Raznorazne okvare / težave – Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

Na srednji konzoli kjer vtikac s 12 v Ni elektrike
Katera varovalka je ?
super
Tomas33
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Feb 24, 2016 3:23 pm

F85 20A

Varovalke pri motorju.
Vuzem
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Maj 25, 2018 9:55 pm

Živ,

Nekako se odločam za prodajo moje GQV in sem se lotil zadeve, ki me jezi že 1mesec.. in sicer v veri da je slab DMF (vztrajnik) menjam vztrajnik, košaro, sklopko,potisni cilinder itd.. no, vse razen lamele, ki je bila rahlo zažgana je bilo kot novo! Vseeno upam, da je problem v DMF-ju [-o<
Zložim vse skupej, menjalnik nazaj gor in trenutek resnice.
Sklopka čist drug filing, mehka lahka, vztrajnik se čisto nič ne sliši, hudoo zadovoljen! No ko se peljem pa nisem več tako hudo zadovoljen, sicer vseeno precej bolše vse skupaj, ampak še vedno je čutiti neko zračnost ko se pelješ po rahlem klancu navzdol, da menjalnik razbremenjen in ko začneš pospeševati :roll:

Vse skupaj kaže, da je zluftan diff.. zanima me, če je še kdo imel problem z diff-om pri GQV (ročni menjalnik)
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Kolk ma avto prevoženga? Je bil kdaj zamenjan olje v menjalniku?
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Vuzem
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Maj 25, 2018 9:55 pm

Prevoženih 138kkm. Olje v menjalniku sem menjal pri cca. 60kkm in sedaj pa v obeh primerih sem olje spustil ven praktično novo, brez kakšnih “opilkov”…

Bi zastopil, če bi bil TCT + launch control in bi sem pa tja izvajal štarte da gre diff, ne pa takole..

Moja 159 2.4jtdm ma 3x tolk km pa mnogo grše vožnje pa je menjalnik in diff BP.
Zadnjič spremenil Vuzem, dne Če Okt 21, 2021 3:23 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Katero olje si dal v menjalnik? Vrjetno to nima veze (zaenkrat), pa vseeno... je vseeno v kateri prestavi imaš da občutiš luft?
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Tomas33
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Feb 24, 2016 3:23 pm

Na sredinski konzoli se mi je začela pojavljati ikonca, ki pomeni ali Generalna napaka, pregrevanje sklopke, napaka na senzurju za tlak motornega olja ali napaka na sistemu za izklop goriva (prevodi iz angleških navodil). Po cca 15 minutah vožnje, ko ugasnem in prižgem nazaj, se napaka ne pojavi več. ECU ne javi nobene napake. Je pa res, da je avto stal 25 dni. Akumulator je bil že precej prazen, je pa še obrnil in prižgal, pa po pol ure vožnje BP. Kakšnih drugih sprememb pri vožnji ni zazanati.

Je imel že kdo podobno situacijo?
Gre pa za Giulietto Multiair 170 TCT (MY 2016).

Še eno vprašanje glede Uniconnect; Že par mesecev se mi ne poveže več oz. ne pošilja in dobiva podatkov iz njihovih serverjev.
Priponke
20211117_134652.jpg
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Najprej preveri akomulator+napolni ga z kakšnim pametnim polnilnikom npr. https://www.ctek.si/ctek-polnilec-vzdrz ... i-na-svetu" onclick="window.open(this.href);return false;

vsak bi moral imeti tak polnilnik doma in občasno priključit akomulator!!! Je super zadeva in priporočam! Preberi si kaj o akomulatorjih in o teh polnilnikih (imaš vse na tej spletni strani). Je pa zadeva popolnoma varna in ga lahko pustiš priključenega na akomulator več mesecev.

Če je akomulator vredu in, če se napaka ne ponovi, vozi dalje. :) Je pa res možno, da je kriv akomulator, če je avto stal toliko časa.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Khm... AkUmulator :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

MaStr napisal/-a:Khm... AkUmulator :wink:
jaa #-o
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Tomas33 napisal/-a:Na sredinski konzoli se mi je začela pojavljati ikonca, ki pomeni ali Generalna napaka, pregrevanje sklopke, napaka na senzurju za tlak motornega olja ali napaka na sistemu za izklop goriva (prevodi iz angleških navodil). Po cca 15 minutah vožnje, ko ugasnem in prižgem nazaj, se napaka ne pojavi več. ECU ne javi nobene napake. Je pa res, da je avto stal 25 dni. Akumulator je bil že precej prazen, je pa še obrnil in prižgal, pa po pol ure vožnje BP. Kakšnih drugih sprememb pri vožnji ni zazanati.

Je imel že kdo podobno situacijo?
Gre pa za Giulietto Multiair 170 TCT (MY 2016).

Še eno vprašanje glede Uniconnect; Že par mesecev se mi ne poveže več oz. ne pošilja in dobiva podatkov iz njihovih serverjev.

Uporabljaš Uniconnect za alfa performace zadeve, da ti kaže različne podatke G sile, itd.? Imel sem isti problem. Zadevo sem rešil tako, da sem pobrisal osebne podatke na radiju... Skratka, vse na novo..
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Je kdo čistil tudi filter na turbini, kot opisuje v videu?



Bo ta teden verjetno servis, pa se lahko še tega lotim sproti.
Edino bi rekel, da gre olje skozi zgornjo luknjo noter in na spodnji strani ven tako, da bi bilo bolje čistit v obratni smeri, kot to počne v videu - iz spodnje strani vijaka, da teče umazanija iz luknje pri glavi.
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Sem ravno včeraj videl ta video, zgleda zanimivo, definitivno probam pri naslednjem servisu.
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Sem ga očistil, pa ni bilo niti približno toliko umazanije kot v videu.
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Ampak je pa specialc v videu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: majstr je bos :lol: :lol:
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Odgovori
  • Informacija