Uconnect 6.5" update version 17 - Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Če koga zanima, sem na angleškem forumu našel link do posodobitve programske opreme za 6,5 inčni Uconnect. Baje dela tako na stari (NON LIVE), kot na novi LIVE verziji naprave. Sam imam staro verzijo ter BOSE ozvočenje in sem ravno danes posodobil. Imel sem verzijo 14, ta posodobitev pa je verzija 17. Uporabniški vmesnik je malenkost drugačen, dela pa bolj odzivno. Odpravljena naj bi bila (upam-bom videl če res) napaka, kjer včasih ob štartu avta izgine gumb za DAB in digitalni radio sploh ne dela. Zato sem se v prvi vrsti sploh odločil za posodobitev.
Link: http://download.witexedi.aftersales.fia ... .07.55.zip" onclick="window.open(this.href);return false;
Link do angleškega foruma: http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-giu ... pdate.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vgalvnem, za namestitev moraš:
1. imeti vsaj 4GB USB ključek, ki ga moraš formatirat s FAT32 datotečnim sistemom
2. zgoraj omenjeno zip datoteko odzipaš direktno na USB ključek iz koraka 1
3. med delovanjem motorja in prižgani Uconnect enoti, priklopiš USB ključek v USB režo
4. po nekaj sekundah enota prepozna novo programsko opremo in vpraša, če želiš posodobitev. Pritisneš da.
5. posodobitev se začne. Traja okrog 25 minut in ima 9 korakov. Vse poteka avtomatsko. Na koncu se enota sama resetira in ponovno zažene.
6. nevem če je to zaradi sistema BOSE ali ne, vendar po nadgradnji meni niso delali zvočniki. Izklopil sem avto in prišel nazaj po službi in zadeva je normalno delovala. Baje se v tem primeru lahko naredi tudi tovarniški reset v meniju in zvočniki začnejo delovati, vendar potem izgubiš vse nastavitve.
7. meni je izbrisalo nastavitve "equilizerja" ter radijske postaje na DAB radiju. FM so ostale. Tako da to je potrebno še enkrat shranit.

Ker posodobitev traja okrog 25 minut, je potrebno imeti motor prižgan. Po 20. minutah namreč enota izgubi napajanje in če se izvaja posodobitev, to najverjetneje ni najboljše.

Mogoče komu koristi. Za probleme, ki bi nastali zaradi te posodobitve, jaz seveda ne odgovarjam. :mrgreen:
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Bi me zanimalo, če ne bi bilo tako preklemansko zakomplicirano - za računalniške zadeve sem komajda kaj boljši od župana najlepšega mesta.

Ko pa pogledaš kakšno pomankljivo oblečeno punco na netu, dobiš pa virus v 0,3 sekunde perfektno inštaliran.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Ko se povežem preko BT s telefonom na Uconnect se mi včasih na ekranu prikaže "downloading phonebook" in to traja kar nekaj časa ali pa kar stalno. Je to normalno?
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Neverjetno,toda resnično.Odkar je pri nas začel oddajati DAB ga poslušam in niti enkrat se ni zgodilo,da bi DAB izginil.
Je pa izginil točno isti dan,ko sem prečital tvojo objavo.OK , slučajno ??? Ampak danes se je spet ponovilo.
Ali mi svetuješ,da posodobim,ali imaš kake probleme s tem?
Kar pa se tiče telefona,tudi meni ne dela brezhibno,čeprav mislim,da je problem v telefonu,ker imam namreč kar nekaj BT povezav(trenutno 7).Če se mi ne poveže v avtu,pomaga ponovni zagon telefona in potem deluje.Kontakte pa naloži v parih sekundah,malo več traja da naloži zgodovino klicev.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Do zdaj sem opazil nekaj stvari, ki so bile prej boljše. Naprimer, ob vklopljeni navigaciji so prej navodila prihajala iz voznikovega zvočnika, kjer se je stišal radio, ostali zvočniki pa so ostali nespremenjeni. Zdaj stiša tudi ostale zvočnike, govori pa še vedno samo iz voznikovega. Potem recimo ura na radiju in ura na armaturki sta zamaknjeni nekaj sekund. #-o Ampak dobro, to so malenkosti proti temu, da zdaj res hitro odpira glasbo na USBju in DAB več ne izgine. :)
Glede telefona - meni dela super. Vedno se mi avtomatsko poveže, downloading phonebook pa mislim da mi je napisalo samo prvič. Je pa zdaj integrirana nova funkcija za govorno razumevanje. Če kratko pritisneš tipko dobiš uconnect, če pa jo držiš dlje časa, pa se aktivira Siri. =D>
Drugače pa nekih problemov, da karkoli ne bi delalo, (še?) nimam.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Kateri telefon imaš?

