ar 147 facelift

Izgled Alfic, povečanje moči
andrestef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Dec 13, 2010 10:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kočevje

hello
ker sem nov na forumu in ker sem že našel veliko uporabnih tem me sedaj muči naslednje!
ali je velik problem predelat ar 147 letnik 2001 v novejši model 2004 naprej oziroma menjava odbijača, blatnikov, luči, in pokrova motorja je treba menjat veyno steno ali use klapa že vnaprej se vam zahvaljujem ya odgovore!
L.P.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Pomoje najceneje in najmanj živcev da kar kupiš 2004 letnik celo :wink:
"I cant" is not an option !
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

To bo le potrata denarja in predvsem živcev! #-o Pa še ko boš enkrat prodajal,bo vsak mislu,da je bla totalka,ker maš avto skup nanošen 2001-2004,ker teško danes ljudem poveš zakaj je avto letnik 2001,deli na njem pa so od 2004! ](*,) [-X =; :shock:
Tukim se pridružujem mnenju svaba! :doubt:
andrestef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Dec 13, 2010 10:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kočevje

hvala za mnenja se je tudi meni ydelo da bo najlažje!
ampak ker sem ybil srno in to časti zavarovalnica sem mislil da kdo ve kako grejo deli skupaj!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Paše skupaj BP, samo rabiš oba blatnika, havbo in odbijač, ker je čist vse drugo... pa seveda luči tudi...
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

No pa ga je Tribes spet na drugo stran vode spravu,pa že skor se je premislu! :D
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Vprasanje...ce mora sam kupit obe luci ga bo to stalo 600€. Ker dvomim da bo zavarovalnica castila, kar pol avta zaradi ene srne. Pa tud ne vem, ce jih bos upal kako prepricat, da ti namesto 2001 havbo nabavijo havbo za 2004 letnik. No go. Ker nabavljajo nadomestne dele po stevilki sasije (no ne zavarovalnica, amak mehanik, sam zavarovalnica mora potrdit zapisnik).

LP
mencinger
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Nov 28, 2011 8:36 pm

zivjo jaz iscem ena alu platišča za alfo 147. sicer pa nebi dal vec kot 200 eu.
lp
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Bi se dalo če bi imel kolega na zavarovalnici in kolega mehanika.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

mencinger napisal/-a:zivjo jaz iscem ena alu platišča za alfo 147. sicer pa nebi dal vec kot 200 eu.
lp
zivjo, a si se zgubu mal :)
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Creed napisal/-a:Vprasanje...ce mora sam kupit obe luci ga bo to stalo 600€. Ker dvomim da bo zavarovalnica castila, kar pol avta zaradi ene srne. Pa tud ne vem, ce jih bos upal kako prepricat, da ti namesto 2001 havbo nabavijo havbo za 2004 letnik. No go. Ker nabavljajo nadomestne dele po stevilki sasije (no ne zavarovalnica, amak mehanik, sam zavarovalnica mora potrdit zapisnik).

LP
res je... razen ce pac, od njih zahtevas izplacilo in popravis sam.
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

in potem bi spredaj bil facelift zadaj pa ne
Uporabniški avatar
Miico
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: Če Dec 15, 2011 10:28 pm
Vozilo: 159 2.4 JTDm SW 154kW TI
Kraj: Laško

Vem, da je tema stara, ampak mogoče bo komu pomagalo ;)

Sam lahko povem iz lastnih izkušenj, da moraš imeti veliko volje pri tej stvari ;)

Imel sem rdečo 156ko pred FL, in sm jo spredaj malo razbiu (nisem bil jaz kriv) in mi je zavarovalnica častila 2000€.

Pa sem se odločil, da naredim projekt FACELIFT.

Vsi so govorili, da pašejo deli skupaj kot za šalo.

Menjaš oba blatnika, pokrov motorja, luči, odbijač in seveda vse plastike spredaj, mrežice itd., vezno steno in v mojem primeru cev za klimo, drugače od FL luč ne moreš fiksirati, ker je cev v napoto.

Zakomplicira se zadeva pri vezni steni. Spraševal sem naokoli in vsak mi je rekel da mora biti ista, kot pri novejši, ampak NI bila.

Hodil sem na pooblaščenca vsak drug dan in slikal originalne dele od novejše alfe in slike doma primerjal z svojo starejšo različico Alfe 156.

Nakar ugotovim, da moram menjati zgornjo vezno steno (kar ni bil problem, saj je samo privijačena), ter srednjo vezno steno, ki je punktirana, ampak samo zaradi nosilcev odbijača. Na pooblaščencu cena 200€+.

Na FL Alfi so nosilci drugače narejeni, razumljivo, zaradi drugačne oblike odbijača.

Tako sem nosilce naredil sam, jih privaril, in pa zamenjal zgornjo vezno steno z rabljeno od FL, ampak če bi se tudi pri tej vezni potrudil, bi jo lahko priredil.

Menjati je bilo treba tudi ročico za sistem za odpiranje pokrova motorja, vse je identično pred FL, le ročica je večja, ker je pokrov daljši ;)

Sam se si sestavil tudi original xenon luči.
Avto je že prej imel original xenon, zato je bilo zadevo lažje sestaviti.
Na pooblaščencu sem dobil za 100€ luči od FL alfe, ki je imela original xenon ampak so bile razbite, drobovje je bilo pa komplet celo in delujoče. Kupil sem fejk Depotove nove luči za 160€, in prestavil original xenon z vso potrebno inštalacijo in fokusi v te luči.
Zadeva se je nastavljala in delovala bp ;)

Torej, če se spraviš delati FL, moraš vedeti, da moraš dobiti dele rabljene, jaz sem dobil pokrov motorja in oba blatnika iz Italije, ker jih v SLO nikjer ni bilo za dobit. Karkoli ti zmanka in moraš iti na pooblaščenca te bodo obrali do kosti.
Npr., če bo kompleten spredni konec nov, ne moreš dat gor starih znakov itd. Za zgornji grill z znakom in spodnji grill (srček) sem odštel 150€.

Ko sem sestavil račune skupaj sem za FL odštel 2200€ ;)

Res, da ne vem kako je pri 147, ampak pomoje je stvar skoraj identična ;)

Pa še slike, če koga zanima ;)

Ko sem jo kupil:
Slika

Ko sem jo razstavil ;)
Slika

Montaža odbijača in blatnikov :D
Slika

Pred barvanjem:
Slika
Slika

Primerjava stare in novejše:
Slika

Končni izdelek:
Slika
Slika
Slika

pa LP
Miico ;)
Zadnjič spremenil Miico, dne Sr Mar 27, 2013 11:48 am, skupaj popravljeno 1 krat.
No turbo, no fun !
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Lepo narejeno, luftov ima manj kot moja, pa ni bla predelana :mrgreen:
Uporabniški avatar
Miico
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: Če Dec 15, 2011 10:28 pm
Vozilo: 159 2.4 JTDm SW 154kW TI
Kraj: Laško

Bojanxe napisal/-a:Lepo narejeno, luftov ima manj kot moja, pa ni bla predelana :mrgreen:
Če si avto sam sestavljaš, se veliko bolj potrudiš, pa če imaš vse razdrto, lahko kamot kaj odrežeš stran, ali kaj spremeniš, da je zunanji izgled lepši ;)
No turbo, no fun !
Odgovori
  • Informacija