Giulietta QV, 1750 TBi 16V

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Creed napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Pa ti resno misliš da bo čez 5 let še vedno v enem kosu? :D

Sej ni japonc...
Ce je zdaj vec al manj zdrzala 6 let z mano...grobnik, raceland...grossglokner, sardinijo, korziko, 3x toskano, provanso, norvesko, n izletov......pa ni hudic da bo se 5 let oz. vsaj se 100.000 km :mrgreen:
Creed, pust Tribesa, on bo svojo tok prečipal, da bo itak zaribal vse skup. Vrata so mu pa tko al tko že odpadla.... :mrgreen:
amv
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Dec 07, 2010 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

aha...zanimivo odgovori :) še vedno oklevam... bencinar v osnovi 3jurje ceneje.. res da je po ceni 1litra kaj kmalu blizu cene dizla...

bi me pa res srce mogoče malo peklo kajti 700km na teden z QV bi bilo kar mučno pa ne zaradi tega če napraskaš za QV ampak potem ko ti denar kar beži :) ... razen če se vozi po predpisih in 6 brzina večino poti :)

baje bodo pa novi motorji ..po novem letu...

še vedno pa nisem dobil odgovra..zakaj se avta ne ponudi za testirat kot testni avto QV?
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Mislim da bi "moja" 170KS multiair, zadostila vse potrebe po športnosti - hitrosti (so kazni že tako prevelike :evil: )
Komaj čakam hudiča ...... #-o

Jaz diselko nebi imel, zaradi razlike v ceni 3000€ in ker delam premalo km na mesec, pa še 250Nm in 170KS se mi zdi dovolj za naše ceste ....
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

še vedno pa nisem dobil odgovra..zakaj se avta ne ponudi za testirat kot testni avto QV?
jaz sem tudi želel QV na test, pa ni šlo. Jebiga, kaj naj potem? Denar za avans (5k€) sem imel v žepu... Sicer sem peljal 170HP verzijo, ampak to pač ni to. na AT mi je govoril, da nikjer v tujini ne dobiš avtomobila na test (omg, v tujini imajo celo posebne odprte vikende, kjer lahko testiraš vse, kar te je volja), pa čeprav imajo eno testno QV.
Fuckit then.
Uporabniški avatar
r2
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 613
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Uporabniški avatar
monsterogi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 80
Pridružen: To Mar 02, 2010 2:40 pm
Vozilo: Fiat Bravo Turbo Benzina
Kraj: JE-SE-NI-CE
Kontakt:

Spet edn nekej klamfa!Beda....
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

monsterogi napisal/-a:
Spet edn nekej klamfa!Beda....
Ja, sem gledal prispevek, luft v kluki za odpiranje in malahava ročica ročne. Tipično za slo avto novinarje, ko dobijo italijana v roke gredo puliti in trgat plastiko, da lahko napišejo kako je tipično italijansko narejen. 8)
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Zanimivo, da ni niti omenil kar se tiče delovanja samega motorja...se boji priznati, da je boljši od holcvagnovega?Dejansko je na tem avtomobilu iskal le napake.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

to je tako ali tako tipično za naše avtomobilske "strokovnjake" - pri italijanskih avtih se vedno in povsod išče napake, pri nemških gajbicah pa je treba vedno dobiti nek plus =D> :puke: se prav spomnim kake pol leta nazaj, ko je bil v eni reviji (zdi se mi da avto magazin) test Maserattija Grancabrio. Po vsej sili je bilo potrebno najti neke minuse, in so za minus napisal obliko nekih stikal, zraven tega pa porabo =D> haloooooo testirte maserattija, ne pa nekega je*enega holcvagnovga foxa!!! pri takih avtih je zadnja stvar ki jo boš gledal, poraba. ](*,)
Še bolj zanimivo pa mi je bilo, ko sem čez kak mesec bral test BMW M3 - sami plusi, o porabi pa ni bilo ne duha ne sluha. Očitno je poraba pomembna le pri italijanskih športnih avtih, pri nemških je pa....na milijontem mestu.
še enkrat - čestitke slovenkim avtomobilističnim "strokovnjakom" za neizmero objektivnost pri testiranju različnih avtomobilov =D> =D> :flamer:
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

me baš boli ***** kaj si misli folk. Bolj dolgo kot bom z alfo izstopal iz sivega povprečja, bolj mi bo všeč. Razumem, da želijo prodat čimveč avtomobilov ampak alfe ne kupi človek, ki razmišlja racionalno, tisti kupijo drvarnice in prav je tako :roll:
Slika
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

jah nemca bodo zmer hvalil tle pr italjanih pa kar iščejo. :evil: :evil: :evil:
totalni loleki!
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

G0lden napisal/-a:me baš boli ***** kaj si misli folk. Bolj dolgo kot bom z alfo izstopal iz sivega povprečja, bolj mi bo všeč. Razumem, da želijo prodat čimveč avtomobilov ampak alfe ne kupi človek, ki razmišlja racionalno, tisti kupijo drvarnice in prav je tako :roll:
Se povsem strinjam.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Sicej je zanimivo, da se "profesionalni" novinarji vsedejo v Alfo z negativnimi občutki in tako čisto zavestno (ne podzavestno) iščejo napake, katere seveda bodo našli, medtem ko je pri nemcih ravno obratno. Pri slednjih se vsedejo v avto pozitivno nastrojeni, češ do je nemška kvaliteta in DAS AUTO, ter tako iščejo samo pozitivne stvari, medtem ko zavestno (ne podzavestno) negativne lastnosti avtomobila ne opazijo oz. nočejo (pač jih zavračajo).

Vsekakor pri takem zasidranem mišljenju ne moreš nič, izkoreninit se ga ne da, zato pač imamo tako mnenje o italjanih, kakršno pač je v Sloveniji. Meni nekako tudi odgovarja, saj voziš avto, ki prekleto izstopa iz povprečja, dobiš za ceno prekleto veliko in pravtako si lastnik tako rečeno underdoga. :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dejch napisal/-a:... avto, ki prekleto izstopa iz povprečja, dobiš za ceno prekleto veliko in pravtako si lastnik tako rečeno underdoga. :)
Alfe so kot Picassova dela: redka in zelo občudovana.
In modeli, ki so že praktično izumrli, vedno bolj pridobivajo na ceni...

Novinarji pač ne znajo ceniti umetnosti :lol:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Kar se tiče sestavljanja in smisla za krojenje plastike imajo roko na srce Nemci povprečno res več talenta (seveda pa to ne pozabijo zaračunati), ampak pri komentiranju porabe na testih pa tudi sam dobim ošpice. Se spomnim, da so enkrat hvalili GTI-jevih 16l/100km, da to je pa res ok za avto s +200KM, par strani naprej pa spljuvali JTD-ja s 150KM in 7,5 l porabe, ki tako ali tako ni bila realna.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Odgovori
  • Informacija