TCT menjalnik / Twin-Clutch Transmission - Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Redna menjava olja je nujna za brezhibno delujoči avtomatski menjalniki. Predvsem zaradi tega avtomatski menjalnik crkne oz. potrebuje izredno popravilo, posledično se jih zaradi tega drži ''slab renome''.

Za DSG, TCT in podobne dvosklopčne avtomatske menjalnike bo še čas pokazal (ko bodo avtomobili stari 15+let) če so res vzdržljivi. Če pa primerjamo s Selespeed, Q-Tronic in z avtomatskimi menjalniki drugih proizvajalcev, pa je bolj varno izbrati ročni menjalnik.

Tako je, kdor ima avtomatski menjalnik (takšnega, s katerim nima stroškov razen redne menjave olja) se načeloma drži tega - ''nikoli več ročnega menjalnika''.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

TCT ni avtomatski menjalnik, ampak robotiziran (ima več skupnega z ročnimi menjalniki, kot z avtomatskim)

zato je vzdrževanje praktično enako ročnemu. Olje menjaš tam na 200k km, če mu že želiš novo.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Tudi na DSG, TCT se je že velikokrat naredilo, da se je moralo menjati vztrajnik ali sklopko... Je pa res, da v manj primerih kot pa pri ročnem.
TCT ima suho sklopko, torej ni predvidene menjave olja, tak kot pri recimo začetnih DSG menjalnikih, ki je bila predvidena na 60kkm.
Rad bi slišal mnenje o TCT od kakšnega uporabnika kako se obnese, tako da kar javite se :mrgreen:
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Aha, hvala za info. Sem mislil da ima enak servisni interval kot klasični avtomatski.

Wolfyy ima TCT Giulietto, vprašaj njega :)
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

kakšno mnenje?

jst z njim pri 60k km nimam problemov, menjava hitra, tekoča skoraj neopazna, če ga dobiš na pravem navoru ob pospeševanju pa sploh neopazna, je pa res da v avtomatskem načinu imam z njim morda narejenih 300km, ker ne premorem da mi AI šari po menjalniku [-X

Poraba? če bi vozu na daljše relacije in umirjeno bi bil pod 6,5l na 100km, relacije 6km v eno smer mi pa dvigajo porabo na 8, italijani mi jo dvigajo pa na 8,5.

Edino kar ne vem je kako v neutral vržem če mi elektronika crkne ampak ta most bomo prečkali ko ga bo treba in nič prej.

moje mnenje po letu in pol lastništva:
popolnoma ročni menjalnik: če bo še kdaj nuja
popolnoma avtomatski menjalnik: prvo grem v grob, pol mora pa še pekel zmrznit :mrgreen:
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Nightwish
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 2:39 pm
Vozilo: Giulietta Veloce 1750 TBI - 2017
Kraj: Ljubljana - Bežigrad
Kontakt:

Sicer sem naredil samo 16000 Km s TCT ampak tako kot je napisal wolfi. Skoraj neopazno prestavlja (če imaš radio prižgan je res neopazno). Če pa pravilno ujameš navor (ti pride v kri) pa je res neopazno prestavljanje. Najslabše prenaša minimum gasa v gostem prometu. AMPAK daleč od tega da bi bilo moteče. Zaenkrat brez problemov.
Bi ga izbral še enkrat če bi lahko? JA! ....definitivno bi!
80% ga vozim v ''N' načinu in z njim upravlja AI .....moram reči, da se je lepo privadil na moj stil vožnje.....prestavi v normalni vožnji pri 2100 obrati (1750 TBI motor). Ko sem ga kupil je prestavljal pri 3000 in več.
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

@wolfyy in @Nightwish vidva imata Giulietto pred FL (prenovo) ali od letnika 2014 in naprej?
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

To je načeloma vseeno, menjalnik je enak. Wolfyy ima pred 2014, Nightwish 2014+

Razlika je tudi, da nekateri TCT imajo prestavne ročice tudi za volanom, nimajo vsi TCTji tega dodatka.
Nightwish
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 2:39 pm
Vozilo: Giulietta Veloce 1750 TBI - 2017
Kraj: Ljubljana - Bežigrad
Kontakt:

Jaz imam letnik 2017 in prestavne ročice ob volanu.

Če hočeš mi napiši na ZS pa se dobiva in se en krog zapeljeva pa boš sam videl kako in kaj.
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Jaz mam že več kot 80.000km prevoženih s TCT in bi ga takoj še enkrat nabavil. Pri 75.000km mi je na servisu menjal olje in nardil rekalibracijo (40€ sem dal za olje in nekaj za delo - ampak se ne spomnim koliko). Zdaj prestavlja še bolj neopazno kot je prej (čeprav sem že prej mislil da bolj neopazno ne gre :lol: ).
Ko sem peljal sodelovca, ki ima golfa in DSG ni mogel verjet kako neopazno prestavlja. Se je čisto navdušil nad alfo. :D
Vglavnem, do zdaj same pozitivne izkušnje.
Avto pa je letnik 2014 z 1750 Tbi motorjem.
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Sem vesel, da slišim takšne izkušnje komentarje... Hvala za ponudbo @Nightwish ampak sem iz štajerske in se trenutno nič ne odpravljam v prestolnico... Je kdo bližje štajerski, da se peljem en krog? :mrgreen: :-)(
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Tisti, ki imate v lasti TCT že dlje časa. Kakršne koli težave?
Kombinacija bencin + tct ali raje dizel + tct (lastniki)?
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Pri 93.000 km še vedno brez kakršnekoli težave. 8)
Itak da bencin, saj pa se pogovarjamo o avtu, ne pa o traktorju ali ladji!! :lol:
snopy106
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: To Apr 17, 2018 10:08 pm

Pozdravljeni, zanima me koliko stane menjava TCT sklopke, ker ko v 5i pohodim začne sklopka drseti, torej predvidevam da diši po novi.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

koliko imaš prevoženih?
Sicer pa najbolje poklicat uradni servis in mogoče še kakega domačega mehanika.
Odgovori
  • Informacija