Raznorazne okvare / težave – Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zato k z menjavo EGRa pokasira 100€, drugače pa nič :D
celica
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: So Nov 08, 2014 6:03 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Lancia Delta
Kraj: Ljubljana

:lol:
A true mind can weather all the lies and illusions without being lost
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Kar je Tribes napisal je res, EGR in podobne bedarije (DPF) so v avtomobil samo zato, da jih ekologi lažje upravičijo in da mehaniki služijo dodaten evro. Izklopit/ven pometat to sranje in maš veliko bolj zanesljiv dizel.
celica
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: So Nov 08, 2014 6:03 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Lancia Delta
Kraj: Ljubljana

Moram pa povedat, da se je vse skupi začel, ko sem na displeju med števci neki vidu. Pokazal in izginil. Sam takrat nisem vedu, kaj je, je pa blo neki rdečga. Dons, na poti v službo, sm pa opazu, kaj je blo. Akumulator mi je utripnu na displeju. A bi blo to kej povezan z vsem tem? Za sisteme ( hill holder etc) sm skor zihr, da je. Sam, a pri 1.6 multijet se da tut vn pobrat dpf?
A true mind can weather all the lies and illusions without being lost
Fullassss
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe Nov 04, 2011 1:31 pm

celica napisal/-a:He he, zdej pa tako, rnkrat na teden se mi prižge lučka za motor ter napaka p0490. Zdej se minpa še dogaja, da se mi izklopijo vsi sistemi. Torej VDC, hill holder, asr, volan itd. Škrat ali kej drugega. Ima kdo kakšno idejo?
Hvala za pomoč
To se je meni danes pripetilo, z levim sprednjim kolesom sem zapeljal cez malo vecjo luknjo in mi je izklopilo vse sisteme (vdc,hill,asr, esc, dst, volan... ) A je kaj narobe s kakim senzorjem al je boljse peljat na servis?
rokk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Feb 16, 2009 4:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje ob Savi, Ljubljana

Hej!

Imam Giulietto 2.0 JTDM 150HP. Danes se mi je pojavil problem 'trokiranja' / cukanja motorja pri okoli 2000 obratih, mogoce malo manj, ko sem imel plin priblizno konstanten. Ko sem plin spustil, je cukanje izginilo, in ko sem ga fejst pohodil, tudi ni bilo cutiti kaksnega cukanja. To se je dogajalo nekje 2 min, potem je pa problem izginil.

Trokiranje zgleda nekako tako, kot da bi na hitro spustil plin in ga nazaj pohodil, samo hitrejse. Na armaturki ni svetila nobena lucka. Do sedaj nisem opazil kaksnih drugih problemov, se mi je pa ze vceraj zdelo, da je na avtocesti mogoce dvakrat malo pocukal, isto pri konstantem plinu in okrog 2000 obratov. Kaj drugega z avtom mislim da ni narobe, mogoce zjutraj ko je hladen, rahlo nemirno tece v prostem teku, ampak res rahlo.

Ce kaj pomaga, vozim skoraj izkljucno 'dolge' relacije - 2x na dan po 50km. Start&Stop imam izkljucen.

Bi to lahko bil EGR? Kako je s tem pri Giuliettah, se ga da izklopit oz. vsaj omejit?

Na racunalnik avta se nisem uspel prikljucit, kaksen nasvet, kaj naj sploh gledam?

Hvalezen bi bil za kakrsnekoli ideje kaj bi lahko bilo narobe! ;)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Verjetno je EGR ja...
Samo pri 150HP motorju ni tako enostavno izklopit tega.
Problem je ker se teh računalnikov ne da več programirat preko OBDja, ampak moraš odpret računalnik...
rokk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Feb 16, 2009 4:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje ob Savi, Ljubljana

Hej,

vidim da si ti strokovnjak za taksne probleme :-)

Jaz sem pa ze upal da bi mi lahko malo 'optimiziral' delovanje Giulietke ;-) Torej mi ti ne bi mogel izklopit EGR-ja in mogoce dodat kaksnega konjicka?

Drugace se problem vceraj pri voznji domov ni pokazal, niti danes ne, tako da ne vem kaj se dogaja. Pri moji prvi Alfi, ko je EGR zastekal, je cukalo nonstop.
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

rokk napisal/-a:Hej!

