitka, dioda itd... To da si sam štelaš snop in vse skupaj mi ne vliva nekega zaupanja...
Ampak vseeno me zanima, če je kdo sprobal. Nekaj so videi in teorija nekaj je v "živo". Čedalje več oglasov za te ledice vidim, torej folk kupuje. Zato me zanima, če ima kdo in kakšna so realna opažanja kakega forumaša.
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Kraj: Zasavje

OdgovorNapisal/-a MaStr » Sr Jan 10, 2018 12:56 pm

V Breri/159 se LED-kit ni dobro obnesel; preveč temnih lis in tudi svetilnost precej slabša kot jo ima xenon-kit. Ne vem pa, če so se žarnice kaj uravnavale v ležišču (kot je na videu) in pa bil je bolj "švohoten" model - mislim da okoli 2500 - 3000 lumnov na žarnico.
TheRealDeal bo to zgodbo potrdil, saj je LED-kit poskusno vgradil v svojo Brero in nam ga pripeljal pokazat na Gorenjski miting, kjer smo naredili to primerjavo z mojimi xenon-kit lučmi na 159ki...
MaStr
Moderator
Moderator
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa Romeo 159, 1.9JTDm

Kraj: Assling (Jesenice)

Prejšnja

Vrni se na Tuning & Styling

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov