Giulietta: nakup (vprašanja o motorizaciji, opremi, ...)

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
farmer
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Feb 08, 2021 12:13 pm

Pozdravljeni!

Od nekdaj so mi bile všeč Alfe, redno spremljam forum, nekaj sem tudi prebral, skratka zelo zanimiva ter aktivna skupnost!

Da preidem h bistvu. Trenutno imam VW Passata (B6) 2.0 TDI DSG ampak glede na to, da je "zelo dober" avtomobil se je zgodila nesreča. Jermen od altenatorja je nekako navilo pod zobati jermen ter je vse skupaj šlo k vragu. Trenutno je v fazi razdiranja, da se vidi kakšne so poškodbe oziroma če se sploh splača popraviti... V glavnem groza totalna... Če bo treba ga bom "šenkal" preprodajalcem za 2,5k eur. Bom videl kaj bo...

Tako kot sem rekel so mi všeč Alfe najbolj pa Gulia ampak finančno nedostopen avto, torej malo razmišljam če pride o črnega scenarija s Passatom, da bi kupil Gulietto. Spremljam avto.net in je kar dosti ponudbe. Še sam ne vem a bi bencinski motor ali dizla, tale mi je zelo padla v oči zaradi avtomatskega menjalnika https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... port%20TCT.

Torej tega noben ne ve točno ampak koliko so kaj življenjske dobe motorjev, nekateri vidim, da imate zavidljivo veliko kilometrov, tudi na FB skupini sem opazil, da dosegajo lepe kilometre.

Recimo budget je cca 8k eur, oprema mi ni toliko pomembna, bolj me zanima zanesljivost samih motorjev ter avtomobilov ter kakšni so kaj te TCT menjalniki?

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Mislim, da je ta julka last forumaša in člana Alfa kluba. Kontaktiraj ga, ti bo vse povedal. Jaz imam isti motor v 159ki.Imam 242 kkm prevoženih, vse je še original, moči je dosti(moja je sicer mapirana), poraba ob lepi vožnji z lahkoto pod 6l/100 km. Hibe tega motorja je tesnilo oljne črpalke( mrzel javlja prenizek tlak olja) in počen pokrov egr hladilnika(malo solzi antifriz). Nič hujšega. Drugih nekih hib ta motor nima. Drugače pa redno vzdrževanje, menjava olja na 10 do 12 kkm in to je to. Če te pa še kaj konkretno zanima pa vprašaj.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Živjo in dobrodošel.

2.0 JTDm je super motor. Resnih težav nima. Kar je GORA napisal zgoraj se pa splača preverit. TCT menjalnik je enaka zasnova kot DSG (enak princip). TCT je vrhunski menjalnik. Ob priganjanju bo kakšna sklopka začela drset (tako kot pri vseh) drugače ni hujšega.

Po možnosti glej Giuliette po letniku 2014, so se z notranjim faceliftom kar izboljšale.
farmer
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Feb 08, 2021 12:13 pm

Najlepša hvala obema za odgovor! Ja res je ja sem tudi na FB skupini zasledil, da je to avto od forumaša. Aha razumem, potem ni nekih resnih težav pri teh motorjih. Malo še premišljujem, se pogovarjam z ostalimi kaj si mislijo, doma ter znanci so vsi "brihtni" glede Alf, sej veste kaj ljudje govorijo hehe, ko mi je pa "nemc" izdahnil pa vsi ja se zgodi...

Bom še mal premislil pa šel pogledat še kakšno pa malo prespat. Ampak moje mnenje je, da vi, ki vozite Alfe imate redno servisirane ter vse urejeno, to mi je tudi velik plus pri tej Alfi, katere sem dal link.

Lep pozdrav :)
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Prva stvar, ko boš kupil Alfo je, da se ti bodo vsi domači in znanci nalimali in jo občudovali. Jaz bi jo kupil že zaradi tega. Naj uživajo v predvidljivih in dolgočasnih nemških vagonih medtem ko tebi riše nasmeh na vsakem ovinku.
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Pa kdaj pridi na kakšno naše srečanje, boš dobil obilo informacij iz prve roke.
farmer
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Feb 08, 2021 12:13 pm

Zhagar točno tako!!! Nemško je "tabolš" pri hiši more bit nemški avto, nemc je sigurn avto, to slišiš po celi Sloveniji... Alfo res kupiš zaradi sebe njene lepote itd. Se tebi smeji ko voziš. :)

Gora zmenjeno, bom spremljal dogodke pa se bom kdaj oglasil. :)
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Pozdravljeni,

Ima kdo izkušnje pri Giulietti da je prevažal otroški voziček v njej? Gre v prtljažnik?
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Seveda, imamo dosti mladih družin na srečanjih, ki vozijo Giulietto.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

mare87 napisal/-a:Pozdravljeni,

Ima kdo izkušnje pri Giulietti da je prevažal otroški voziček v njej? Gre v prtljažnik?
Normalno je šel Mutsi Evo. Tudi ko je bila košara, sem vse spravil noter.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Hvala za odgovore :wink:
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Jgrobelnik99
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Nov 04, 2018 9:02 pm

Pozdravljeni !

pišem zaradi zanimanja za nakup Giuliette 1.4 ma turbo

Sem še, kar reden obiskovalec foruma in sem že prebral nekaj nasvetov pri nakupu MA in Giuliette nasploh
paziti na mikro filter, da menjalnik dela vredu, kakšno je bilo in kdaj se je menjalo motorno olje, če delujejo luči(dnevne) ter elektronika in kabli na pregibu prtljažnika...
zanima me če je še kaj posebnega, kar je absulutno treba pregledati pred nakupom?

na avtonetu trenutno samo tri zanimive :
1 https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Sport%202" onclick="window.open(this.href);return false;
2 https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 6v%20sport" onclick="window.open(this.href);return false;
3 https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Sportivo" onclick="window.open(this.href);return false;

včeraj samo brskal in za nekaj ur je bila objavljeni 2011 bela letnik in zelo mična, na žalost je takoj drug dan oglas bil odstranjen

kakšno mnenje, kaj je boljša opcija, morda celo uvoz(če se sploh splača - izbira drugje po EU je veliko boljša) , če govorimo v uvozu bi morda celo pomislil za QV izvedenko, saj je v Sloveniji QV izbira nesramno slaba.

naprej se zahvaljujem za vse odgovore bolj ekspertnih lastnikov in navdušencev teh čudovitih italijanskih strojev

LP
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Jaz imam 1.4 MA Giulietto malo več kot dve leti. Motor ima več kot dovolj moči za hitro vožnjo, poleg tega je pa zelo uglajen. QV je razred zase.

Pri Giuliettah je poleg že zgoraj napisanega to-to. Ni nekih ostalih težav.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Rdeca se prodaja ze "100" let, zunaj epa, znotraj vsa scohana, trese pri pospesevanju. Tok na kratko
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Trese pri pospeševanju..lahko poveš več...na slikah izgleda tudi notri lepa...kako pa je bilo s servisi in multiair filtrom kaj veš?
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
Odgovori
  • Informacija