Giulietta: nakup (vprašanja o motorizaciji, opremi, ...)

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Da malo zmotim z menjalnikom..torej m32 menjalnika nima nobena gulietta?
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Sicer ne vem odgovora, lahko pa ti potrdim: Guilietta 1,6 se šalta boljše kot 159 2,0 MJTD 170KM. Veliko boljše.
AR-GT
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Okt 20, 2017 10:23 pm

sajer napisal/-a:Da malo zmotim z menjalnikom..torej m32 menjalnika nima nobena gulietta?
Tale forum pravi, da ne, da imajo vse c635:
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-giu ... itted.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Glede slikc, ki jih je autoDNA našla za omenjeno Julko, pa si mislim, da gre morda za firmo, ki daje avto v najem in je podokumentirala stanje avta zavoljo izračuna cene pod katero ga je potem naprej prodala.

Dotični avto sicer res lepo zgleda in se lepo pelje - mi je pa diler bil res sumljiv, zato sem šel v to poizvedbo.
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Zanima me kaksne mate kaj izkusnje z 1.6 jtd motorjem.Vzdržljivost,težave...ali je ta motor primerljivo kvaliteten kot 1.9?Ali ima tudi 1.6 dpf?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Dober motor... neproblematičen.
Imajo pa vsi DPF.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

1.6 je izpeljanka 1.9 oz.2.0 - količina olja je enaka, hladilne tekočine je za deci več v 1.6.
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

sajer napisal/-a:Zanima me kaksne mate kaj izkusnje z 1.6 jtd motorjem.Vzdržljivost,težave...ali je ta motor primerljivo kvaliteten kot 1.9?Ali ima tudi 1.6 dpf?
Jaz sem mel problem z nekim delom na glavi, ki dovaja hladilno tekočino (500e) in mejali so mi neko stikalo za olje (90e). Drugače je ok :)
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Pri kaksnih kilometrih pa si mel ta problem?
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

Okoli 100k.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Tako Nemci o Žuljeti:
https://www.autoplenum.de/auto/alfa-romeo/giulietta" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.autoplenum.de/auto/tests/so ... ta-id40008" onclick="window.open(this.href);return false;

Če ti nemščina ni ravno ljuba, je dovolj da razumeš tisti "solides" .
Sauerstoff
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Sep 24, 2018 6:18 pm

Živjo,

Če ni pravi forum, prosim moderatorja, da prestavi.

Sem nov na forumu in se navdušujem nad Giulietto. S prodajalcem sem stopil v kontakt in mi je dal VIN številko šasije - bom preveril na enem poblaščencu. Sicer pravi, da je avto v top stanju. Po slikah sodeč izgleda res lepo.

https://www.gebrauchtwagen.at/fahrzeuge ... 8082173e94

Preden se odpravim na Dunaj, bi potreboval še kakšen nasvet, kaj vprašat pri tej kombinaciji motor/menjalnik. Zanima me, ali je kaj posebnega, na kar morem paziti? Predvsem me zanima glede menjalnika: na netu nekih zelo uporabnih zapisov nisem našel. Lahko kdo iz izkušenj kaj pove?

Čim več nasvetov, tudi glede ostalih stvari, je dobrodošlih. V igri imam še nekaj Giuliett, tudi 1.4 turbo bencinca. Glede motorja se ne morem odločit, delam okoli 30.000 km letno. Enkrat sem že imel izredno slabe izkušnje s starim dizlom in takrat sem si zaprisegel, da dizla nikoli več. No ja, seveda sem pripravljen narediti izjemo, če je motor ok :)

Hvala za info!



Edit: Premaknjeno ....
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Vzami dizla če lahko. Vin preveri, pa tudi daj tistih 5€ ali kolikor je že za carfax.

