Giulietta zasedla končno 2. mesto nagrade Car of the Year

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

Mene še kar zanimajo električni avtomobili in sem prebral veliko o tem :D Se mi pa zdi to offtopic in bi temu lahko posvetili svojo temo saj se področje elektro avtov v zadnjih letih razvija pospešeno.
Alan napisal/-a:Če bi standardizirali baterije bi lepo prišel na "bencinsko" in vrgel ven prazno ter vzel polno in plačal polnjenje. In tako bi lavfalo lepo povsod pa je. Samo to jim (še) ni v interesu.
To kar pišeš "že obstaja" in sicer to misli vpeljat reno #-o
http://www.renault-ze.com/si/#/si/kako- ... jenja.html

Letos je bilo predstavljenih veliko elektro avtov, skoraj vsaka avto firma je predstavila vsaj en model, še hrvati so razvili svojega, le pri italijanih sem našel samo 500EV.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tudi Slovenci imamo že svoj elektroavto...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

carlo napisal/-a:
Jure888 napisal/-a:
Evo en link kaj zmorejo električni avti drugač:
http://www.youtube.com/watch?v=BrHXdM9f ... r_embedded
Jeb** to, jaz svojega stilača natankam v parih minutah, ta mora pa to čudo filat 6 ur (primer tesle, šest ur filanja za 200 kilometrov užitkov). Sam mislim, da je prihodnost v vodiku (daljna prihodnost), oz. plinu (bližnja prihodnost). Ampak to je tema za ... Čestitke julki za osvojeno krono. =D>
Jaz se ne strinjam s tem. Plin bo počasi ujel ceno bencina, izkoristek pa ima manjši. Za proizvodnjo vodika pa potrebuješ elektriko in si na istem kot da uporabljaš elektro avto. Skoraj sigurno še več izgubiš, ker delaš dvojno pretvorbo. Zelo zanimiv dokumentarec, da ne bo kdo mislil, da je elektro avto pogruntavščina leta 2010 :D: http://www.imdb.com/title/tt0489037/
Moreš razumet, da električni avto trenutno ne more zamenjat bencinskega. Njegov namen je trenutno čisto drugačen, vsaj dokler se ne razvijejo boljše baterije. Večina ljudi dnevno ne prevozi več kot 100km in kar nekaj od teh ima doma garažo ali parking kjer je blizu kakšna vtičnica. In ko prideš zvečer domov priklopiš kabel v avto in se ti skozi noč, ko je cenejša elektrika, avto povsem napolni. Takih ljudi je veliko. Imaš pa kup prednosti s takim avtomobilom: veliko cenejše vzdrževanje (ni menjave olja, filtrov, ...), registracija je poceni, 100km vožnje te stane dober euro, .... Seveda pa ima svoje omejitve za katere pa moraš pretehtat, če te res ovirajo.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Zelo zanimiv dokumentarec, da ne bo kdo mislil, da je elektro avto pogruntavščina leta 2010
Saj lih to je ta doku o modelu EV1, ki ga je GM uničil, ker je bil predober in prepoceni.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

MaStr napisal/-a:Tudi Slovenci imamo že svoj elektroavto...
In kakor jaz vem bodo v njemu krmilniki motorja katere smo razvili v naši firmi :P
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

A to čebelo mislita?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

bela renault 5???
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Ok, s čim za vraga si je to skropucalo zaslužilo naslov car of the year? To je že isto kot miss sveta ali pa Eurosong #-o

Da bi vsaj od Tesle roadster dobil ta naziv, ker ima za elektro avto impresivne zmogljivosti in domet, ne pa tole čudo.

V redu, štrom, vodik, xyz gorivo je way to go in the future, ampak to še ne pomeni, da je nek jajc lahko avto leta samo zato, ker ima pa elektro motor pod haubo/ritjo.
Mislim, ta naziv bi moral pripasti vozilu, ki je allround najboljši kompromis. Ima sprejemljivo obliko, napredno tehnologijo (uporabno), motorje z novimi rešitvami in ugodno porabo, privlačno ceno, je uporaben za svojo ciljno skupino.

Drugače pa - teslini izdelki so po mojem mnenju vsekakor vredni razmisleka, sploh model s, ki je v razvoju.

Ampak, kot je @alan napisal prvi - dokler ne bo enotnega standarda za baterije, bodo ti avtomobili butični izdelki.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

rockson napisal/-a: Ampak, kot je @alan napisal prvi - dokler ne bo enotnega standarda za baterije, bodo ti avtomobili butični izdelki.
Predstavljaj si, črpalko, ki ima poleg magacin za tisoč baterij (ampak to niso baterije dimenzijsko enake, baterijam, ki jih imamo pod haubo). Tako da mislim, da je to s to tehnologijo, ki jo imamo danes nerealno. Sam mislim, da je še vedno prihodnost v vodiku (primer BMW ... http://www.siol.net/Avtomoto/Predstavit ... rogen.aspx), kar se tiče pa klasičnega LPG-ja, gre pa za vir, ki je praktično neusahljiv (smeti - metan). 8)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

LPG neusahljiv? Ne se hecat. Pomojem količina metana iz smeti ne zadosti niti dnevni svetovni potrebi po energentih, kaj šele da bi bilo neusahljivo.

Elektrika je fajn zadeva. Samo še baterije se morajo pocenit, bistveno.

100km realnega dosega je čez glavo za večino ljudi. Problem je tistih petkrat na leto ko se človek odpravi nekam dlje. Zato menim da je trenutna realnost v kombinaciji agregatov (na karkoli že) in električnega pogona z baterijo ki ima doseg 50-100km.
Ko zmanjka baterije pa pač generiraš elektriko iz nečesa kar gori in se da natočit v 5 minutah za 500km.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

kar se tiče pa klasičnega LPG-ja, gre pa za vir, ki je praktično neusahljiv (smeti - metan).
To pa ne bo držalo. Metan se pridobiva samo iz smeti (pa še ta mora na procesiranje), ki se nalagajo oz samo na deponijah in ker vemo, da se deponije zapirajo in se vsaj naš del sveta usmerja v sprotno ločevanje odpadkov, potem postane jasno, da vir zmanjka.
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Jaz sem pa zadovoljen s prvim in tudi z drugim mestom, saj se mi zdi zelo pomembno, da se začne intenzivneje promovirati alternativna vozila in da že "končno" postanejo realnost. S fosilnimi gorivi samo praznijo naše žepe!
Prvo mesto je taktika in politika, drugo mesto alfe je pa sicer prvo mesto med avtomobilskimi navdušenci.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Mal si bo treba razjasnit da LPG in metan nista eno in isto.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Bearex napisal/-a:Mal si bo treba razjasnit da LPG in metan nista eno in isto.
Seveda nista, ampak obadva služita kot pogonsko sredstvo. 8)
Uporabniški avatar
monsterogi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 80
Pridružen: To Mar 02, 2010 2:40 pm
Vozilo: Fiat Bravo Turbo Benzina
Kraj: JE-SE-NI-CE
Kontakt:

Niko napisal/-a:Jaz sem pa zadovoljen s prvim in tudi z drugim mestom, saj se mi zdi zelo pomembno, da se začne intenzivneje promovirati alternativna vozila in da že "končno" postanejo realnost. S fosilnimi gorivi samo praznijo naše žepe!
Prvo mesto je taktika in politika, drugo mesto alfe je pa sicer prvo mesto med avtomobilskimi navdušenci.
Ko bodo alternativna vozila postala realnost, bo država zopet praznila naše žepe.A misliš da boš avto nafilou doma kot telefon.....pozabi!!
Odgovori
  • Informacija