Raznorazne okvare / težave – Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Ali pa malo več zaviraj hehe. Meni so cvilile ker nisem nič zaviral in se je rja naredila na diskih. Mi je tudi ploščice pobralo postrani.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

SHadowX napisal/-a:Nekatere kombinacije diskov in zavornih ploščic pač cvilijo (Brembo - Ferodo npr.).
Zamenjaj zavorne ploščice, tisti strošek cca 40-60 EUR ti verjetno ne bo prehud, vsekakor pa najprej ugotovi ali so krive prednje ali zadnje zavore.
Mislim da prednje.No,več kot dovolj sem spustil ceno zaradi tega,čeprav avto normalno bremza,ampak,samo da sva oba zadovoljna.Avto umikam s avto neta. 8)
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Meni tudi cvilijo. Samo na začetku vožnje (hladen).
Ko se segrejejo ne cvilijo. Se ne obremenjujem s stem. Mi tudi isto dela pecikl. Dejansko so prehladne za diske.

No je že nekdo napisal, da ne pašejo skupaj. Se pa verjetno za to počasneje obrabljajo, če so bolj trde.


To pa si hitro prodal. Kaj pa boš zdaj, ko boš čakala na Renaulta?
In v katere konce gre?
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Dober avto se hitro proda.V Ljubljano.Ne bom čakal,zato sem jo prodal,oziroma bo zaključeno do konca tedna..Kako,zakaj?Vse se da dogovorit. :wink:
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Mene pa zanima kako je kaj z dpf filtri ali se zabijajo ali ne, ker bol ko ne delam mestno vožno... sprašujem pa za motor 2.0.
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Načeloma je boljše kot pri starih motorjih...

Poleg tega je ECU sprogramiran tako, da ko je zadnji čas da se regeneracija opravi, napiše na zaslonu, da ne ugašaj avta in počakaj da se regeneracija kočna. Tako da ni take krize...
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

ok, kaj pa egr ventili se tudi kaj zabijao, ali ga lahko elektronsko izklopiš? morem se mal pozanimat preden grem v akcijo za kupovanje :D
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tukaj je EGR čisto drugačen... ima servo motor, zato verjetnosti da bi zaštekal glih ni. Se pa pojavi težava, ker je zadeva bolj kompleksna, da včasih komplet crkne...

Ampk ja, se ga da tudi izklopit...
mifek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: To Apr 14, 2015 10:09 pm

pozdravljeni

je imel ze kdo tezavo, da ni mogel odpreti vratic za točenje goriva? Meni se je že 2x zgodilo, da so se nekako zataknila!
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Mogoče ti motorček mal štrajka...
Alfa Romeo Giulietta
deathstar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Apr 19, 2015 6:44 pm
Vozilo: Giulietta 2.0jtdM
Kraj: Novo mesto

Kaksen nasvet kako bi zamenjal senzor zunanje temperature v desnem ogledalu? Je potrebno ogledalo snet preden ga razdres?
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Pojavil se mi je prvi problem... z alfo pa res ni dolgčas :)

V kabino občasno v mirovanju zavoham dim... ko odprem pokrov motorja smrdi tam pri turbini. Na sesalni strani sem snel cevko preveril zračnost turbine in je na ob tip primeru. če malenkost dodam plin in spustim se zasliši, ko obrati padejo skoraj na nulo nek " klok klok klok" kot da bi se nek ventil zapiral, zvok je tudi tam nekje pri turbini... avto vleče čist lepo, razen zadnjič, ko sem šel iz službe je med vožnjo, ko sem plin spustil in dodal cuknil in se zaslišal ta "klok klok klok".

Gre se pa za motor 2.0 140 konjev
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

deathstar napisal/-a:Kaksen nasvet kako bi zamenjal senzor zunanje temperature v desnem ogledalu? Je potrebno ogledalo snet preden ga razdres?
Če ni druge, ogledalo na zavarovalnico pisat.

Drugače pa tudi jaz opažam, da senzor v ogledalu bluzi na čase.

Prvič se je to zgodilo jeseni, ko je pokažal pri +10 - 15 zunaj. Tu se je po par sekundah pobral.
Včeraj pa je imel spet dober dan. 2x v roku 15 min sem se peljal isto vožnjo. Prvič je kazal 24,5 drugič 28,5-29. Seveda je prvič 100% prehladno.
Potem se še zečer bil na vožnji in je kazal X temperaturo, na to je kar na 1x skočil gor za 4°.

Malo ga bom še opazoval.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
deathstar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Apr 19, 2015 6:44 pm
Vozilo: Giulietta 2.0jtdM
Kraj: Novo mesto

pri meni je but l problem ker konektor na vratih ni bil dobro nazaj skupaj stisnjen ko sem kable za zvocnike cez dajal...pa je blo potrebno tapeto snet pa z obeh strani skp stisnt...
urosbuu
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Mar 30, 2015 9:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Stelvio
Kraj: Novo mesto

Tudi na moji (2,0 JTDm 140hp) je bilo nekaj problemov. Najprej odpravljanje težav zaradi slabega tesnjenja tesnila zadnjega brisalca prišlo do zamakanja v prtljažni prostor, sedaj je ok tesnilo zamenjano. Naslednja je bila nenadna izguba moči motorja iz D je priklopilo na N tok da je DNA odpovedal SS se je izključil avto je šel v ˝varnostni položaj˝. Na servisu ugotovili, da je počla gumi cev turba. Avto je zdej poštiman. Sm žalostno je to s temi Alfa servisi v SLO, da nimajo rezervnih delov na zalogi in nato avto čakaš celih 7dni.
Odgovori
  • Informacija