Okvara sistema EOBD (vbrizg goriva) - Giulietta, 1.4 MA

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

nežka
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Mar 27, 2013 9:32 am

Slabih 14 dni imam težave (julčka bencin 1400, 170km, 90.000km). Malo se trese in kašlja, pojenja ji moč in prižiga se rumena lučka EOBD.

Vžig je normalen, motor lepo teče, čez par 100 m začne kašljat in cukat, se tresti.

Včasih neha samo od sebe, če malo bolj pritisnem na plin, pa neha.... tudi lučka se ugasne.

Sicer pa se moram ustavit, ponovno vžgati motor, potem je v redu. To je takrat, ko je motor zelo ohlajen...recimo danes, ko se čez vikend nisem vozila....

Ko je avto enkrat ogret, in kasneje čez dan ni več težav. Bolj je motor ohlajen, slabše je - tako izgleda.

Bila sem na servisu, kjer ničesar ne najdejo, tudi na računalniku ni nič zabeleženo.... Tudi fizično so pregledali, pa naj bi bilo vse o.k.. Omenjali so gorivo, vendar sem že na polovici drugega tanka goriva, odkar so se pojavile težave, tako da ne vem.

Prosim za kakšen nasvet, kaj bi lahko bilo narobe.

Hvala in lep pozdrav, :)
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Pomojem je problem z MultiAir, če niso devali pravega olja je morda že malo uničena, kolko vem naj bi bil občutljiv ta MultiAir sistem, če ni pravo olje... Si bila na uradnem servisu?
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Napake bi morale bit zabeležene. Pri meni so ble, kljub temu,da se je lučka ugasnila.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
nežka
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Mar 27, 2013 9:32 am

Hvala obema za odgovore.

Servis imam pooblaščen in sicer Avtotriglav v Ljubljani, avto je redno servisiran na potrebne intervale.

Multiair naj skoraj zagotovo ne bi bil, ker da bi v tem primeru računalnik zagotovo pokazal, pa menda se nekaj izpiše, kar se pri meni ne...

Menda je bolj verjetno, da je neka ne preveč resna motnja (?) in zato ni zabeleženo….samo jaz se tako v nedogled ne morem voziti....
Kaj se pa je dogajalo pri tebi? Prosim, naj se oglasi kdo, če je imel podobne težave.

Hvala in lep pozdrav.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Prižgala se mi je lučka, avto tresel 50m in ni pospeševal. Na servisu sem dobil dve napaki. Glavna je bla, da je aktuator na 4 cilindru zataknjen oz. stuck.
Napako so pobrisali, izvedli prepihovanje multiair sistema in rekli, da če to ni to: 1. originalno olje noter, če pa še to ni pa je MA enota.

Napaka se je ponovila čez par dni. Pol 100km vožnje im ponovnem vžigu avta je izginila. Na to se je ponovila še 1x, izginila je po 24 urah.
Napake so ostale na računalniku, tudi ko se je lučka ugasnila.

Olje je ustrezalo uradni specifikaciji, tako da zgodbe o olju nisem verjel. Na internetu sem pa s kolegi našel, da ima MA poseben filter za olje v glavi. Tega so naročli na servisu in zamenjali. Ca. 10 min dela.

Od takrat avto deluje brezhibno.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
nežka
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Mar 27, 2013 9:32 am

Sedaj je bil avto že 2x po 2 dni na servisu in ne najdejo ničesar....lučka se ne prižiga, avto se pelje normalno....edino enkrat ko so ga peljali in poskusili prestaviti v sport program, je motor ugasnil...to je edina zabeležena napaka na računalniku.

Naj bi bil ventil emisij, bencinska črpalka mogoče....samo ugibanje....

včeraj sem avto prevzela kot brezhiben in delujoč, čez par ur, ko sem ga vžgala, pa je cukal in kašljal,brez moči, prižiganje lučke. Morala sem ustaviti in ponovno vžgati, kar tudi ni ubogal čisto takoj.

