Giulietta: nakup (vprašanja o motorizaciji, opremi, ...)

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Tomas33
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Feb 24, 2016 3:23 pm

Ni mi jasno, zakaj so ukinili multiair motorje v Giuliettah.
170KM dizel v vrhu ponudbe. In to v času, ko prodaja dizlov pada.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Roko na srce, Giulietta se je že ob lansiranju na trg slabše peljala kot 147, katera ima boljšo lego, da o občutku za volanom niti ne govorim.
Od konkurence tudi ni bila boljša, nekje v zlati sredini, jo je reševala cena, saj se jo je dalo dobiti dokaj ugodno, še posebej QV....

Danes kupiti novo Giulietto res nima nekega smisla, skoraj 10 let star model, brez zadnjih 5 let aktualne opreme, pelje se pa tudi povsem sterilo, kot Bravo in ostala druščina....konkurenca je tu naredila velik preskok...

V prejšnjem sporočilu je bil omenjen Focus, le ta se namreč zelo dobro pelje če bi se Alfa zgledovala po Fordu...
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

No, jaz sem imel obe, 147 in Giulietto, se ne strinjam, da se pelje sterilno, kar koli to pomeni, dirkalne steze pa vidim bolj poredko. :doubt:
Od leta 2015 nimam več Alfe, pred tem pa od leta 1998, skozi na Alfah, zato me po izletu drugam, vleče nazaj, zato me načeloma nič drugega, pa naj je še toliko boljše, ne zanima. Enostavno ni to, to. Hudo zahteven nisem, ampak, ne kupujem samo s srcem, zato, če bi kupil spet Giulietto, mora bit primerna cena, ker avto za postavljeno ceno mora danes imet to, kar smo že ugotavljali. Ker Tonale ne bo prišel še vsaj 2 leti, nova Giulietta pa kdo ve kdaj, 40 000 evra pa ne dam za nobeden avto, sem začel z pogajanji, pa bomo videli. Ne rabim nujno menjavat avta (kateri seveda ima vse to, kar Julka nima niti za doplačilo), ampak, če mi dajo ponudbo kateri se ne bom mogel upreti, pa se nikoli ne ve. :D
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

MA motorje so verjetno umaknili ker niso bili EURO 6d
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Tomas33
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Feb 24, 2016 3:23 pm

V Abarthu 595 jih veselo prodajajo, navite na 185KM.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Hm, nič kaj preveč ugoden nakup mi ne ponujajo. Še najbolj bi ta mogoče bila, ampak, ne za to ceno. Je pa 2019 in 6d TEMP, oprema standardna plus senzor za dež in luči, preklopna ogledala, samodejna zatemnitev ogledala, temni rob šipe, črna kovinska barva, alu 18 :doubt: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14555008" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

alfafil napisal/-a:Hm, nič kaj preveč ugoden nakup mi ne ponujajo. Še najbolj bi ta mogoče bila, ampak, ne za to ceno. Je pa 2019 in 6d TEMP, oprema standardna plus senzor za dež in luči, preklopna ogledala, samodejna zatemnitev ogledala, temni rob šipe, črna kovinska barva, alu 18 :doubt: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14555008" onclick="window.open(this.href);return false;

Ni več Alfa Petrovčič?
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSNmlhrAeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Ne, Petrovčič ima samo še servis, salon so prevzeli triglavci. Tako so mi napisali; Trenutno na lokaciji Trebušakova ulica 6, v Mariboru, vzpostavljamo prvi, samostojni, ekskluzivni salon znamke Alfa Romeo v Sloveniji, pod imenom Alfa center Maribor.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Alfafil, lahko poveš kaj več informacij? Lahko tudi na ZS.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Glede salona nimam več informacij..
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

alfafil napisal/-a:Ne, Petrovčič ima samo še servis, salon so prevzeli triglavci. Tako so mi napisali; Trenutno na lokaciji Trebušakova ulica 6, v Mariboru, vzpostavljamo prvi, samostojni, ekskluzivni salon znamke Alfa Romeo v Sloveniji, pod imenom Alfa center Maribor.
Jaz sem tudi to zasledil, ker sem dobil vabilo domov. Tak da pri Viliju je Alfa Center Avto triglav. Servis pa še ma Vili oz. po želji tudi še vedno Avto Triglav MB (Fiat).
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Čisto informativno me zanima, kakšno je kaj zanimanje za rdeče usnjene sedeže pri lastniki Giuliett 2014+ (fl)?

Namreč ogledan imam 1 avto, vse vredu, ampak usnjenih sedežev ne prenesem. (posebej poleti ne).
Opcija je kupit druge sedeže (najraje alkantara), pa zamenjat in usnjene prodat. Ampak me zanima, če take zadeve sploh grejo v promet?
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

jz bom takoj imel avto s usnjem ;)

kako je pri tem avtu BOSE ? mislim pri Giulietti




Edit: Komentarja nad odgovorom NI potrebno kopirati/citirati !!!
super
Romeo-Giulietta
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Feb 17, 2017 7:56 am

Foggy napisal/-a:Roko na srce, Giulietta se je že ob lansiranju na trg slabše peljala kot 147, katera ima boljšo lego, da o občutku za volanom niti ne govorim.
Od konkurence tudi ni bila boljša, nekje v zlati sredini, jo je reševala cena, saj se jo je dalo dobiti dokaj ugodno, še posebej QV....

Danes kupiti novo Giulietto res nima nekega smisla, skoraj 10 let star model, brez zadnjih 5 let aktualne opreme, pelje se pa tudi povsem sterilo, kot Bravo in ostala druščina....konkurenca je tu naredila velik preskok...

V prejšnjem sporočilu je bil omenjen Focus, le ta se namreč zelo dobro pelje če bi se Alfa zgledovala po Fordu...
Ni res...imel 147 jtdm 120k in Giu jtdm 140km imam se vedno... giulietta s to mašino je optimalna, šparovna in ima odlične vozne lastnosti, 147 je prav tako dober avto je pa Giulietta absolutna zmagovalka... kar se tiče zgledovanja po fordu, mocno upam da se to ne bo zgodilo....

Lp
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Moj občutek tudi pravi, da je bila 147 (meni osebno) boljši avto za vozit kot Giulietta (vozil samo 1 teden).

Dejansko sem imel veliko boljši občutek pri 147 (fl).
Odgovori
  • Informacija