Odpoved sistemov - Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

saso167
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Jan 15, 2015 10:27 pm

Živjo

Lep pozdrav. Malo bi vprašal za pomoč, pa nisem našel konkretne teme ki bi pisala o tem. Danes sem se peljal proti domu alfa mi je prvo javila napaka o nedelovanju ABS sistema in pričel je utripati multimedijski ekran. Ko sem mislil da je samo neka majhna napakica sem avto želel na semaforju ugasniti in prižgati nazaj. Potem pa se je začela veselica. Prvo sem imel težavo z ponovnim zagonom avtomobila, potem pa so se pojavile napake pri vseh sistemih (vdc, abs...) servo ni deloval, javljalo mi je napako o dotoku goriva, in tudi napako menjalnika (imam verzijo z avtomatskim menjalnikom), kar je pomenilo da avto ni šel v prestavo in sem ostal na mestu. Po kar nekaj mukah prižiganja in ugašanja sem uspel ob vseh napakah speljati in brez servota z nekim čudnim prestavnim razmerjem in brez vseh sistemov pripeljati avto domov. Deloval ni tudi multimedijski ekran, zvok od radija pa se je še vedno slišal. To je samo nekaj napak ki so se pojavilo. Bilo je pravo božično vzdušje z vsemi lučkami v avtu, tako da vseh napak tudi nisem zasledil. :mrgreen: Če imate kakšno idejo kaj bi lahko bilo bom vesel odgovorov. Seveda bom avto peljal na servis da moj majster pogleda kaj je, ampak me vseeno zanima, ker bom drugače malo nervozen do ponedeljka :mrgreen: . Aja, gre za Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM letnik 2012.
Hvala!
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Jaz bi se lotil preverjanja alternatorja, akumulatorja in mas. Slišati je, kot, da je nekaj z elektriko in v tem primeru ponavadi pride do podobnih simptomov.
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
saso167
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Jan 15, 2015 10:27 pm

Ko sem prišel domov, sem ga prvo odklopil od akomulatorja, če se mu je slučajno zmešalo. Hmm, hvala za nasvet. Res mi je, sedaj ko pomislim tudi svetila lučka za akumulator. Zanimivo mi je da mi je tudi menjalnik nekaj časa deloval, nato pa nehal, in sem moral avto izklopiti in se ponovno matrat da ga nazaj zalaufam, in po nekaj poizkusil mi je pričel "za silo delovati" da sem lahko pripeljal do hiše. In to ravno danes, ko sem zamujal s policijsko uro. hahah, samo čakal sem da me še policija nekje ustavi, pa mi kazen nalima =D> :lol:
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

100% akumulator.
saso167
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Jan 15, 2015 10:27 pm

Zhagar napisal/-a:100% akumulator.
A misleš, ja f...k pa vse to zaradi akumulatorja? :oops: :oops:
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Ja seveda. Če moduli ne dobijo dovolj štroma gre vse v maloro.
saso167
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Jan 15, 2015 10:27 pm

Zhagar napisal/-a:Ja seveda. Če moduli ne dobijo dovolj štroma gre vse v maloro.
Ja, ti čisto verjamem =D> Sam nisem ravno mehanik, tako da nimam pojma :D Sem mislil da ko akumulator ni več dober, avto pač ne vžge :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

akumolator je razlog za te težave, vzrok pa je zelo verjetno v alternatorju, ki ne polni kot bi moral ( ali pa sploh ne)
zato ti je gorela lučka ( lučka ne gori zaradi akumolatorja ampak alternatorja) in zato je bilo vsak nadalnji Km slabše stanje
sam akumolator je verjetno OK, čeprav 2012, je tudi že v letih in proti koncu
saso167
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Jan 15, 2015 10:27 pm

