PowerFlex / StrongFlex

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

sam js sm mislu da so ravno pri dizlu večje sile oz obremenitve, ker že sama mašina ima več navora in večjo težo
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Navor mašine nima bistvenega vpliva na nosilce motorja, ker je za motorjem še menjalnik. Važno je kakšen je navor na kolesa, ta povzroča glavno silo na nosilce mašine... to pa zna bit pri bencinarju v nizkih prestavah celo višje kot pri dizlu... tako da to je vse relativno... ;)
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Moje mnenje je tako glede moje zadeve, da je to samo za avto ki ga imaš za dirkat, za vakdanjo uporabo pa ne, ker občutek je nekak tak kot v golfu 1 dizel sedaj, pol si lahko pa predstavljate hehe
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Pa kje v slo dobiš te vijolične gumice
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Zakaj se omejit na slo če je tujina ugodnejša :D
Pogooglaj malo.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

No jz sm se odloču da gre powerflex najprej v zgornje roke 166-ke.

Zanima me okoli mazalnih niplov. Kje se jih kupi in ali je kakšna slika oz. opis kje in kako se niple montira?

Zglob bi dal obnovit k Prekomu čeprav je še OK zaenkrat. Kej boljšga oz. močnejšega bom težko našel kakor prebiram :D
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/ ... aspx/i5555

to dobiš v vsaki mal bolš založen trgovin... pa primeren sveder za lukne vrtat in navoje rezat...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Tenks.

Sem našel temo kjer je že tekla debata. Puše še prevrta da maže notranji del :-k

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... &start=810
gga
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Feb 11, 2010 6:38 pm

Če kdo rabi, oz. misli naročevati puše proizvajalca Strongflex, naj me kontaktira uredim 15% popust :wink:
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Nekaj so se mi začele zgornje roke oglašati, pa sem razmišljal, da bi menjal samo puše. Roke imajo okoli 50-60k km za seboj, predvidevam, da so zglobi še vredu. Ali je bolje še zglobe obnoviti?
Sedaj me pa zanima, kakšna je razlika med powerflex-om ter strongflex-om? Ter se sploh splača v to vlagati? Nekje berem kritike, nekje pohvale, pol pa vedi ti
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

razlika med powerflex-om ter strongflex-om?
Ista stvar pod drugim imenom. Pri obema pa lahko izbiraš trdoto puš.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1011
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Poliuretan je zakon. Ja, boš čutil vse živo na volanu in pod ritjo, boš pa tudi bistveno bolje čutil kaj se dogaja pod kolesi. Imam na delti in je bomba :D
Je pa res da delta ni daily in udobje ni prioriteta

Razlika med strongflexom in powerflexom ? Cena. One angleške cenijo kot suho zlato. Bi ti priporočal rdeče poljske. Za tvoj stroj je cena kompleta za spredaj in zadaj sitnica.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Jst sm mel rdeče strongflex na 156ki...jst priporočam, avto je veliko bolj direkten, kompakten. Je pa res da zna mal poškripat kdaj ipd. tko da če ti je prioriteta udobna in tiha vožnja, pol ni zate.
Če je ravno, ni zabavno.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Kaj pomeni, da zgubiš udobje?
Da se je nemogoče peljati na enkrat 500+km?
Če je kdo primerjal diret razliko z pf in brez, pa bom vesel komentarja.
Je pa res, da TI ni ravno udobna oprema.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Ja pa sej sem ti napisal...jst sm mel brez pa sm potem komplet podvozje dal rdeče strongflexe. Ne vem kako je lahko še bolj direktna primerjava.

Puše so trše kot original guma in rata avto bolj kompakten in direkten ker je vse trše. Kar se tiče lege in občutka na volanu je ogromen plus. Na luknjah pa bolj "zabija" ravno zaradi tega ker je vse tolk bolj kompaktno, mogoče malo bolj vleče avto po kolesnicah če maš 17"+ feltne pa s časom bojo puše začele škripat. Jst sm vgradil niple za podmazovanje pa pri vsaki menjavi gum stisneš malo masti v vsako pušo pa je.

Jaz sem prej in potem imel gor Eibache tko da je bil avto že v osnovi trši. Odvisno je od človeka...meni je trše je bolše je, tko da jst ne vidim problema, ni pa tako trdo da se nebi dalo 500km v kosu odvozit deleč od tega, je pa trše kot gumirani zglobi.
Če je ravno, ni zabavno.
Odgovori
  • Informacija