Giulietta: komentarji in splošna debata

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
the_-_one
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Nov 04, 2017 8:07 pm

Zdravo, mene zanima kak je glede tiste rumene lučke ko se prižge ko se dizelski motor nekaj puca ali kaj, ali je to nujno potrebno takrat opravit ali lahko vgasnem pa to naredim drugič?

Torej naprimer da se mi lučka prižge glih ko sem pred domom, nebom se še zaj ki šel 20 minut brezveze okrog vozit(priporočljivo 60km/h) da se proces opravi, in bi potem naprimer drugi dan ko grem v službo to opravo?, Ali se vedno lučka prižiga tak dolgo dokler proces ni opravljen?.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

To je regeneracija DPF filtra, večkrat ko jo boš ignoriral, vsakič boš korak bližje okvari omenjenega filtra, ki pa je pregrešno drag.
the_-_one
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Nov 04, 2017 8:07 pm

tudi če je avto v garanciji je treba nov filter plačat?
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Nisem še imel sreče imeti nov avto, tako da žal ne vem kaj krije tovarniška garancija. Po kmečki logiki bi pa menil, da spada okvara DPF filtra v garancijo.
the_-_one
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Nov 04, 2017 8:07 pm

upam da ja, ker po izteku garancije pa tak mislim prodat, pa po novo...

Sicer pa nevem zakaj tak glupo naredijo to čiščenje, ne morem jaz zaj naprimer da se pripelam na šiht pa se glih tam to vklopi, saj pol ne moreš tega opravit, če moreš delat...
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Tako pač funkcionirajo novodobni dizli (tudi TDI in ostalo) zaradi ekologije. Tukaj je bolj filozofija, da se za kratke relacije ne kupi dizla ampak bencinarja.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ko se opozorilna lučka prižge je to znak da je zadnji čas da se regneracija izvede, računalnik je seveda že prej poizkušal narediti regeneracijo, vendar imaš verjetno prekratke relacije da bi se regeneracija končala.
In ko normalno regeneracijo prekineš nekajkrat, bo računalnik prižgal opozorilno lučko... Takrat ni pametno prekinjat, razen če želiš kake probleme.
the_-_one
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Nov 04, 2017 8:07 pm

Saj je šlo pol nared regeneracijo, ko sem ga vgasno pa pol zopet vklopo mi je ponovno opozorilo in sem jo opravo po navodilh(2k vrtljaji, 60km/h).

Sicer pa ja, jaz nisem mel namena kupit dizla, samo je pač bil salonski in sem ga dobo ceneje kot bencinarja z to opremo, pa še verjetno bi mogo čakat na naročilo novega...
5-6 let bo že zdržo z rednimi servisi.
the_-_one
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Nov 04, 2017 8:07 pm

kaj obstaja kaka posebna tehnika kak se brisalci gor dvignejo ko okno pucam, ker je havba napoti pa se ne dajo edino če sem jaz tak nerodn da ne znam? :-k
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Še na vsakem avtu se dvignejo brisalci (če ne druga zaradi menjave metlic) in ni hudič, da se nebi tukaj.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

ročno jih ustaviš na polovici šipe. Mogoče je tud kakšna servisna pozicija ampak se mi je ne ljubi študirat pa iskat :D
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Zhagar napisal/-a:Še na vsakem avtu se dvignejo brisalci (če ne druga zaradi menjave metlic) in ni hudič, da se nebi tukaj.
Ne, ni tako enostavno :) brisalci se pospravijo tako nizko, da je havba na poti, če hočeš dvigniti roke brisalcev. Obstaja neka funkcija narejena prav za to, ampak se ne spomnim več, kako jo aktiviraš. Jaz kar prižgem brisalce in izklopim kontakt, da se ustavijo na sredini šipe.
Menda je na GTV isto. Gre se pa zaradi lepšega videza in zaradi varnosti peščev, če jih zbiješ.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tako je, na GTV tudi nisi mogel dvigniti brisalcev, ker so se ob izklopu skrili pod havbo do polovice. Poleg tega je imel na metlice še pritjene šobe za brizganje tekočine ...
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Modeo MK4 in Polo 5 ima določeno funkcijo, da se zaustavijo na polovici šipe. Saj tudi če ugasneš avto, se ti pospravijo dol.

Na Giulietti pa piše v knjigi, da naj ugasneš ko grejo dol. In se ustavijo, takoj ko vzameš kontakt, ker nima funkcije vračanja po izklopu.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
the_-_one
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Nov 04, 2017 8:07 pm

hm samo to ne pride v poštev da bi vklopo, ko je vse zaledenelo ali zmržjeno ali pač?
Odgovori
  • Informacija