chip tuning bencinar

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
asedmak
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: Po Dec 14, 2009 3:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Juršče

Ali se splača chipat bencinarja TS motor in če že kaj se pridobi?
Slika FOR EVER and EVER :)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Splača se ne, pridobi se nekaj malo, v bistvu tako malo da tega med vožjno ne opaziš, sploh pri avtih z manjšo prostornino. Za kakih 500 € raje daš pobrusit odmične pa imaš več konjev zraven :). Pa mogoče večja loputa gasa. Pa si že na 700 € :D.

Lahko ti mojster sicer nastavi višjo vrednost predvžiga, ampak potem je važno tudi to kakšen bencin točiš. Tam pri 30 ali celo 32 moraš točit 100-ko. Ampak recimo moj ECU je pri 28 javljal napako.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
asedmak
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: Po Dec 14, 2009 3:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Juršče

lizard napisal/-a:Splača se ne, pridobi se nekaj malo, v bistvu tako malo da tega med vožjno ne opaziš, sploh pri avtih z manjšo prostornino. Za kakih 500 € raje daš pobrusit odmične pa imaš več konjev zraven :). Pa mogoče večja loputa gasa. Pa si že na 700 € :D.

Lahko ti mojster sicer nastavi višjo vrednost predvžiga, ampak potem je važno tudi to kakšen bencin točiš. Tam pri 30 ali celo 32 moraš točit 100-ko. Ampak recimo moj ECU je pri 28 javljal napako.
No zanimalo me je mnenje enega ki se na to malo bolj spozna.

Hvala za obrazložitev.

lp
Slika FOR EVER and EVER :)
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

lizard napisal/-a:Splača se ne, pridobi se nekaj malo, v bistvu tako malo da tega med vožjno ne opaziš, sploh pri avtih z manjšo prostornino. Za kakih 500 € raje daš pobrusit odmične pa imaš več konjev zraven :). Pa mogoče večja loputa gasa. Pa si že na 700 € :D.

Lahko ti mojster sicer nastavi višjo vrednost predvžiga, ampak potem je važno tudi to kakšen bencin točiš. Tam pri 30 ali celo 32 moraš točit 100-ko. Ampak recimo moj ECU je pri 28 javljal napako.
kaj ti maš čipano?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

asedmak napisal/-a:Ali se splača chipat bencinarja TS motor in če že kaj se pridobi?
S samim čip-tuningom pridobiš nekje 10-15 konjev in nekaj malega na navoru. Za 2.0 TS so bli dani podatki da se dobi 165 konjev in pa kakšnih 20 Nm navora. Pozna se v realnosti tako-tako. Ni glih neopazno, ni pa tudi raketa.

Se pa baje pozna kar na porabi, ki je kakšnih 10% manjša. Tako poročajo fantje iz Anglije.

Je pa verjetno fejst odvisno od tega, pri kom daš čipat in kdo remapa ECU čip.
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Senica načipa TS motor za dobrih 300 eur, dobi se nekje med 12 in 15%.... Se pozna definitivno.... ImA pa Zega baje nek remap, k te pride dost cenej, tam se pa baje ne občuti neke razlike....
Za povečanje penisa si preprosto kupite BMW in problem je rešen.Pred uporabo se posvetujte z forumskim pametnjakovičem ali pri uporabniku.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ne pričakovat čudežev od remapiranja atmosfercov. 10% so že hudo pogumne besede, če zraven ni všteta še kakšna predelava mehanike.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Nikakor ne verjamem v več kot 10% samo s čipanjem.
7-8% max pri NA brez kakih drugih dodelav. Izpuh + dober dovod hladnega zraka pa lahko malo pomagata pri boljših cifrah po čipanju.
V glavnem je predrago.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Brez valjev seveda lahko prodajaš 10 konjev, z valji pa ni šans.


Sem bil pri Senici z mojo kappo, je rekel že po mailu da se da dobiti do nekje 8% moči v času pospeševenja. In to mu je uspelo (med 3300 in 5900 obrati je bilo ves čas cca. 10 konjev več), ampak je takrat imel nastavlnih že kar relativno visokih 28 predvžiga v teh obratih, in vklopila se je lučka za motor. Očitno orginal elektronika take vrednosti ne sprejme oz. jo javlja kot napako saj je preveč ekstremna. Potem sva šla na testno vožnjo in je on poslušal z aparaturo če kaj klenka, v mojem avtu je bil OMV 100, tako da klenkalo ni... Ampak na kakem slabšem benzu bi že bilo vprašanje kako bi delalo...

Sva potem še malce gledala grafe ene Alfe GTA 3.7 s 300 konji, na kateri je nastavil celo 30 ali 32 predžviga, ampak tisti lastnik tanka samo 100 oktanca. Pa kolko vem je notri tudi dirkalna elektronika, ki pa dela tako kot ji rečeš, ne pa orginal ECU, ki ima skos neke podmape za preverjanje tega in onega...


Maks moč se je pri meni sicer povečala za borih 6 konjev, torej iz 224,9 na 231,7. Graf je izgledal nekako takole, da je od 3300 ves čas bilo ene 10 konjev več, potem je pa proti koncu ta narastek upadel, tako da gledano v % je bilo kar se maks moči tiče bolj bogo vse skup. Če bi tudi tam dobil 8% bi imel skoraj 240 konjev. Je pa Alfin V6 kar se remapa tiče bolj slabo tunabilen, mogoče je TS bolj.


V avto je šel potem nazaj orginal čip, Senica je rekel, da me ne bo skasiral, in da bo naslendji dan poklical še kolege v italijo, jim poslal podatke moje mape, in so tudi oni rekli, da na valjih ne moreš tolko konjev prodajat, ker jih ne pokaže :). Na koncu sem rekel, da se vrnem in plačam vsaj meritev, ker je človel kar nekaj ur oz. praktično celo dan zapravil za moj avto.


Zaključek, ki ga je podal tudi sam - če hočeš več konjev na atmosfercu - čim več zraka (večja loputa, CAI) in druge odmične, pa če želiš potem to lahko malce optimiziraš.



Če kje dobim kake odmične od GTA-jke verjetno grejo v avto, takrat računam na 240 konjev, to pa je tudi vse... a v nižjih obratih bom seveda izgubil na prožnosti.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Odgovori
  • Informacija