Giulietta: komentarji in splošna debata

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Včeraj prva malo daljša vožnja z 1,6 - 120 km. Z čipirano 159 2.0 170+km se seveda ne more primerjati, je pa vseeno presenetljivo poskočen, na avtocesti suvereno pospešuje do cca 160 v 5.prestavi, v 6. ga nad 180 malo zmanjka, ampak tako vendarle ne vozim vsak dan. Povprečna poraba pri taki zlorabi - 6,0L/100km. Jaz zadovoljen.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Nikjer nisem zasledil pa bi tukaj vprasal.
Zakaj je alfa pri giulietti šla iz 170 dol na 150 KM pri 2.0 jtdm.
A gre to za enak motor, turbino, šobe itd.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Tut 1.4 multiair je iz 170 na 150
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Verjetno samo kvazi ekologija.
1.4 MiltiAir je še zmeri 125kW, ampak samo s TCT-jem
diesel 2.0 je pa tudi 128,5kW ampak samo s TCT-jem
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Včeraj sva z wolfyyjem ugotavljala, da Alfa špara na ključih (pa upam, da ne še kje drugje).
Slika
Model 2012 ima na gumbih profilirane znakce, ki se ne zbrišejo in jih čutiš med prsti, 2016 ima samo gladke narisane...
Model 2012 ima na ohišju kovinsko rinko za obeske, 2016 ima plastiko.
Slika
Super, ko se ti odlomi in izgubiš ključ ](*,)
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

haha še kar ti ne da miru ta ključ :lol: :lol: :lol:
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Ja ne upam zraven obesit hišnih ključev ker se bo tista plastika takoj odlomila in to mi gre na živce :D
mifek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: To Apr 14, 2015 10:09 pm

meni se je ravno kovinski del odlomil..in sem dobil pol nov ključ z plastičnim delom :D
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Toolox napisal/-a:Včeraj sva z wolfyyjem ugotavljala, da Alfa špara na ključih (pa upam, da ne še kje drugje).
Slika
Model 2012 ima na gumbih profilirane znakce, ki se ne zbrišejo in jih čutiš med prsti, 2016 ima samo gladke narisane...
Model 2012 ima na ohišju kovinsko rinko za obeske, 2016 ima plastiko.
Slika
Super, ko se ti odlomi in izgubiš ključ ](*,)
Jaz mislim, da poizkušajo šparat kjer se da, mene trenutno skrbi bolj drugo..

1. napaka na notranji strani vrat, barva je mehurčasta (ob barvanju verjetno površina ni bila čista) zato moram pod garancijo peljat vrata na štrihanje
2. Lušči se mi ogledalo, ne ohišje, prav ogledalo - steklo
3. Avto je bil en dan na soncu z zaščitno folijo preko šipe in se je armatura nad radiom toliko zakrivila, da je nastala luknja med radiom in armaturo in se sedaj vidi spodaj lepilni trak ali folija, proti škripanju
4. Avto konkretno vleče v desno

Se pa že več kot en mesec dogovarjam za odpravo napak, vendar so dopusti in me noben ne pokliče...
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Kako je vse to sploh mogoče? Moj avto je bil med temi vročinskimi vali vse dneve na soncu, pa se mu nikjer ne pozna. Armatura kot nova. Vsa ogledala so perfektna, podvozje tudi. (Da ti ni slučajno žena zapeljala v robnik?)
Senzor za dež mi deluje v piko, ampak ga ne maram, ker mi vklaplja tudi zadnji brisalec, razen če se da izklopit, moram pogledat.
Glede na to kak komplikator sem, (poklicna bolezen :D )bi sigurno opazil kako napako na svojem avu, pa je nisem.
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Toolox napisal/-a:Kako je vse to sploh mogoče? Moj avto je bil med temi vročinskimi vali vse dneve na soncu, pa se mu nikjer ne pozna. Armatura kot nova. Vsa ogledala so perfektna, podvozje tudi. (Da ti ni slučajno žena zapeljala v robnik?)
Senzor za dež mi deluje v piko, ampak ga ne maram, ker mi vklaplja tudi zadnji brisalec, razen če se da izklopit, moram pogledat.
Glede na to kak komplikator sem, (poklicna bolezen :D )bi sigurno opazil kako napako na svojem avu, pa je nisem.
Žena pazi avto bolj kot sebe :D. Kakšen robnik, sej ve, da avto ni za robnik :)

Bom poslikal napake, če morda komu kdaj prav pride, da malo pregleda avto. Sploh vrata so jim šibka točka, leva so mehurčkasta, na desnih je barva potekla ampak se ne vidi toliko in ne bom kopliciral.
Evo našel eno fotko:
Slika

Sem pa pozabil povedat, da so notranjo plastiko pri pragu šlampasto nataknili na tiste kovinske zavihke, zavihek je na eni strani gledal na drugo stran plastike, kar pomeni, da je tudi plastiko spraskalo, tko da me čaka menjava le tega, če me kdaj iz servisa pokličejo.
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Glede brisalcev:
- prva zamera gre stikalu - to vrtenje obročka je vse prej kot intuitivno. Če pustiš na "auto" (torej senzor) in avto ugasneš, pri ponovnem zagonu ne dela, ker ima kao neko zaščito. Potemtakem moraš stalno vklapljat/ izklapljat. Nastavitev občutljivosti imam na "4" pa še vedno vklopi prepozno.
Tomas33
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Feb 24, 2016 3:23 pm

Zadnji, če je vklopljen dela, če ne ne. Je pa interval vezan na automatiko sprednjih (mislim da 1/2 sprednjih).
tomasso napisal/-a:Glede brisalcev:
- prva zamera gre stikalu - to vrtenje obročka je vse prej kot intuitivno. Če pustiš na "auto" (torej senzor) in avto ugasneš, pri ponovnem zagonu ne dela, ker ima kao neko zaščito. Potemtakem moraš stalno vklapljat/ izklapljat. Nastavitev občutljivosti imam na "4" pa še vedno vklopi prepozno.
Sprednje imam jaz zmeraj na avto, in v primeru dežja samo butnem ročko gor, da začne delati in ni treba nič z obročkom.
Tomasso, vsaj midva morava imeti tako (MY2016).
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Hvala, to je koristen napotek, spet sem ti dolžan pivo.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Fantje, renderje in ugibanja glede nove Giuliette sem prestavil v ustrezno temo: viewtopic.php?f=2&t=39483" onclick="window.open(this.href);return false;
Hvala za razumevanje :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija