Kakšno gorivo za turbo bencinski motor - Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Zanima me katere vrste bencin priporočate za tankanje turbo bencinarja.

OMV, MOL, Petrol

95, 98 ali 100 oktanov

Ker sem zadnjih 7 let vozil dizelaša, sem na tem področju malo bos.

Za odgovore se zahvaljujem.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

min 95, vse ostalo je stvar indiviualne preference barve na strehi črpalke.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Slika
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

kak vpršanje..najboljši je 100 okt od omw ja...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

najboljši je 100 okt od omw ja
Najboljši v čemu in svojo trditev boš podkrepil s čim?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Dejansko je najboljši oz. eden boljših pri nas (kar se kvalitete in čistosti tiče), ker ga vsaj v Prekmurju vozijo direkt iz Avstrije, in ga zato tudi tankam. Po raziskavah pa ima Avstrija opazno boljši benz kot mi (vsaj pred nekaj leti je bilo, ko sem gledal tiste tabele vsebnosti žvepla itd...). Številka 100 pa je bolj marketinška finta, kot karkoli drugega.

Je pa tudi res, da razni sodobni turbo bencinarji že zahtevajo oz. se bolje počutijo na 98. Nekateri turbo motorji imajo zraven pri moči zapisano tudi, da jo dosežejo zgolj na 98-ki..., ampak če je tovarniško predpisan minimum 95 je verjetno tudi s tem vse v redu.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
claus
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Po Feb 25, 2008 8:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

OMV Super 100 vozijo iz Avstrije na vse črpalke OMV v Sloveniji, ne samo na BS-je, ki so blizu Avstrije ;)
Na cesti si vzemi čas, ne življenja.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Dejansko je najboljši oz. eden boljših pri nas (kar se kvalitete in čistosti tiče), ker ga vsaj v Prekmurju vozijo direkt iz Avstrije, in ga zato tudi tankam.
Saj jaz bolj ko ne tudi tega vzamem, ampak neke resne raziskave pri nas ni blo nikoli narejene - tisto, da se pa na POP-u ženska s twingičem in 1 litrom vozi okoli je pa tako za lese privlečeno, da peče glava...

Hrvati so enkrat delali pravo raziskavo, ampak rezultatov ne najdem, poleg tega je pa vse tisto veljalo za bencin, ki ga ni več, saj se kvaliteta stalno spreminja z dotočenjem in praznenjem.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

alfa_samec napisal/-a:ostalo je stvar indiviualne preference barve na strehi črpalke.
Dobro napisano =D> =D> =D> :mrgreen:
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ne vem kaj sploh kompliciraš tankaj 95 kot vsi ostali bencinarji!
Jaz osebno nikoli ne gledam kje tankam ali je to Agip,OMW,Petrol ali nekdo tretji pa sem imel tako bencinarje kot dizle in z nobenim od njih zaradi slabega goriva še nisem imel težav! Tudi v motor tankam 95 pa ni čutiti nobene razlike napram 100 le v ceni seveda!!!
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

mitoma napisal/-a:Ne vem kaj sploh kompliciraš tankaj 95 kot vsi ostali bencinarji!
Kolko jaz vem, eni (ne bomo se zdej prepirali, zato brez znamke) nemski turbobencinarji niso bli ravno imuni na katerikoli bencin in so bli kar problemi zaradi tega nekaj casa nazaj...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Pero666: samo prijateljski namig - stopaš v nevarne vode, ker začneš načenjat temo o nepokvarljivosti in superiornosti nemških proizvodov, zato previdno, ker bo tema zašla u PM.

:wink:
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

alfa_samec napisal/-a:Pero666: samo prijateljski namig - stopaš v nevarne vode, ker začneš načenjat temo o nepokvarljivosti in superiornosti nemških proizvodov, zato previdno, ker bo tema zašla u PM.

:wink:
nikakor to ni moj namen, zato nisem navajal znamke. Hotel sem samo poudarit, da ni vse za vse. Mislim, da bi izbira slabsega bencina bila problematicna, ce bi ga dal cipat. Res pa je tudi, da po evropi vsepovsod ni enaka kvaliteta goriva, kljub oznakam na crpalkah. Za stare atmosferce je cist en k.., kaj tankamo not. Za kake sodobne turbobencinarje bi pa ze znalo bit malo drugace. Nekatere motorje vcasih zato nisi mogel kupit na nasem trgu. Pol pa uvoz pa slab benz pa ... bum.
EDIT: pa da ne bo kdo narobe razumel: niso bile tezave zaradi slabih motorjev, ampak zaradi slabega bencina.
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Sprašujem ker sem pred časom šel z enim bencinarjem v tujino. Z domačim bencinom (Agip) sem naredil cca. 680 km s tankom, z Aralom (Nemčija) pa 760 km s tankom.

:-k

Pri nafti sem se na daleč izogibal Petrola (1. izbira je bila zmeraj MOL, druga OMV). Agipa sem parkrat tankal, ampak bistvene razlike z OMV-jem nisem občutil.

Verjetno mora biti pri bencinih tudi razlika; vsaj tako predvidevam.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Kolko jaz vem sta 95 in 98 od Agipa enak Petrolovemu 95 in 98, iz istih cistern iz Luke Koper je tudi OMV-jev 95. OMV-jeva 100-ka pa je iz Avstrije. Shell pri Framu pa ima skoraj sigurno svoj benz.

Za MOL pa ne vem, kolk vem imajo vsaj kar se nafte tiče poštimano zadevo zelo dobro.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Odgovori
  • Informacija