Raznorazne okvare / težave – Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Ali212
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Feb 18, 2018 11:23 pm

Zanimivo. Na angleski facebook strani pa sem enako opisal problem in sta se se dva oglasila, ki imata enake tezave. Razlog oz.resitev pa ni nikomur znana.. ocitno je to samo se ena izmed "alfisticnih" lastnosti :roll:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Toolox napisal/-a:Avto nima podaljšane tovarniške garancije?
Moja letnik 2016 jo ima skupno 5 let.
Tudi ce jo ima mu ne krije prakticno nic. Je pa to garancija avtotriglava, ne tovarne
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

godlike napisal/-a:Smo našli vzrok.
slika.jpg
V Eperu piše "fuel air trap".
Spodaj ga je pretalilo in je poknil. Na mašini je tudi olje.

No da se nadaljuje moja zgodba.
Dejansko ne vem, če je to vzrok, je pa tudi to spuščalo.
Zvok pa žal ostaja.

Opazil sem tudi, da je turbina postaja mastna.

Sedaj pa na odkrivanje naprej. Oba na sprejemu na Triglavu v MB ne slišita nič. Oziroma en sliši da zrak nabije na loputo, drugo pa "blow-off".
Iz moje strani pa ni nič od obojega, ker je ta zvok čisto na novo.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

godlike napisal/-a:Danes sem začel opažati čuden zvok, če sunkovito spustim gas.
Sliši se ga kašne 2s. Jaz bi reko, da se sliši kot kak kafe mlinček.
Gre pa za 1.4 MA 170KM.

Ima kdo kakšno idejo, kaj je začelo odpovedovati.

Edit:
video odstranjen, dodan posnet na YT.
Še embed:
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 276
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

Ena butasta ampak a si siguren da ni slučajno klima? ... vidim da je vklopljena :) Meni klima zadnje čase ful čudne zvoke spušča, ki se najbolj slišijo ko spustiš gas.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Sem že mel ventilacijo tudi komplet ugasnjeno.

Maš pa dobro idejo, lahko bi bil kaki španer od jermenov al pa kompresor od klime, ker se vrti, tudi če je ugasnjena.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Dečki, mi lahko en pomaga...

če se pripeljem v oster levi ovinek, z nizko hitrostjo in nizkimi obrati (4 brzina), ter dam na sredini ovinka gas (nizki obrati obremenjena mašina) se mi v kabini pojavi zelo čuden potresajoč zvok, ki po recimo nekaj sekundah (ko se obrati dvignejo in se mašina razbremeni) izginejo.

Do sedaj tega nisem nikoli opazil, je pa res da se tudi nikoli ne vozim s tako nizkimi obrati čez ovinke...

Hvala
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Mogoce kdo ve katera varovalka je za 12 voltno vticnico pro ročni

Lp
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Godlike, kar se tiče odkrivanja napak, pelji k Zegi. Šefe je pred mano napizdil svojega mehanika ker me je prepričeval, da ročna dobro zagrabi jaz sem pa trdil da ne.
Na koncu sva z mehanikom sedela v avtu in na klancu testirala kolk prime ročna zavora :D

Lahko rečem, da se res potrudijo, tudi če mehanik popusti se takoj vidi, da imajo tapravga šefa, ki zna narest red.
Pa na drugih servisih nisem opazil, da se po končanem servisu mehanik odpelje na en krog, da se res prepriča, če je vse ok. Pri moji Giulietti se je obakrat, ko sem prišel na redni servis.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Hvala.
Zega je hudo daleč, samo je pa res, da grem ju3 v Italijo na dopust, bi se lahko dogovoril, za pregled, ko se vračam.

Tu v MB je slišal to tudi mehanik na AT, ampak je že bil na odpovednem. Je pa reko, da bi on prej pregledal resonator na izhodu iz turbine, ali pa preveril elektrostatični ventil, ki odpira blow-off. Je pa tak, da bi to seveda moral vse jaz na svoje stroške menjavat, pa če ne bi blo krivo, so še vedno stroški moji. To pa za mene ni prava diagnostika oz. pravi odnos.


Glede na to, da turbina masti, bom najverjetneje počakal, da crkne, potem pa obnovitev. Pa menjava elektrostikala, če bo še naprej to delalo.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
capocapo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 11:29 pm
Član Alfa Kluba: 1

Se še komu zdi nenormalno, da se pri bi-xenonu z AFS pri Giulietti letnik 2018 ob vožnji po mestu, če zapeleš čez jašek oz. kakšno luknjo-spoj ali pa na avtocesti narahlo in na kratko zavibrira luč ? Dogaja se mi, da ob vožnji neglede na kje (mesto-avtocesta) skozi spoje, jaške itd. narahlo zatrese svetilni snop luči. Najbolj je to opazno na desni luči, na levi pa nevem ker ne sveti tako visoko da bi obsvetlila kakšen svetlobni znak.
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Pozdravljeni,

ima kdo kakšno informacijo zakaj radio/antena slabo lovi radijski signal? Ima kdo kakšno rešitev oziroma kje bi bil problem?
gm80
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe Dec 09, 2011 10:09 am

Spet se mi je pretrgal vodnik na prehodu v prtljažna vrata (vsaj mislim, da je to razlog, da se brisalec ne ustavlja več v osnovni legi).
Prvič so mi to rešili na servisu, sedaj po treh letih pa se je ponovilo.
Tokrat bi se zadeve lotil sam s silikonskimi finožičnimi vodniki, pa me zanima, če kdo ve kakšne debeline so vodniki?
Po slikah sodeč so 3 različne debeline ampak ne morem oceniti kakšnih presekov. Ne bi pa rad podiral predno nabavim vodnik, da ne pretrgam še kaj.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Servis ima načeloma servisno nalogo, da se zamenjajo komplet vodniki na zadnjih vratih.
Samo vsi veselo lotajo kable.

Če sem prav sledil, težave z FL ni več. Meni se še hvala bogu zadeva ni ponovila. :)
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
gm80
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe Dec 09, 2011 10:09 am

Ja po FL so malo drugače speljali povezavo, da se ne lomi toliko.

Kaj so na servisu delali ne vem, ker so vse skupaj polimali z izolir trakom. Ko bom razkopal bo treba porihtat komplet. Zanimivo je, da je isti simptom kot prvič, vse ostalo pa dela bp.

Trenutno se nagibam, da bi vzel 0.75mm2 za najtanjše žice (luči in stikala), 1.5 za srednje (brisalec in ključavnica) in 2.5 za najdebelejše (gretje šipe).
Skrbi me le za gretje šipe, ker je edina stvar z veliko porabo in daljšim časom delovanja, ampak glede na 30A varovalko bi moralo biti 2x2.5mm2 tud dovolj (razen, če je ena žica + in druga - ).
Odgovori
  • Informacija