6-brzinski avtomatik, če bo delal bo lepo, če ne ti bo pa požrl živce in denarnico. V kakšnem stanju pa je avto pa ne boš mogel preverit, dokler se z njim ne boš en čas vozil, to je lahko tudi mesec ali dva.

Zadaj je na odbijaču malo podrgnjen, drugih problemov nekako ni videti. Usnje noter boš moral redno vzdrževati, če ne bo razpokalo.
Preveri rob ki ga imajo diski, pri 80.000 ga skoraj nebi smelo biti. Moral bi tudi imeti še original gume za tako kilometrino.

Nerodno je da avto ni registriran, tako ga ne moreš preizkusiti na ac, na parkingu iz peska pa se marsikatera pomankljivost skrije.
Problematično bo npr. če ti bo avto težko zaganjal v mrazu ipd., nekaj kar je zelo težko preizkusiti.

Zapelji se do dilerja in naj ti priklopi na računalnik.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Pozdravljen, Sauerstoff!

Mogoče ti bo glede izbire motorja pomagal tale primerjalni test: viewtopic.php?f=41&t=22248" onclick="window.open(this.href);return false;
O TCT menjalniku si lahko nekaj prebereš in/ali še kaj povprašaš tule: viewtopic.php?f=41&t=22711" onclick="window.open(this.href);return false;
Tudi o stroških rednega vzdrževanja obstaja primerjalni test: viewtopic.php?f=41&t=33242" onclick="window.open(this.href);return false;

V glavnem je že kar nekaj napisanega, samo malce je treba prebrskati podforum o Giulietti ...
Veselo branje in uspešen nakup želim :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Jabo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Okt 04, 2018 8:42 am

Pozdravljeni,

Sem pred nakupom novega vozila in potrebujem nekaj nasvetov zato se obračam na vas.

Navdušujem se nad Giulietto in imam trenutno ogledano tole: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13523776" onclick="window.open(this.href);return false;
Zanima me kako se vam zdi tole vozilo, si ga je mogoče kdo že ogledal in mi lahko prosim pove svoje mnenje?
Kako se kaj obnesejo mašine 1.6, so kakšne posebne težave? Hvala
Lp
m2maker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Sep 29, 2015 7:41 pm
Vozilo: Giulietta 1.4MA (2013)

mogoče moj nasvet... predno da sam čaraš..dizlov se pri nas dobi malo morje in ni neke hude potrebe po skakanju v tujino, sploh avstrija je dražja..... drugače pa za ziher kontaktiraj uporabnika " žival " in ti lahko uvozi po želji, pa boš za isti dnar ali par € več dobil preverjeno vozilo.. ...
Sauerstoff napisal/-a:Živjo,

Če ni pravi forum, prosim moderatorja, da prestavi.

Sem nov na forumu in se navdušujem nad Giulietto. S prodajalcem sem stopil v kontakt in mi je dal VIN številko šasije - bom preveril na enem poblaščencu. Sicer pravi, da je avto v top stanju. Po slikah sodeč izgleda res lepo.

https://www.gebrauchtwagen.at/fahrzeuge ... 8082173e94

Preden se odpravim na Dunaj, bi potreboval še kakšen nasvet, kaj vprašat pri tej kombinaciji motor/menjalnik. Zanima me, ali je kaj posebnega, na kar morem paziti? Predvsem me zanima glede menjalnika: na netu nekih zelo uporabnih zapisov nisem našel. Lahko kdo iz izkušenj kaj pove?

Čim več nasvetov, tudi glede ostalih stvari, je dobrodošlih. V igri imam še nekaj Giuliett, tudi 1.4 turbo bencinca. Glede motorja se ne morem odločit, delam okoli 30.000 km letno. Enkrat sem že imel izredno slabe izkušnje s starim dizlom in takrat sem si zaprisegel, da dizla nikoli več. No ja, seveda sem pripravljen narediti izjemo, če je motor ok :)

Hvala za info!



Edit: Premaknjeno ....
Odgovori
  • Informacija