MiTo: komentarji in splošna debata

Tehnične teme o modelu MiTo

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Najbrž bo kaj v stilu prenovljene Giuliette in nič več...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

Zaradi Giulie je Mito ostal v tretjem planu....


...pa vendar so predstavili solidno prenovljenega.

Vec v pripetem linku....

http://www.netcarshow.com/alfa_romeo/2017-mito/" onclick="window.open(this.href);return false;

....ne zgleda slabo.
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Živjo,

je že kdo menjal zadnji emblem?V kolikor je se priporočam za postopek oz. me zanima ali je emblem privijačen iz zadnje strani ali je samo nalepljen tako kot pri 156 npr. ?
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Emblem je hkrati tudi tipka za odpiranje prtljažnih vrat in je privijačen z dvema maticama, tako da je za demontažo potrebno sneti notranjo oblogo vrat.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Alfa romeo mito
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: So Jan 07, 2017 11:11 pm

=; ....se moram vmesati....vsak od nas ima svoj okus in svoje mnenje...alfa Mito je za zenski del populacije prav luskan avto..saj ni velik, je dovolj prostoren in prav fajn za vozit...moje lastne izkusnje... :roll:
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Naš Mitko prejšnji teden opravil veliki servis pri 7 letih starosti (prevoženih ima le 48.000 km). Zamenjani jermeni, natezalec, vodna črpalka, filtri, olje.... Dobil je tudi nov akumulator, ker je bil stari že na koncu in nove zadnje zavorne ploščice. Cena za vse skupaj 670 EUR.
Uporabniški avatar
xfxpwnz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 425
Pridružen: Po Jul 21, 2008 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Pozdravljeni, sem v fazi iskanja avta, ki bo uporabljen kot drugi avto - po mestu in na kratkih relacijah in vžgan več krat dnevno(posledično pride vpoštev bencin).
Ker sem si Alfe lastil 7 let imajo v mojem srcu posebno mesto, in glede na zgoraj napisano mi je padlo oko na Mitota.
Avto bo vozila moja in izmenično tudi jaz (oba z mojo sva visoka 185cm) + imava punčko za prevažati na zadnjih sedežih. Kot prvi avto imava karavana, zato me velikost kot taka ne skrbi preveč, vseeno pa mora stati na zadnjih sedežih otroški sedež.. Je zadeva izvedljiva?
Zanima me tudi vzdržljivost 1.4TBI motorjev in možne hibe na katere je prav, da je človek pozoren pred nakupom?
Zagledal sem se v tole https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... inctive-DN.." onclick="window.open(this.href);return false;.

Vsako mnenje je dobrodošlo :)
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Avtosedež gre tako na zadnje, kot prednji sedež. Oboje jasno isofix in brez težav. Airbag se izključi v menuju.

Za enak primer kot ga opisuješ ("10x" na dan vžiganje itd...) uporabljamo svojega (https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Multijet" onclick="window.open(this.href);return false;), 1.3 JTD. Po mojem mnejnju odličen. Kilometri se mu ne poznajo, motor dela kot urca, čričkov nekaj hudih ni. Zadovoljni lastniki cca 3 leta. Če se bo prodal, ga bo nadomestila Giulietta, če pa ne (kakor bolj kot ne tudi kaže :mrgreen: ), bo pa še naprej pridno skrbel za naše sekundarne potrebe.

Če je težava v kreditu, lahko tudi to zrihtamo pri kakšnemu lokalcu. :-)(

P.S.: stroški rednega vzdržavanja in registracije so brutalno nizki. Poraba na 215/40/18 4,9-5,2 odvisno od jutranje konice (gibljiv delavnik), registracija in zavarovanje za 1.3 in 95KM tudi, olja gre 3,2l :-({|= Ta hude, kot so ležaji v Oplovem menjalnik smo pa tudi že dali čez.

P.S2.: velik sem skoraj 190cm, sedim normalno.
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Ali je za vožnjo bolj udobna kot 147
Mito159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Sep 04, 2017 6:38 pm

Ne, meni osebno najtrse original vzmetenje. Gre pa fajn cez ovinke
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Na 18'' udobnosti ni, je pa dober filing da se ne gunca vse. Sploh čez Malence, Zadobrovo :)
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Opazil sem, da rumenih Mitotov ni več nikjer opazit. Niti na avtonetu, niti na cesti. Pred 5-6 leti sta bila vsaj 2 na avtonetu, tudi s ceste se kakšnega spomnim. Danes nikjer nobenga.

Zgolj kot zanimivost :)
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Jaz vec kot dveh rumenih na cesti v zivljenju nisem videl. Enega pri nas in enega v Italiji. So pa lepi...
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Evo, en rumen je že 2-3 tedne parkiran v avtohiši na Brezovici pri Pavilijonu. Na avtonetu ga še (ali pa več) ni.
Zacetnica
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jun 27, 2023 12:44 pm

Zdravo :-D
Ker bi počasi zamenjala svojo Hondico in me že dlje mika nakup Alfe Romeo Mito in me zanima če bi mi kdo lahko pomagal/svetoval pri nakupu. Ogledan imam spodnji avto, pa me zanima ce imate kakšen komentar, avto je bil servisiran na avtoservisu Strajnar. Je kaj na kar moram biti pozorna pri nakupu.
Hvala :)
https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=18505977
Odgovori
  • Informacija