Jaz imam Samsung Galaxy star skoraj 4 leta, torej je po merilih pametnih telefonistov že dinozaver. Bi bil to mogoče problem?
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Tu pa ti težko karkoli povem. Jaz imam izkušnje samo z različnimi iPhone-i in nevem kako delujejo drugi. Mam pa še iPoda nano, ki mi preko Bluetootha tudi super deluje in se vedno poveže brez problema. Tudi če imam povezan telefon in iPod istočasno, vse deluje super. IPod predvaja glasbo, telefon mi kaže moč signala (in zdaj s pososdobitvijo še stanje baterije), ko pa prejmem klic, iPod preneha s predvajanjem, po klicu pa spet avtomatsko začne kjer je prej zaklujčil. To se s posodobitvijo ni nič spremenilo, ker je že prej delovalo izvrstno. Mogoče pa je s Samsungi kaj drugače. Nevem. Mogoče pa lahko telefon posodobiš (mislim softwersko, na da drugega kupiš :D ).
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Ok, hvala. Bo verjetno res čas za novi telefon.
Salfa Romeaab
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: To Apr 25, 2017 10:29 pm
Vozilo: Giulietta 2.0 JTDm 150
Kraj: Zasavje

Živjo,

bi si kar to temo sposodil (podatkov nisem našel drugje). Zanimam se za nakup Giuliette. Kako je z zemljevidi pri navigaciji (radio 6,5 ").
So mape že brezplačno naložene pri novem avtu, katere mape so vključene?

Thanks
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Bemtiš, tega jaz sploh nisem preverjal. Navigacijo naštimam in deluje.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Salfa Romeaab napisal/-a:Živjo,

bi si kar to temo sposodil (podatkov nisem našel drugje). Zanimam se za nakup Giuliette. Kako je z zemljevidi pri navigaciji (radio 6,5 ").
So mape že brezplačno naložene pri novem avtu, katere mape so vključene?

Thanks
Meni je še sam uradni prodajalec svetoval, da se nakup radia z navigacijo ne splača. Po nekaj letih ne dobiš več posodobitev in si obtičal s starimi mapami. In če ti karkoli pri sami navigaciji ni všeč, ne moreš nič, menjava za drugo ne obstaja.

Vzameš navaden radio in z denarjem, ki ga prihraniš narediš to:

opcija 1: Če imaš pametni telefon, si kupiš navigacijo Sygic z doživljensko licenco in zastonj posodobitvami za cca 30€ za celotno evropo.
In če ti ni všeč imaš še druge navigacijske aplikacije, ki jih lahko sprobaš.

opcija 2: Kupiš kvaliteten 2din radio na touch znanega proizvajalca z vključeno navigacijo. Bonus: boljši zvok in DAB+
(zanimivost: Prodajalec mi je pravil, da ob menjavi radia ne komplicira in ne izgubiš tiste 5 letne garancije na avto.)
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Naloženi so zemljevidi za celotno evropo (bolj podrobno lahko pogledaš tukaj: http://fcagroup.navigation.com/cms/page ... atEMEA/EUR" onclick="window.open(this.href);return false; ). Odvisno od datuma nakupa avta, dobiš pač tudi zemljevide od takrat oziroma od nekoliko prej. Lahko pa ob prevzemu pogledaš datum in če so na voljo novejši, pač zahtevaš nadgradnjo. Drugače jih lahko vedno posodobiš, ampak posodobitev preko uradne spletne strani Here je enostavno predraga (mislim da okoli 200€ :roll: ) Potem se ti res splača kupit navigacijo za telefon in je to to. Edino super je, da tudi če imaš navigacijo izkopljeno ti piska, ko se približuješ stacionarnemu radarju. Me je rešilo enkrat pri naših severnih sosedih. :D Pa lažje je za uporabo. Sam imam tudi Sygica na telefonu in posodobljene zemljevide, ampak še vedno rajši uporabljam navigacijo v avtu, ker je pač bolj enostavno. Pač ni vsak rondo vnešen not, ker so pač nekaj let stari zemljevidi. Vse skupaj se pomoje nikakor ne splača in tudi jaz je ne bi naročil, ampak je prišla v paketu.

@Toolox: 6.5" Uconnect podpira DAB+ serijsko.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

LiLo napisal/-a: @Toolox: 6.5" Uconnect podpira DAB+ serijsko.
Zanimivo. Moj 5" Uconnect pa DAB+ nima.
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Si prepričan? Namreč DAB+ je bil predstavljen leta 2007, tako da nevem zakaj bi sploh kdo danes prodajal DAB sprejemnik brez podpore DAB+. A slovenske digitalne radijske postaje dobiš? Vse so oddajane v DAB+ načinu tako da če jih dobiš imaš DAB+.
Tomas33
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Feb 24, 2016 3:23 pm

Pri uconnect 5 (Giulietta MY 2016) je bil DAB+ kot dodatna oprema.
Odgovori
  • Informacija