Obnova zavor / zavornih čeljusti

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Se mogoce kdo od vas s tem ukvarja kot hobi / profesionalno?

Stanje lahko vidite v slikah. Tudi sam bi jih lahko pofarbal s paketom od Foliatec, ampak je kar nekaj dela, saj sem to enkrat pocel na Fiatu in sem svical kot norec. Je pa res, da ce bi sel sedaj v to smer bi kupil masino za brusenje.

Opazil sem, da je dejansko barva spredaj vredu in to kar se lusci je najbrz zascitni lak. Ce bi lahko to mogoce kako spucal dol in nanesel nov lak bi najbrz to bilo ze boljse.

Spredaj:

Slika

Slika

Zadaj:

Slika

Seveda bi bilo najboljse tole sneti dol, popeskati in zrihtati tako kot se zagre. Ce kdo to dela, naj se oglasi, pa da to zrihtamo.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Čeljust snameš dol, pa z brus papirjem sčistiš zgornji sloj. Ni potrebno do golega aluminija iti. Pol pa ponovno pobarvaš.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Ma ne vem no.
Jz sem si obnovo predstavljal, kot da čeljusti snameš dol, pobereš ven v tem primeru vse 4 batke, hkrati snameš vse gumijaste dele (oringe, prašne gumice), čeljust daš speskat in za tem prašno barvat. In potem v obratnem vrstnem redu s novimi tesnili.
Opisano delo razen peskanja in prašnega barvanja lahko opraviš sam, ni neka raketna znanost. Potrebuješ pa kot se spomnim E14/E18 ključ ali pa nastavek za gedoro.

Ne bit tak majster pa videno stanje malo prebrisat pa s penzlom namazat.
Tudi tisto rahlo brušenje in nanos samo laka bo dalo samo stroškovne in časovne izdatke, efekt bo pa bolj kratkotrajen.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

To mi je jasno, zato sprasujem, ce kdo na forumu to mogoce dela.


Edit: Izbrisan citat tik nad tvojim odgovorom ...
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Napiši do kam spraviš avto/od kod si, kako se ti mudi.
Razstavi ti vsak normalen mehanik, najlažje pa je potem najti firmo, ki peska in prašno barva. Da si poenostaviš logistiko. Ker boš brez avta dan, dva, tri.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Moj odgovor je bil zato tak, ker ni spraševal po obnovi, temveč o barvanju.
Če boš peskal, je potrebno pa obvezno vse razstaviti.
Če barvaš z navadno barvo od foliateca, daj vsaj dva nanosa, pa normalno drži par let.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Bom najbrz res samo s Foliatecom. Kupil bom se masino za brusenje pa je. Na Fiatu je to lepo uspelo, sicer casovno je bilo res potratno, ampak takrat sem delal brez masine.

Se info za tiste, ki niso delali s Foliatecom. Stvar je res dobra, ampak copic, pa tisto kar se dobi za brusenje je tako tako. Potrebno je vzeti boljsi copic, obvezno takega, ki ne pusca dlak. Najbolje razlicnih debelin za razlicne kote.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Z mašino za brušenje, boš na prvih čeljustih, ki so aluminijaste naredil sranje. Poznale se bodo raze od brušenja. Polno nepravilnih oblik in vogalov, ki jih ne moreš lepo pobrusit. Najbolje je peskanje ter prašno barvanje.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Zrihtano. Slike so v moji galeriji. Imeli ste prav. Brez tapravga barvanja bi bili rezultati nula.
Odgovori
  • Informacija