Danes zjutraj pa spet cukanje, brez moči, dušenje, lučka - je pa ponehalo, ko sem malo bolj pritisnila na plin. Ampak se čuti, da ga duši in je nekaj narobe. Največja težava je v 2. in 3. prestavi....

Torej kam naj se še obrnem?

Hvala za vaše odgovore.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Preveriti ( meritve ) delovanje senzorjev temp motorja in vode. Pregledat in pomerit vrednosti lambde sonde v izpusnem sistemu. Preverit tlak v sistemu za vbrizg goriva ( lahko da benz pumpi pojenja moc ) ...
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

A ni v Ljubljani še en servis, ki se ukvarja z alfami Strajnar če se ne motim?
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Strajnar ni več samo za alfe, popravlja avte generalno.
Nord je še.
nežka
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Mar 27, 2013 9:32 am

Avto sem peljala na Fiat Veit na Vir. Tudi tam računalnik ni beležil nobene napake, niti se ni prižigala lučka, ko so se zapeljali.

So se pa zavzeli in zelo potrudili.... :D

Avto so odprli in šli po vrstnem redu, kaj bi bilo lahko najbolj verjetno narobe, glede na simptome. Našli so samo saje v sistemu, ki so izgleda nagajale Multiairu (kar ste nekateri že omenjali). Ker je to mehansko, napaka ni bila javljena in ne zabeležena.

Sistem so sčistili, zamenjali tesnila in filtre, olje in dodali neka čistila (Fortrone engine flush in conditioner). Ti dodatki naj bi bi bili dobrodošli enkrat letno oz. ob servisu, ker je tale Multiair očitno res občutljiv in se zapaca.

Takole operacijo so menda že imeli in so rešili zadevo - upam, da bo tudi pri meni trajalo.

V glavnem, avto sem dobila prejšnji četrtek in od takrat dela normalno =D> =D> =D> =D> :) :)

Torej, najlepša hvala servisu Veit na Viru in vsem, ki ste prispevali svoja mnenja.
m2maker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Sep 29, 2015 7:41 pm
Vozilo: Giulietta 1.4MA (2013)

No danes pri meni podobna zadeva... Ob zagonu je avto tekel kot po 3 cilindrih.. Prižgala se je tudi rumena luč.. Po 3km vožnje še vedno isto... Nakar sem malo premigal kable na svečkah.. In 2x ponovno prižgal in zaj dela.. Svečke so bile menjane pred cca 18.000 km.. Bi lahko blo to ali pa tudi kabli?
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Me prav zanima kako napako ti je zabeležil ECU.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
m2maker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Sep 29, 2015 7:41 pm
Vozilo: Giulietta 1.4MA (2013)

Javim ko dobim termin..

Mi je pa uspelo zlomiti ta rumen zaskocnik oz varovalo na tem konektorju.. Mrzla plastika in prehitro sem stisnil da bi potegnil dol.. :oops:

https://www.alfaworkshop.co.uk/images/381-4-800.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
nežka
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Mar 27, 2013 9:32 am

Ti želim uspešno izid =; :D
m2maker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Sep 29, 2015 7:41 pm
Vozilo: Giulietta 1.4MA (2013)

nežka napisal/-a:Ti želim uspešno izid =; :D
hvala ..zgleda da ni nilč pretresljivega in je imel en cilinder samo kako minuto slab dan :)
godlike napisal/-a:
Pokazalo je na tretjem cilindru da ni prišlo do zagona...tako ,da morda tuljava a glede na to da trenutno ni težav, bomo pustli dokler se mu naslednjič zopet zazdi da ne bi vžal...

menjava filtra na MA enoti pa po njihovem ni potrebna...vsaj glede te težave..nasplošno , preventivno pa tudi ne.. :-)(
Odgovori
  • Informacija