Giulietta: komentarji in splošna debata

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kupi boljše amortizerje pa boš videl da ni tko hudo.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

zdravc napisal/-a:
Miholl napisal/-a:147 nima zapore diffa...
gulietta ga tudi nima.

@Foggy
Foggy spet s svojim pretiravanjem... ce reces veliko bolje, pricakujem vsaj 1.4g v dolgih zavojih pa veliko boljso odzivnost v kratkih. sicer pa ce 1.4 bencinarja primerjas z 1.9 dizlom v 147 je malo nefer, saj je z 2.0 TS bolj vodljiva.
Ga ima - sicer simuliranega elektronskega, ampak verjetno so efekti podobni :?:
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Pri q2 se navor prenasa na zunanje kolo ki ima vec oprijema, medtem ko e-q2 zavira notranje kolo, da se ne zavrti v prazno.

Lp
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Kupi boljše amortizerje pa boš videl da ni tko hudo.

Novi amortizerji so že naročeni :D .Upam, da jih dobim že drug teden.
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Sam pri avtu s sport packom in 18" nisem opazil pretiranega torque steera, meni je bilo rahlo zoprno edino to, da ga moras rahlo "posiliti" v ovinek, ampak takoj, ko premagas to, je pa super.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

TribesMan napisal/-a:Pomojem je Foggy ciljal na kompromis udobja in športnosti, ki je pri 147 zelo "slabo"... preveč trpi udobje...

Drgač pa mene zelo zanima zakaj je 2.0TS "bolj vodljiva" od 1.9 JTD?
Kje se skriva ta razlika?
Sicer 2.0TS še nisem vozil ampak si ne predstavljam zakaj bi bile prisotne neke razlike...
Verjetno zato ker ima ts malo manj teže v nosu. Dizel ma kako kilco več že zaradi turbine, in ostalih zadev.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Koliko kilometrov pa prevozite "na črto oz. zgornji meji zmogljivosti čez ovinke" od 100000km :?: :?:
Kakšen % ? Torej je po mojem bolj važen konpromis, da se "dobro" drži in je udoben - proti konkurenci (golf, bmw1 A3 itd... )
Če pa naredijo kakšno GTA verzijo je pa jasno, da mora biti "gokard", ampak moraš imeti takrat zdrave ledvice in križ a ne ? Malo provociram :mrgreen: :-k

Še to KJE SO REKLAME po TV ? Za novi C4 reklamirajo start-stop sistem v vseh modelih in nič 0 emisij #-o Kot da bi reklamiral žarnico, ki čez dan nič elektrike ne porabi :lol: Ampak nekaj pa le delajo a ne ?
Pri zastopniku AR pa NIČ o najbolj varnem v svojem razredu, start-stop, DNA, Q2 itd. - NIČ !!! Čisti bedaki .....
Ko sem avto pripeljal domov eni sosedi sploh NISO VEDELI kateri model je to. In prvi komentarji - ja Alfe so vredu, amapk so NAVITE mašine. Torej eni še vedno vidijo Alfasud/Fičo primerjavo. Kdo je kriv ?

UVOZNIK :doubt: :hi:-

Lp
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

Alan napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Pomojem je Foggy ciljal na kompromis udobja in športnosti, ki je pri 147 zelo "slabo"... preveč trpi udobje...

Drgač pa mene zelo zanima zakaj je 2.0TS "bolj vodljiva" od 1.9 JTD?
Kje se skriva ta razlika?
Sicer 2.0TS še nisem vozil ampak si ne predstavljam zakaj bi bile prisotne neke razlike...
Verjetno zato ker ima ts malo manj teže v nosu. Dizel ma kako kilco več že zaradi turbine, in ostalih zadev.
ja, v tem smislu ja, malo bolj odziven po ovinkih, pa trohica vec oprijema, tudi tako generalno se smatra 2.0 kot najbolj vodljiva verzija pri 147 seriji.

glede kompromis udobja/sportnosti pa verjamem.
"Poltoga prema rocks!!11" Vlad Redneckski 2012
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

@foggy , ko praviš, da je med avtoma / zasnovo 10 let razlike in se bolje pelje.

Moja Alfica se napram novemu bravotu sport pelje bistveno lepše, imaš veliko več občutka....pri bravotu najbolj zamerim električni volan....kot bi vozil spužvo :doubt: pa je ravno tako ~ 10 let razlike

Upam da je med alfico(julko) in bravotom veliko razlike ( vem da je drugo podvozje, posamično obešanje,,,,) ker bravo me res ni navdušil glede lege.....no glede motorja pa je druga pesem :mrgreen:
Uporabniški avatar
Prometej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: To Feb 09, 2010 3:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

4momo napisal/-a:da se "dobro" drži in je udoben - proti konkurenci (golf, bmw1 A3 itd... )
Pa si vozil že kakšno enko ali govoriš na pamet?
Indeed.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Da se navežem na reklamiranje nove Giuliette pri nas: v našem SPAR centru je bila recimo en teden rdeča Giulietta, (ne morem oceniti točno kako dolgo, ker grem v trgovino recimo 1X na mesec, pa še to pod prisilo...) seveda najdražji avto v salonu (poleg Astre, C4, Punta in par korejcev), pa so jo kar hitro umaknili. Vzrok - po besedah Lajterja predragi prostor, ki pa ga zdaj zaseda Punto Evo (ki ima zgleda cenejši štand...aha, seveda).

Na moje vprašanje: Ali je bilo kaj naročil? pa je bil odgovor: Ja, seveda! Za kaj torej raje prodajajo Punta za pol manj cene, kot Giulietto?
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

zato ker prodajo na mesec 10 puntov in na vsakem zaslužijo 500€ in je to 5000 eur, zraven pa še dobijo 10 strank ki bodo polnile servis,
ali pa prodajo morda eno Alfo za katero zaslužijo 800€ in dobijo eno stranko na servis.
Uroš
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Prometej napisal/-a:
4momo napisal/-a:da se "dobro" drži in je udoben - proti konkurenci (golf, bmw1 A3 itd... )
Pa si vozil že kakšno enko ali govoriš na pamet?
Vozil sem ves 1ko, itd... samo traktor, reno , peugeot ..... drugo vse !
Uporabniški avatar
Prometej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: To Feb 09, 2010 3:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pol pa ne vem, kako lahko rečeš, da je 1-ka neudobna.
Indeed.
Xul
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Sr Sep 16, 2009 5:50 pm

ker enka dejansko je neudobna. Verjetno je bil zato kriv m-sport pack oz. trše vzmetenje, avto je super vodljiv ampak neudoben.
v moji 156ki se peljem udobneje, res pa je da ni tako zalimana na cesto.
Odgovori
  • Informacija