Povečanje moči JTD-u / Chip tuning / Čipiranje

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

na internetu sem videl oglas za tuning dizlov, do 25 % baje. za za tvojega piše da ti poveča moč za 27 ks, cena pa 96000 (ddv je že vštet) + 19000 certifikat + 9000 montaža (traja od 25 -30 min če ti oni) oz. si ga lahka tut sam zmontiraš ti dajo navodila za ontažo).s tem da ti dajo možnost prizkusa. to je komplet od Rapid-a. dajo ti eno leto garancije. vse legalno tak kot mora bit =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

GT napisal/-a:na internetu sem videl oglas za tuning dizlov, do 25 % baje. za za tvojega piše da ti poveča moč za 27 ks, cena pa 96000 (ddv je že vštet) + 19000 certifikat + 9000 montaža (traja od 25 -30 min če ti oni) oz. si ga lahka tut sam zmontiraš ti dajo navodila za ontažo).s tem da ti dajo možnost prizkusa. to je komplet od Rapid-a. dajo ti eno leto garancije. vse legalno tak kot mora bit =D> =D> =D>

Legalno... dopovej ti to zavarovalnici po tem, ko se boš chreshal (tudi če bo drugi voznik kriv), ko ti bojo zvlekli ven Xbox škatlico, bojo po hitrem postopku zaključili primer z njihove strani.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Pri Senici stane 100000 Sit, navor povečajo za 40Nm, moč za 25-30ks, glede zavarovalnice pa se bojim preveč, saj pri njihovi usposobljenosti itak ne ločijo majhne škatlice od posobe s tekočino za čiščenje stekel.

Mi lahko še samo poveš naslov od teh tunerjev ali telefon, da še sam dobim kakšno informacijo.

Hvala
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Ups MITT sem že pogledal, si mi že napisal njihov internetni naslov.

Hvala.

Jih bom poklical in še malo povprašal.
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

a se kdo spozna kakšen je to program za programirat čipe?pa kakšno opremo je potrebno met za to?vem da sigurn računalnik, a še kej druzga?
rabu bi čim več info.
lp 8)
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

pri tem pa dobiš 40Nm navora več pa prej sem narobe vidu do 20 ks več. poglej si če ti je na internetu: http://www.car-invent.com/

za zavarovalnico pa tak naj ne bi bil problem :mrgreen: ga pač pred tehničnim zmontiraš ven če pa bi bila "nesreča pa isto" za demontažo pač ne rabiš več kot 5 min pomoje :mrgreen:

to pa pri sinici dobiš isti navor kot tu ks pa za 15 do 20 ne gre nekak skup

to že res da nisem kak mehanik al pa inžiner sam men bi se to sve skup mal čudn zdelo da mam občutek da mogoče pri sinici mal besedno zvišajo =D>
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Nudijo ti dvojno merjenje na valjih in sicer prej in potem, tako da vse lepo vidiš. Mislim tudi, da so edini, ki ti nudijo tudi takšen pregled nad tem. Pravtako pa je normalno, da se mora za zvišanje moči dvignit tudi navor motorja, saj moč ni nič drugega kot navor pomnožen s kotno hitrostjo ročične gredi. Za vsak motor je popolnoma enostavno izračunati moč pri največjem navoru in navor pri največji moči

Recimo, da imamo motor 1.9 JTD, ki ima pri 4000o moč 85kW, to pomeni, da ima takrat 85000W / 2 x 3.14 x (4000/60) = 202,86 Nm navora. Pri največjem navoru 275 Nm pri 2000o pa ima moč 275 x 2 x 3,14 x (2000/60) = 57566,66 W ali 57,6 kW.

Če to primerjamo s največjo močjo, ki jo dobi po čiptuningu je normalno, da se mora za spremembo 20ks navor dvigniti vsaj za 30Nm, če ostane obilka krivulje moči približno enaka.
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

To je itak tvoj avto, ti se boš veliko vozil z njem, torej, če ga želiš dolgo imeti, naredi to zadevo profesionalno. Že velikokrat sem govoril o Stilotu JTD 115 Chipan pri RSRju na 150 izmerjenih KM in 350 Nm NAVORA!!!!! Na valarjih - idealne razmere - hladen zrak. Zadeva je brutalna, tukaj je razlika med garažnim tunerjem in profesionalnem.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jakap80
Alfist
Alfist
Prispevkov: 281
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ce se da povecat moc avtomobila s tuningom (brez nekih posegov v masino in zgolj samo s programiranjem), mi ni jasno zakaj avte ze serijsko ne navijejo do maximuma, ce ni skodljivo za masino kokr vi pravte, pa sm preprican da bi bili in oni bol zadovolni ker bi prodali vec avtomobilov kot tudi kupci ki bi imeli vecjo moc glede na kubikazo ! :doubt:
Alfa Romeo 155 1.8 TS
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

V tovarni naredijo nek kompromis za vse države in tako tudi za vse naftne družbe!

Mogočee si opazil, da ti avto bolj gre, če tankaš npr. pri AGIP-u kot pri PETROLU?
Pri meni je razlika očitna !

LP!
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Damijan napisal/-a:V tovarni naredijo nek kompromis za vse države in tako tudi za vse naftne družbe!

Mogočee si opazil, da ti avto bolj gre, če tankaš npr. pri AGIP-u kot pri PETROLU?
Pri meni je razlika očitna !

LP!
Meni avto vedno čudn laufa kadar tankam na našem lokalnem petrolu. - zato se rajš zapeljem na pumpo kam drugam

Naslednjič grem na Agip, kje to tankaš, a tam pri rutarju.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Poizkusi na OMV! Sem redna stranka in sila zadovoljen!
Na AGIP pa hodim v Senožete, tj od Šentjakoba proti Litiji! Parkrat sem pa tudi pri Rutarju tankal!

PETROL poden!!!

LP!
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

fantje noooo čez petrol pa ne govort ker ni podn
Uporabniški avatar
Jakap80
Alfist
Alfist
Prispevkov: 281
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jst se nikol nism opazu razlike pa sm ze tanku tud na petrolu, v glavnem pa tankam na omv ker je cist kle zravn :mrgreen:
Alfa Romeo 155 1.8 TS
Uporabniški avatar
zoranwagen
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1371
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:18 am

AR-146 napisal/-a:fantje noooo čez petrol pa ne govort ker ni podn
petrol sux...hehehe...pa se biljard decki, ki so tam zaposleni ne znajo igrat!
Odgovori
  • Informacija