Imam Giulietto 2.0 JTDM 150HP. Danes se mi je pojavil problem 'trokiranja' / cukanja motorja pri okoli 2000 obratih, mogoce malo manj, ko sem imel plin priblizno konstanten. Ko sem plin spustil, je cukanje izginilo, in ko sem ga fejst pohodil, tudi ni bilo cutiti kaksnega cukanja. To se je dogajalo nekje 2 min, potem je pa problem izginil.

Trokiranje zgleda nekako tako, kot da bi na hitro spustil plin in ga nazaj pohodil, samo hitrejse. Na armaturki ni svetila nobena lucka. Do sedaj nisem opazil kaksnih drugih problemov, se mi je pa ze vceraj zdelo, da je na avtocesti mogoce dvakrat malo pocukal, isto pri konstantem plinu in okrog 2000 obratov. Kaj drugega z avtom mislim da ni narobe, mogoce zjutraj ko je hladen, rahlo nemirno tece v prostem teku, ampak res rahlo.

Ce kaj pomaga, vozim skoraj izkljucno 'dolge' relacije - 2x na dan po 50km. Start&Stop imam izkljucen.

Bi to lahko bil EGR? Kako je s tem pri Giuliettah, se ga da izklopit oz. vsaj omejit?

Na racunalnik avta se nisem uspel prikljucit, kaksen nasvet, kaj naj sploh gledam?

Hvalezen bi bil za kakrsnekoli ideje kaj bi lahko bilo narobe! ;)
Meni moja podobno počne (kr naenkrat cukne, kot da bi gasa zmanjkalo ali kot da bi na lahko po bremzi stisnil), je bla 5 x na Avto Triglavu, pa so se samo okoli peljali in nič zrihtali. Pri prvem servisu so mi na Zegi baje razklemali vse konektorje, jih našpricali in nazaj skonektali, moram rečt, da je zdaj bolje, morda je od servisa samo 1 x cuknila.

Meni cuka, recimo ko prideš na avtocesto, pohodiš plin in kr cukne, kot da bi stisnil na bremzo. Ali pa če voziš na konstantnih obratih in pohodiš plin...sam ne dela to vedno...sploh pa takoj neha, ko pokličeš na servis...dva dni na servisu nič, sem se peljal domov pa spet... :D
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

rokk napisal/-a:Hej,

vidim da si ti strokovnjak za taksne probleme :-)

Jaz sem pa ze upal da bi mi lahko malo 'optimiziral' delovanje Giulietke ;-) Torej mi ti ne bi mogel izklopit EGR-ja in mogoce dodat kaksnega konjicka?

Drugace se problem vceraj pri voznji domov ni pokazal, niti danes ne, tako da ne vem kaj se dogaja. Pri moji prvi Alfi, ko je EGR zastekal, je cukalo nonstop.
Nič ti ne morem obljubit, ker 150 konjske nisem delal še nobene.
Pa seveda zavedat se moraš da v primeru optimizacije tega računalnika takoj zgubiš garancijo (če jo še imaš).
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Danes sem začel opažati čuden zvok, če sunkovito spustim gas.
Sliši se ga kašne 2s. Jaz bi reko, da se sliši kot kak kafe mlinček.
Gre pa za 1.4 MA 170KM.

Ima kdo kakšno idejo, kaj je začelo odpovedovati.

Edit:
video odstranjen, dodan posnet na YT.
Zadnjič spremenil godlike, dne Sr Jul 11, 2018 8:59 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Lahko, da je s turbino kaj narobe....
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

ĐoKc napisal/-a:Lahko, da je s turbino kaj narobe....
Na leru tega zvoka ni.
Je pa res, da ni tak obremenjena.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
J`Mavr0
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Jul 02, 2007 10:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

godlike napisal/-a:
ĐoKc napisal/-a:Lahko, da je s turbino kaj narobe....
Na leru tega zvoka ni.
Je pa res, da ni tak obremenjena.
Načeloma turbo ni bil problem. Preveriti cev zraka turba, podtlačne cevke, loputa zraka...
Zvok se sliši pri vseh prestavah v nizkih vrtljajih?
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

V nizkih vrtljajih zvoka ni. Sliši se samo pri hitrem spustu stopalke.
2000 rpm in več se pojavi.
Višji kot so vrtljaji, prej izigine zvok.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Odgovori
  • Informacija