Občasna povečana poraba - Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

... vse je res ... in ker ljudje ne znajo računati, je tako prekleto težko dobiti spodobnega bnecinarja, ker prakrično ni ponudbe.
Konkretno ta bmw se pri 30000 km leto poravna z dizlom po 5 letih.
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Alfa sport napisal/-a:... vse je res ... in ker ljudje ne znajo računati, je tako prekleto težko dobiti spodobnega bnecinarja, ker prakrično ni ponudbe.
Konkretno ta bmw se pri 30000 km leto poravna z dizlom po 5 letih.
Ja če pa je stric na reklami tako povedal... in CELO priporočil... :lol:

Vol'te mene!
Ko bom jaz predsednik, dobite vsi tabolše mobitele zapstojn, plačate samo impulze, najnižje se razume.
Pa kiri avto hočeš, tudi zastojn, plačaš samo bencin na pumpi,a?

Zmenjeno?
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

... če bo cena minute in bencina odvisna od referendumske odločitve sem jest takoj za .... samo ne vem kdo bo plačeval to socialo.
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Alfa sport napisal/-a:... če bo cena minute in bencina odvisna od referendumske odločitve sem jest takoj za .... samo ne vem kdo bo plačeval to socialo.
Ma ni to sociala, to z mobiteli zastojn že deluje - znotraj EU.

Do tega z avti je od tam samo še en korak...

Folk bi meu zaposlitve in bi trošil pare, država bi kasirala davke od avtov in od bencina...

Nebesa!
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-ko sem imel 147,sem kupil dizlo,ker takrat alfa ni imela spodobenega bencinca
-zdaj,ko ga ima,imam spet bencinca,razlika v porabi,pri primerljivem dizlu,ziher ni višja od 2 litra,.prej manj :wink: :doubt:
-med ostalim,zakaj se nisem odločil za dizla,je tudi DPF,ki je še astronomsko drag
gustl
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Maj 05, 2011 4:07 pm

Kar se tiče računice za diesel ali bencin, je stvar sledeča:
Najprej se je treba odločiti, če je dizelskih 105 KM dovolj. Ker večinoma vozim po avtocesti in mestu, mi ta moč zadostuje. Če bi večino kilometrov napravil po regionalnih cestah, bi se odločil za bencinarja s 120 KM.
Diesel (105KM)z enako opremo je natančno 1.000 € dražji od bencinarja (120KM). Če je poraba pri dizlu slaba 2 litra manjša, prihranim na 100 km vsaj 2,5 €. Pri letnih 35.000 km to znese 875 €/leto. Če so stroški servisiranja za dizla 300 € dražji kot za bencinarja, letno še vedno prihranim vsaj 500 €. S tem se mi investicija v dizla povrne približno v dveh letih.
Vse ostalo je stvar okusa. Na srečo se lahko vsak sam odloči, ali mu bolj odgovarja dizel ali bencin, Alfa ali BMW, kavbojke Levis ali Mustang,...
Jasno pa je, da vsak svojega konja hvali.
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Tudi jaz sem razmišljal najprej o diselu, in sem se po testni vožnji bencinca, ter zaradi 3000€ razlike v ceni odločil za MA. Ni mi žal (prej sem imel disela!!) poraba je kakšnih 1- 2l večja kar odtehta teh 3000€ pa še DPF-ja nima :wink:
Prejšnji moj disel (ni bil Alfa) ni imel filtra trdih delcev, in sem se na osnovi prijateljev in znancev prepričal da je imelo kakšnih 70% vseh neke probleme s tem DPF-jem. Kar NE pomeni, da je disel slab. Samo v mojem primeru se ni splačalo 8)
Tisti z JTD-jem veliko srečnih kilometrov in razpredat tu kaj se splača je brezveze. Vsak kupi kar mu paše in VSI smo na zgubi ....
Zadnjič spremenil 4momo, dne Po Jan 23, 2012 10:47 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Kaj je to avto z PDF-jem? Bere adobejeve datoteke? Hudu! :D

Hec...da ne bo kdo resno vzel :lol:
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jebi ga škrat nagaja
Sandi1984
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 18, 2017 4:39 am

Pozdravljeni, zanima me glede porabe in sicer imam porabo po prevozenih 1900km povprecno 8,7l je to normalno za 1.6jtd, pa priblizno 1000km je bilo relacijske voznje ostalo pa mestna voznja Ljubljana
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Absolutno prevec za vsaj 2 litra.
Sandi1984
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 18, 2017 4:39 am

In kaj bi lahko bilo narobe? Avto normalno laufa ne kadi ne trokira vse je ok, razen tega da se mi je lucka za grelne svecke prizgala in je ena za zamenjat tako da bom vse stiri zamenjal, samo sumim da je zaradi grelnih sveck :(
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Zakaj takšna poraba? Najprej bi bilo dobro ugotoviti, kakšna je dejanska poraba, to kar ti napiše računalnik ni nujno da popolnoma drži. Torej, posnami si kakšno aplikacijo za ta namen in nekaj časa spremljaj porabo. Imaš tudi kar precej mestne vožnje (skoraj 50%), kar seveda na porabo zelo vpliva. Drugo je relacija, spet vprašanje kakšna je ta relacija. Odvisno je tudi od tvojega načina vožnje, gum, števila regeneracij, ostalih porabnikov v avtu (gretje, klima...). Ne vem sicer koliko bi naj pil z tem motorjem, nebi pa rekel, da ti pije 2 litra preveč. Grelne svečke pa s tem nimajo veze.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Ce pije 2.0 z 170 konji 8 litrov po mestu potem ne sme 1.6 vec kot 6,5. Moja logika, govorim na pamet. Naj napise kdo ki ima 1.6 koliko mu troši pa bo jasno.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Žuljeta: zadnjih 1300km 5,8 l/100 km, pretežno mestna, primestna vožnja, kratke relacije, motor se komajda segreje...skratka popolno neprimerno za dizla. Drugače pa je za porabo dokaj merodajen spritmonitor.de, če ignoriraš kakšnega trola.

Sandi: v kakšnem avtu pa tiči tvoj 1,6?
Odgovori
  • Informacija