Homologacija

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

veloce napisal/-a:Zdej pa naj meni nekdo pove, ali bom jaz lahko homologiral aufspuh, ki mi ga bo naredu en možakar. Sam on dela to tako za veselje popoldan. Naredu pa bo popolno kopijo originala, sam da bo iz inoxa. Plaču pa ga bom pol manj, kot je vreden nov od konkurence. Kaj pa zdaj?!? :?: :?: :oops:
NE!!!
Kar pa še ne pomeni, da tega ne smeš zmontirat in se okoli vozit!! Samo da te ne "naš" policist zaloti!! #-o

Ciao Alfista :D
Zadnjič spremenil Alfista, dne So Feb 14, 2004 11:14 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Če ne bo preglasen boš lahko naredu, sej original auspuhi nimajo nobenih števil gor pa tega sranja un pa tut glih ve kakšen auspuh je gor, edin če se ti full dere pol pa že....

LP
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Ne, ne, aufspuh bo narejen isto kot original in sem tipu naroču, da naj bo čim tišji in vem, da on zna tole zrihtat, ker je kar majstor za take zadeve. Bo pa iz zadnjega lonca naštimu dve cevi, ki bosta na sredini zadnjega odbijača ven gledali. To pa bo lepo!
Slika
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Ja sej jst mam originalnega za rezervo, da ga dam gor pred tehničnem za vsak slučaj. En teden pred tehničnem bom cel avto predelal :mrgreen: .
Slika
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Alfista napisal/-a:
Policist napisal/-a:Glej, če bi ta jaz ustavu, ti zaradi tega ne-bi kompliciral in tudi 95% drugih policajov ne. Samzna se dobit kakšen, ki se ti bo v to zagledal in te zafrkaval.
Izgleda da jaz vedno naletim na tistih 5%!!! :evil: :evil: #-o

Ciao Alfista :D
Maš pa res smolo :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Si pač človeku prijazen policist. Take rabmo.
Slika
CAPO
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr Mar 10, 2004 12:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: PTUJ
Kontakt:

Glede policistov mam jaz različne izkušnje. En je moj (sedaj bivši) kolega - tipu so v Tacnu čisto spreorali možgane,.. mislim ustavlja znance in jih j****! Namreč problem je v tem, da tili mladi policajcki, pridejo iz šole in mislijo da so bogovi in te je*** pa fu*** pol ga pa srecas na ulici in bi ga najrasi spref***l! Ima pa veliko dobrih izkušenj (navadno seniorji) ki so mi krepko pogledali skozi prste (uufff!), tako da ne vem mislim da je kriva vzgoja... Tacenska mislim... modele nafilajo tako da eehh namesto, da bi jih učili kako diskrecijsko nastopat v takih primerih, ko lahko samo opozorijo in mislim, da take stvari bolj palijo na ljudi ko pa kažnjavanje... (mene je mald policist (svaka mu čast =D> ) ustavil ker sem prekoracil dovoljeno hitrost 56 km/h!!!! =D> .... 5000SIT!

Mene ne moti če te ustavijo zato ker si ga full polomil, samo za take pizdarije....

ajd go with the flow
CAPO
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr Mar 10, 2004 12:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: PTUJ
Kontakt:

Policist napisal/-a:Sem slišal že za več takih primerov. Ta je bil z najhujšimi posledicami.

Ja to tudi jaz vem, da sem eden redkih, ki bi to naredil.

Mogoče bi se to res dogajalo, ampak sem prepričan, da bi s tem dosegli vsaj 99,5% privezanost.
Da bi bilo več takih policistov... Bravo delaj na mladih...

Sicer pa kar se zavarovalnic tiče maš popolnoma prav...

lp
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

veloce napisal/-a:Ne, ne, aufspuh bo narejen isto kot original in sem tipu naroču, da naj bo čim tišji in vem, da on zna tole zrihtat, ker je kar majstor za take zadeve. Bo pa iz zadnjega lonca naštimu dve cevi, ki bosta na sredini zadnjega odbijača ven gledali. To pa bo lepo!
Lahko se tudi brez auspuha voziš pa ne bo glasno, ker turbina zaduši..
za primer ti lahko dam zoranovo Q4, kateri smo dal dol zadnji lonec pa je bil avto bolj tih kot z loncem :)
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Ti Laser, ti si mal odzadi! Ta auspuh je bil narejen za twin sparka in je že gor. Auto pa je tišji kot original. Smo pa tudi probali brez srednjega lonca in je zadeva tulila, tako da men to glih ne paše. Ja jebenti, sem prov pozabu na twin sparkco.
Slika
Uporabniški avatar
akhaab
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 216
Pridružen: Ne Mar 28, 2004 9:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lj-center

kako pa je s feltnami? zdej mam gor 14 colo (original speedline) pa 185/65, mel bi pa prblizn okol 195/55 r15.

kaksni so lahko kej zapleti?

ker sm slisu, da pred l.95 ni blo nekih homologacijskih papirjev al neki tazga in da komot das colo vecjo feltno gor.
sapere aude
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

do letnika 98 ti jih ni treba kazat
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

samo moraš imeti dokaz da nisi predeloval avta pred 98. letom. Naredte si kakšen račun, jaz mam recimo potrdilo da so bile feltne gor ob nakupu in izjavo tovarne, a so te feltne 94. l nehal delat. Ponavadi je zadosti, če ne pa še študentsko izkaznico pokažem (PF Lj)
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Ta tazadnja pa še najbolj pokaže! :mrgreen:

Mene zanima, kako uredit zadeve, da bi lahko na Alfo 75 dal gor 16 ali 17 col feltne? Auto nima nobenga homologacijskega listka, al kej podobnega.
Slika
Odgovori
  • Informacija