TCT menjalnik / Twin-Clutch Transmission - Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Wolfyy, si že vprašal forumaša Skam?
On je kar tata-mata za menjalnike ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

@Mastr: hvala bom vprašal.

čeprav zaenkrat me na avto triglavu v LJ kar presenečajo s komunikacijo, strokovnostjo in odnosom in jih moram pohvalit =D>

njihov cenik pa ravno čakam ()::
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

snopy106 napisal/-a:Zdravo

Jaz sem imel isti problem in nisem našel nobenega fušarja ki bi se spustil v to. Dobil sem predračun
pri Zegi (uradni serviser) ki je bil 1700 €,cela zgodba se je končala tako da so mi ukradli giulietto
in nisem rabil menjati sklopke.
p****...Res nimaš sreče (ali pač... ;) )

https://www.policija.si/seznami/ukraden ... prikaz.php" onclick="window.open(this.href);return false;

20 ukradeneih vozil Alfa Romeo od leta 2009
Tomas33
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Feb 24, 2016 3:23 pm

Wolfyy, si prevečkrat launch control testiral, al je šla sama od sebe?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

sama od sebe, je pa res da nimam ideje kakšnih je prvih 30k km ko jo je prva lastnica vozila praktično izključno po LJ, zna biti da so posledice od takrat.

Sklopko nasplošno zelo pazim, če že hitro pospešujem vedno začnem to v drugi prestavi, tudi če slučajno stojim kje v koloni se nikoli ne premikam naprej avto po avto ampak vedno čakam da se mi ustvari večja luknja spredaj. Skratka, da bi jo karkoli uničilo se mi zdi čudno...

sem pa bral po netu da je odletela tud že po 15k km lepe vožnje.

Zaenkrat sta edini opciji Avto triglav LJ in Zega za menjavo, no probal bom še do italije skočit čez teden dni ko bom imel čas, če ima morda dol kakšno zanesljivo opcijo ampak dvomim, ker dol so ponavadi cene še x2 napram našim po urni postavki. Drugi pa vsaj na primorskem in LJ koncu kot zgleda te sklopke še niso videli.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Na gorenjskem imamo servis Podboršek.
Bil je uraden serviser za Alfo, pred leti je pa prekinil pogodbo in zdaj servisirajo vse. Glede na to da so bili uraden servis so sigurno mehaniki dali skozi kako šolanje za servis sklopke, tako da znanje imajo, cene so pa normalne ker niso več uradni.
So tudi partner kluba, k njim sem peljal 159 pa sem bil zadovoljen s storitvijo in s ceno.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Avtotrade je tud uraden servis, pa so rekli da te sklopke še niso vidli od blizu :mrgreen:

počakam sedaj avtotriglav da vidmo kaj porečejo, ker mi preverja opcije za konkurenco, če je sploh pametno jo dat notri.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

No zadeva okrog moje sklopke se bo očitno še mal zavlekla.

ponudbe, ki jih imam so itak samo original za cca 1700eur z 2 leti garancije, ali pa neoriginal brez garancije na delo. Tako, da glede na zahtevnost menjave in da ne osebno poznam človeka, ki bo to delal se sedaj nagibam h originalu, ker tveganje, da mi kaj pozabijo nastavit se mi zdi malce preveliko glede na ceno. Ni treba da je nalašč, ima lahko mehanik samo slab dan.

Je pa drug problem: sklopka v dežju dela, v sončnem vremenu pa drsi :roll:

recimo prejšnji teden je bilo 2 dni bolj deževno in je avto delal kot nov, v četrtek ponoči če se ne motim se je zjasnilo in od samega začetka sklopka drsela in menjalnik slabo menjal. Avto je stalno garažiran, tako da kako lahko razjasnitev čez noč kakorkoli vpliva na avto v garaži nimam ideje. Zaenkrat sem mal konektorje pomigal in očistil in vsaj 3 dni sedaj nimam problemov več ampak tudi ni bilo pravega jasnega vremena. Zna bit, da je na koncu tam problem. Ker računalnik ne zazna da sklopka zdrsne, čeprav bi moral.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Kaj pomeni original in neoriginal? Original sklopka ali pooblaščeni servis?

Kolikor vem, je proizvajalec TCT menjalnikov BorgWarner, ki je pa tudi proizvajalec DSG menjalnikov. Oba sta dvosklopčna, narejena najbrž na podoben način.
Oba imata najbrž svoje posebnosti, ampak če je osnova podobna (dve sklopki + vztrajnik) bi kakšen maher, ki obvlada DSG, tudi tukaj lahko dal kakšen predlog.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Razvit je s strani BorgWarnerja (hidravlični deli) in MagnetiMarelli (elektronika in krmiljenje). Proizvaja ga FPT (Fiat Powertrain Technologies).

Tovarniško ime menjalnika je FPT C635 DDCT in se vgrajuje v:

Alfa Romeo 4C
Alfa Romeo MiTo
Alfa Romeo Giulietta
Dodge Dart
Fiat 500L
Fiat 500X
Fiat Tipo (2015)
Fiat Viaggio
Jeep Renegade
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Hvala za to informacijo. :D
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Kaj pomeni original in neoriginal? Original sklopka ali pooblaščeni servis?
original: OEM sklopka + pooblaščenc za menjavo
"neoriginal": LUK sklopka + pooblaščenc za menjavo

da se prihranit cca 500eur, če gre vse ok.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Jaz bi na tvojem mestu izbral neoriginal varjanto. Alfa Romeo ne dela svoje sklopke, važno je, da najdeš OEM oz. dobro kopijo (kar pa LUK zagotovo je).
snopy106
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: To Apr 17, 2018 10:08 pm

Če meni ne bi giuliette ukradli in sem bil na tem da bom moral menjati sklopko, bi se verjetno odločil za LUK ali pa SACHS .
Menjavo bi pa opravil pri avtohiši Stepančič v Arclinu, ker ko sem bil pri njih na kalibraciji so mi znali odgovoriti na veliko
vprašanj, tudi ko sem govoril z njihovim mehanikom mi je rekel da so imeli že dosti dela z TCT menjalniki.
zzz156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Sep 05, 2011 3:25 pm

Za vse z TCT menjalnikom , ce menjalnik zahebava in zasteka v 2 prestavi je treba naredit kalibracijo , ce se zavrti v 5ti prestavi ko pohodis plin do konca v Dinamic dost verjetno je da je sklopka 1-3-5 prestave lepo obrabljena ampak z normalno voznjo je verjetno ostalo dobrih 60000-80000km . Seveda tud v drugem primeru nebi blo slabo naredit fino kalibracijo , pobrisat ta stare podatke iz menjalnika preden se to naredi da bi mal menjalnik zaznao obrabljenost in prilagodil prestavljanje . Po 100000km predlagam tud zamenjavo olja v menjalniku in hidravlicnem sklopu. Cirka cena olja pride okrog 50€ in kaksn mehankar vam vzame se 40-50 pa mas mir 100000km.
Odgovori
  • Informacija