Klima: težave / ne dela - Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Dejch napisal/-a:Naaah, nč ga nau, če bo usmeril ventilatorje stran od telesa. Sicer pa automatska takoj naštima na najmanjše pihanje in če imaš ventilatorje obrnjene stran od sebe, ni frke.
-čist od sebe ne gre,niso tako gibčni,oziroma stranski se odbija od šipe pa spet dobiš,avtomatika pa vedno izbere sredino,začne na ful,postopoma pa zmanjšuje,to ne maram,zato raje nastavljam ročno
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

slehernik napisal/-a:Se mi je zgodilo to rosenje v nedeljo v Iškem vintgarju, zgleda je tam dovolj vlage v zraku. Sicer je pa moj recept vsi zračniki pri sovozniku odprti na ful, zgoraj spodaj, na sredini - na voznikovi strani pa zaprti. Pa nič ne piha 8)
-ja,če si sam v avtu :wink:
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

alfafil napisal/-a:
Dejch napisal/-a:Naaah, nč ga nau, če bo usmeril ventilatorje stran od telesa. Sicer pa automatska takoj naštima na najmanjše pihanje in če imaš ventilatorje obrnjene stran od sebe, ni frke.
-čist od sebe ne gre,niso tako gibčni,oziroma stranski se odbija od šipe pa spet dobiš,avtomatika pa vedno izbere sredino,začne na ful,postopoma pa zmanjšuje,to ne maram,zato raje nastavljam ročno
Mene je to tud motilo, da naštima na sredino avtomatska (mal je tko idiotsko), ampak k gledam je sedaj logično. Ne rosijo se ti šipe, izbere minimalno pihanje in naštimaš da piha stran od tebe, če kakšen malo se odbija od kje ni nič hudega, samo temperaturo glej katero imaš. Recimo v tej orto vročini imam jaz ponavadi naštiman na 24-25, manj od tega ne, ker je že kar hladno potem. Fora je, da večina ljudi pretirava z mrzloto na klimi, dost jih ima kar 18 pa take fore, niti ni čudno, da so vsi pol zjebani.
Uporabniški avatar
DucAr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: To Apr 06, 2010 6:31 pm
Kraj: Ljubljana

Pravilna nastavitev. Po zdravniških priporočilih je dobro, da se držimo čim manjše temperaturne razlike. Nekako do 6K je sprejemljivo. V ekstremno vročih dnevih so te razlike nekoliko večje, tja do 8K.
Ameriški standardi ASHRAE priporočajo podobne parametre za projektiranje klima naprav.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Bom kar to temo izkoristil.

Kolko gre plina v klimo od Giuliette?
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
Kemo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: So Dec 16, 2006 6:39 pm
Vozilo: 156 SW GTA
Kraj: Ljubljana

430-470g
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Super hvala.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Problem na Giulietti 2.0 2011.

Klima dela, klima na dela. Večino časa ne dela.

Grem preventivno napolnit s plinom + dodamo malo več olja (baje bi naj lahko pomagalo). Klima še vedno ne dela. Sporen podatek kaže senzor proti zmrzali (defrost/antifrost), ki ob 20°+ kaže cca -10°C. Ko klima dela, senzor kaže normalno temperaturo.

Ima kdo izkušnjo s tem? Ali je fuč dotični senzor, ali bi znalo bit kaj drugega? Ali se senzor lahko zamenja posamezno, ali v kompletu z sušilnikom? Ali je za manjavo potrebno vrčt ven celo armaturo... :doubt:
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

preveri senzor temperature zraka, ki se nahaja pod desnim ogledalom. Klime ponavadi od tam jemljejo podatek in če temperatura zraka pod +3°C kompresor preventivno ne vklopi.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Zunanjo temperaturo kaže pravilno.
yonimakaroni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Jun 15, 2017 5:25 pm

Lep pozdrav, sem mal frišen na forumu pa bom kar v to temo napisal moj alfa problem...
moja gulietka je začela pihat vame vroč zrak z vseh strani. Sem jo peljal mehaniki in mi je naredil servis klime in je bil rezultat delno uspešen. Desna cona avta deluje klima normalno, leva cona (seveda voznikova :roll: ) pa še vedno na polno vroč zrak piha. Sem jo pustil pri mehaniku, da mal pogleda zadevo...računalnik pravi da se loputa ne odziva, treba pogledat/zamenjat kar naj bi pomenilo velik dela, komplet armaturko ven, pa strošek samo delo 400e+ in tako dalje da se mi je kar tema naredila...

A se je že kdo srečal s tem pojavom(vroč zrak/delna klima) in ali so 100% lopute? Je to možno pogledati kako drugače kot pa komplet armaturko razdirat? Je možno da je kaj drugega?
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Sicer že res dolgo nisem dajal armature ven, pa še tisto ki sem jo je bila v Xsari, ampak 400+€ za armaturo ven in notri je malo preveč.
Mislim da ima Triglav normo cca 5h...

Glede na opis so pa skoraj ziher loputa ali nekaj na njih. Pojav je poznan, ne iz Giuliette, ima veliko avtov takšno okvaro.



P.S.: moj problem, ki sem ga opisoval nad tabo, je rešila zamenjava antidefrost senzorja. Kako sem ga dobil in zamenjal se pa ne sklada z prodajnimi načeli Trigalva :)
kaci0z
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Mar 05, 2015 11:23 pm
Vozilo: 159 2.4 Ti 2008
Kraj: Polhov Gradec

Živjo ja imam jaz isti problem kot ti loputke se ne odzivajo ena stran vroče druga hladna tester multiecuscan meče ven napako B1906 - left mixer motor. Naj bi bil za zamenjat motorček ki odpira te lopute (50521921) imaš 2 za vsako stran enega. Koliko sem gledal je pa res treba armaturo ven ker ne prideš zraven...še zbiram pogum za to :D
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

en dopoldne pa sem imel armaturo zunaj in nazaj...sam pri meni je škripala :)
Alfa Romeo Giulietta
Odgovori
  • Informacija