Gricko napisal/-a:akumolator je razlog za te težave, vzrok pa je zelo verjetno v alternatorju, ki ne polni kot bi moral ( ali pa sploh ne)
zato ti je gorela lučka ( lučka ne gori zaradi akumolatorja ampak alternatorja) in zato je bilo vsak nadalnji Km slabše stanje
sam akumolator je verjetno OK, čeprav 2012, je tudi že v letih in proti koncu
Bi znalo bit ja #-o sigurno je tudi akumulator čisto spraznilo, ker sem ga polnil celo noč in je bil še vedno na 50-75%. Avto je sicer zalaufal lažje, ampak še vedno v božičnem razpoloženju (polno lučk) in motor spušča tak čuden zvok..., kot bi se matral, zaganjal... In čez minutko ponovno več lučk (menjalnik). In ko sem ga izklopil sem pogledal na polnilcu stanje akumulatorja, ki je padlo za cca 25%.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Kar kupi nov akumulator. Pa pazi da kupiš AGM.

Na sumu seveda tudi alternator, pred nakupom novega akumulatorja treba preveriti, če polni.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

seveda, če alternator ne dela, se aku prazni. ko je prazen imaš tvoje simptome.
ko je aku star in izrabljen, pa se težko napolni ( oz se le do določene mere) in ima premajhno kapaciteto in ob zagonu motorja ( veliko toka) se napetost dodatno sesede in ti vrže vse žive napake.
če je v sistemu prenizka napetost se izključujejo določene stvari ( abs, VDC, el volan...)

torej nov aku pa obvezno preverit delovanje alternatorja ter ga popraviti, sicer bo tudi nov aku kmalu za v smeti
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

8 let star akku je vsekakor fuč ali pa zelo v zadnjih vzdihljajih.
Poleg tega se tudi ne polni več pravilno in se elektroniki fuzla.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

8 let star je ali pa ni fuč!! je mel tast na picasoju 12 let starega in je delal bp!!
lahko pa je, to je res, saj je normalno dobo oddelal ( kaj pravijo, 4 leta je že dovolj ??) ampak brez meritve nekaj govoriti za sigurno je neumno!

ko enkrat avto dela in če alternator deluje normalno, se napake ne bodo več dodajale ( vsaj ponavadi) ampak so prisotne ( če so) le tiste, ki so se pojavile ob zagonu (takrat najbolj pade napetost in če se, se pojavijo napake takrat)
ko enkrat avto deluje, je alternator "načeloma" zadosti in aku le vse skupaj stabilizira in izenačuje ( nihanja, špice), je pa v novejših avtih nujen ( v starejših si ga lahko odstranil)

sicer pa toliko pisanja in ugotavljanja, pa je dela za preverit 5 minut!

1 -pomeriš aku, ko je ugasnjen avto - V? ( mora biti cca 12,5V ali več)
2- pomeriš aku, ko je ugasnjen avto ampak kontakt ( torej gretje svečk, ostalo napajanje) - V? ( če je že tukaj recimo pod 11 V- aku fuč ali pa
zelo na koncu , če je napetost še nižja je stik v akuju in avto tudi zavergla ne - aku za smeti)
3- prižgeš (če gre) in zopet pomeriš aku, ko avto deluje - V? ( mora biti 13.8V pa vse do 14.8V - če tega ni, je alternator fuč )

pomeriš lahko z vsakim voltmetrom za 5€.
če ga nimaš, pelješ na servis( original, popoldanc, električar, aku servis...), kjer ti pregledajo in povedo kje je problem
saso167
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Jan 15, 2015 10:27 pm

Živjo družba

Hval vsem za vse opcije. Avto sem danes dopoldne nekako z muko in božičnim vzdušjem (beri: lučke na armaturki :lol: ) pripeljal do serviserja, ki je brez pregleda nekje istega mnenja (altenator, akumulator, napeljava...) več mi javi v ponedeljek, ko pregledajo. Obveščam naprej ko dobim informacije :mrgreen:
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

AnAlfaBet napisal/-a:8 let star akku je vsekakor fuč ali pa zelo v zadnjih vzdihljajih.
Poleg tega se tudi ne polni več pravilno in se elektroniki fuzla.
Star fotr ima v BMW 1, letnik 2005, še originalen akumulator notri. =D>
Odgovori
  • Informacija