TCT menjalnik / Twin-Clutch Transmission - Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
zzz156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Sep 05, 2011 3:25 pm

wolfyy napisal/-a:No zadeva okrog moje sklopke se bo očitno še mal zavlekla.

ponudbe, ki jih imam so itak samo original za cca 1700eur z 2 leti garancije, ali pa neoriginal brez garancije na delo. Tako, da glede na zahtevnost menjave in da ne osebno poznam človeka, ki bo to delal se sedaj nagibam h originalu, ker tveganje, da mi kaj pozabijo nastavit se mi zdi malce preveliko glede na ceno. Ni treba da je nalašč, ima lahko mehanik samo slab dan.

Je pa drug problem: sklopka v dežju dela, v sončnem vremenu pa drsi :roll:

recimo prejšnji teden je bilo 2 dni bolj deževno in je avto delal kot nov, v četrtek ponoči če se ne motim se je zjasnilo in od samega začetka sklopka drsela in menjalnik slabo menjal. Avto je stalno garažiran, tako da kako lahko razjasnitev čez noč kakorkoli vpliva na avto v garaži nimam ideje. Zaenkrat sem mal konektorje pomigal in očistil in vsaj 3 dni sedaj nimam problemov več ampak tudi ni bilo pravega jasnega vremena. Zna bit, da je na koncu tam problem. Ker računalnik ne zazna da sklopka zdrsne, čeprav bi moral.

Preden naredis ogroman skok z denarnico , dej poskus zamenjat olje v aktuatorju in potem resetirjat (kalibrirjat menjalnik) . Cena cc 20€ za liter pa gre not 0,6l plus naj ti tole mehankar zamenja kaksnih pa te ne stane tolk da nebi probao ker v dezju ne drsi in ko je lepo vreme drsi...mogoce je olje ze naredilo svoje...mogoce te malenkost spase stroska...ne verjamem da bo popravilo 100% sam mogoce bo dovolj da zdrzi se 50000km....



Edit: Dve enaki temi združeni v eno ...
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

no moja sklopka se je medtem ustrašla virusa in mi dela povsem lepo spet, ne duha ne sluha o kakršnem koli drsenju ali slabši menjavi :D

zaenkrat sem naredil 4k km od kalibracije, sedaj je pa avto itak skoraj parkiran, če sm v januarju in februarju naredu 4k km, sem jih v marcu samo 300, aprila pa kot zgleda bomo šli proti 150 zarad omejitev.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
matjazs88
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Nov 09, 2020 12:44 pm

Zdravo...

Jaz imam Giulietto 2.0 JTDm TCT in imam ze nekaj cas tezave z TCT menjalnikom. Ko jo pohodim, zacne sklopka drseti, danes zjutraj se mi je pa prvic zgodilo, da je avto celo crknu, ko sem se ustavljal na semaforju (glede na tezave, je verjetno sklopka zdrsela...).

@wolfyy ...glede na to, da si bil ti nazadnje najbolj aktiven glede iskanja servisa za TCT (v lj regiji)...si jo med tem casom ze zamenjal, a je od kalibracije sedaj ok..? (kje si pa naredil kalibracijo?)
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

kalibracijo so mi naredil na avto triglavu v LJ (zega o njej ni želel niti slišat)

Bom rekel da zadeva ni 100% in me menjava še vedno čaka. Na konkretnem klancu(tu se pogovarjamo o 15% in več naklona, in ne o recimo vršiču) s precej ovinkih mi jo zakuri, ob vožnji rikverc tudi še malenkost zdrsuje ampak to recimo sovoznik ne bo opazil niti. Sem pa od kalibracije naredil 15.000km sedaj in je niti pod razno ne mislim menjati še, upam da zdrži še vsaj 100.000km, ko imaš pred očmi 1700eur za menjavo rata pa tudi noga malenkost lažja in še poraba pade za 0,5litra na 100km :mrgreen: :mrgreen:
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Odgovori
  • Informacija