CODE lučka po tuningu

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
riba86
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Feb 10, 2011 11:28 am

To je moj prvi post zato najprej lepo pozdravljam vse alfiste.

Vem, da me boste grajali, ker to kar delam skregano z načeli nekaterih:))
Imam 156ko 2.4 JTD 103 kw letnik 2001. Včeraj sem iz moje alfe prenesel mapo iz ECUja in jo dal neki priznani angleški firmi remapati za malo več moči in navora. Ko sem jo naložil na svoj avto se je prižgala rumena CODE lučka na armaturki in avto ni hotel vžgati (verglal je). Probal sem par stvari ampak se ni hotela izključiti. Potem sem obupal in naložil nazaj originalno in sedaj seveda spet dela normalno.
Bral sem, da unlockaš lahko z obema ključema v avtu, ampak jaz imam samo en ključ (drugi ne dela). Ima kdo mogoče kak predlog kako "unlockati" avto?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Nisem ravno poklican za tole, vendar zahtevaj od teh "tunerjev" vračilo denarja ali pa naj ti pravilno predelajo program, saj so očitno pozabili na Code sistem.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
riba86
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Feb 10, 2011 11:28 am

Sej ne gre za ene "tunerje"... ker majo dobre reference. So mi rekl, da bodo pregledal zadevo. So pa tudi omenil, da mogoče zato ne dela ker moje orodje nima "checksum correction" funkcije. Upam, da bomo jutr rešil zadevo. Če je pa ne bomo, bom šel pa do kake tuning hiše in jih prosil, da mi za nek denar prenesejo to mapo na moj ECU in bomo takoj vidli ali gre za napako na mapi ali je le moje orodje slabo.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Nevem zakaj se greš take eksperimente, ko pa se še ljudem ki se dnevno ukvarjajo s tem včasih zalomi.

Če rabiš me kontaktiraj. Lahko ti naložim mapo...
Odgovori
  • Informacija