Tresenje pri višji hitrosti - Giulietta, 1.4 MA 170KM TCT

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
slaznik5
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Apr 22, 2019 2:48 pm

Zdravo

Imam težavo, ki jo rešujem od lanskega septembra. Imam novo alfo giulleto 1.4 TCT multiair 170KM staro 11 mesecev, prevoženih 11.000 km. Težava je tresenje avta. Tresenje se pojavi pri hitrosti 130km/h do 170km/h potem pa se skoraj umiri. Tresenje se skoraj ne čuti na volanu. Ampak tresenje se čuti na sedežih in stopalki, zavori vidi se tudi kako vibrirajo zunanja ogledala. To tresenje ni tako močno ampak se čuti in me moti. Trese tudi pri zimskih gumah na drugih platiščih. Pri AH sem obupal. Kadar gremo na testno vožnjo ne čutijo nič. Pravijo, da so ti tresljaji od 18 col platišč in gum 225 40 18. Gume in platišča so original alfa romeo.Menjali so mi polosovine in naredili optiko, menjali so tudi gume.Ko so mi dali nove gume sem ponovno centriral pri lokalnem vulkanizerju. Preverili smo tudi platišča na centrirni napravi Hunter, če kaj opleta in je bilo vse v redu.
Ali je imel še kdo takšen problem in kako je opravil.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Meni v prostem teku tudi vibrirajo ogledala in malenkost sedež (1.4 MA 170). Živim s tem.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

1.4 MA => ogledalo desno mi trese ob mirovanju

Je pa po 7ih letih postala malce nemirna v leru. To pa sem 1x po naključju zasledil, da so to nosilci motorja. To pa tebi ne pomaga, ker je tvoja preveč nova.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Odgovori
  • Informacija