Zadnje novice

TCT menjalnik / Twin-Clutch Transmission - Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Re: TCT menjalnik / Twin-Clutch Transmission - Giulietta

OdgovorNapisal/-a zzz156 » Ne Mar 29, 2020 2:46 am

wolfyy napisal/-a:No zadeva okrog moje sklopke se bo očitno še mal zavlekla.

ponudbe, ki jih imam so itak samo original za cca 1700eur z 2 leti garancije, ali pa neoriginal brez garancije na delo. Tako, da glede na zahtevnost menjave in da ne osebno poznam človeka, ki bo to delal se sedaj nagibam h originalu, ker tveganje, da mi kaj pozabijo nastavit se mi zdi malce preveliko glede na ceno. Ni treba da je nalašč, ima lahko mehanik samo slab dan.

Je pa drug problem: sklopka v dežju dela, v sončnem vremenu pa drsi :roll:

recimo prejšnji teden je bilo 2 dni bolj deževno in je avto delal kot nov, v četrtek ponoči če se ne motim se je zjasnilo in od samega začetka sklopka drsela in menjalnik slabo menjal. Avto je stalno garažiran, tako da kako lahko razjasnitev čez noč kakorkoli vpliva na avto v garaži nimam ideje. Zaenkrat sem mal konektorje pomigal in očistil in vsaj 3 dni sedaj nimam problemov več ampak tudi ni bilo pravega jasnega vremena. Zna bit, da je na koncu tam problem. Ker računalnik ne zazna da sklopka zdrsne, čeprav bi moral.

Preden naredis ogroman skok z denarnico , dej poskus zamenjat olje v aktuatorju in potem resetirjat (kalibrirjat menjalnik) . Cena cc 20€ za liter pa gre not 0,6l plus naj ti tole mehankar zamenja kaksnih pa te ne stane tolk da nebi probao ker v dezju ne drsi in ko je lepo vreme drsi...mogoce je olje ze naredilo svoje...mogoce te malenkost spase stroska...ne verjamem da bo popravilo 100% sam mogoce bo dovolj da zdrzi se 50000km....

Edit: Dve enaki temi združeni v eno ...
zzz156
Alfa Junior
Alfa Junior

Re: TCT menjalnik / Twin-Clutch Transmission - Giulietta

OdgovorNapisal/-a wolfyy » To Mar 31, 2020 6:56 pm

no moja sklopka se je medtem ustrašla virusa in mi dela povsem lepo spet, ne duha ne sluha o kakršnem koli drsenju ali slabši menjavi :D

zaenkrat sem naredil 4k km od kalibracije, sedaj je pa avto itak skoraj parkiran, če sm v januarju in februarju naredu 4k km, sem jih v marcu samo 300, aprila pa kot zgleda bomo šli proti 150 zarad omejitev.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
wolfyy
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar
Član Alfa Kluba:Član Alfa Kluba

Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT

Kraj: Kanal

Prejšnja

Vrni se na Giulietta

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov