Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Vsaj Stelvio že ima adaptive cruise control in lane departure warning :-k Sem imel na testu takega.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Hranata, vse to je že na voljo več kot leto dni, razen Apple Carplay in Android Auto je od dobre pol leta nazaj.

Zadnja dodatka z modelnim letom 2019 sta DNA stikalo, ki se pri vsaki ugasnitvi/zagonu vrne v N in gretje zadnjih sedežev - o masaži in hlajenju pa nič. Se pa po novem da izklopit easy entry/exit na el. sedežih, Quadrifoglio je dobila deljivo zadnjo klop in 5-i sedež,... dobi se ponovem tudi storitev/napravica da preko aplikacije lahko nadziraš avto (odklep/zaklep, lokacija, itn...)

B-Tech je to kar imajo v ZDA pod imenom Nero Edizione - torej črni dodatki zunaj. Podoben paket imajo v ZDA še glede karbonskih dodatkov, ki bo najbrž tudi kmalu v Evropi.

Malo obsežnejša prenova bo z modelnim letom 2020. Dodati morajo vsaj LED matrične žaromete, 360° parkirni sistem, samodejno parkiranje, določeno stopnjo avtonomne vožnje, touchscreen infotainment (ki je baje že v razvoju), brezžično polnjenje telefona, pa nadgradit interier, infotainment, dodati "ekranizirane" števce, HUD, izklopljiv ESP/TC, pa cel kup manjših modifikacij in nagradenj, med drugim.
Večino tega lahko vzamejo pri Maseratiju, tako da če tega ne izpeljejo so kolosalni bumbari.

Je pa sramotno da v letu 2018 nimajo nič od tega.
Glede na to da naslednje leto v prodajo pride nov BMW 3 morajo na to biti priravljeni z obsežno prenovo.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
ZRow
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne Apr 05, 2015 9:00 pm
Kraj: Novo mesto

Lizard, iz tvojih ust v Alfina ušesa :lol:
Je res bolj žalostna ponudba dodatne opreme. Mene bi zanimali vsaj hlajeni sedeži in LED žarometi, mogoče digitalni števci in HUD. Rabijo res prekleto dolgo, mogoče bo avto le na nivoju spodobne ponudbe, po kakih 4 letih prisotnosti na trgu.
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

Aless napisal/-a:mogoče kdo ve, če bo pri rabljeni možno naknadno usposobit prestave ob volanu?

namreč 2.0 turbo jih je precej brez prestavnih ročk na volanu ](*,) tudi pri ceni 38k€ #-o #-o
to mogoče ve kdo?
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

lizard napisal/-a: ... - o masaži ... pa nič. .
Pa ne more uboga Giulija za vse poskrbeti. :roll: V tem primeru velja razmisliti o obisku kakšnega masažnega salona.

Imejte se lepo, Nataša
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Je res treba take debilne komentarje dajat brez trohice razmisleka?
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Ni v duhu, oziroma filozofiji, ne potegne, kdor ima 80+k avto z V6 Ferrarijevim agregatom in sekvenčnim menjalnikom in ne vem s čim še vse, ima zagotovo tudi 40 Eur za masažo v masažnem salonu ali še bolje za Wellness. :doubt:

Imejte se lepo, Nataša
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Se dobro da vsi dirkajo z giulijami qv.

Eni si kupijo 2.2 dizla ker delajo 5 tisoc km na mesec. Tak clovek si takrat pozeli malo prekrvavitve v riti.

In konkurenca to ve
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

V kolikor ti nekaj sto Ferrarijevih cavallinov ne premasira hrbta, je stvar že alarmantna, si že napol mrlič. Šalo na stran: tudi sama sem svoj čas delala več kot 3500 km/mesec, a verjemite mi, da za neumnosti nisem pripravljena odšteti niti Evra.

Imejte se lepo, Nataša
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Avtomobile za 50k€ in več ne kupujejo ravno ljudje ki niso pripravljeni odšteti evra za "neumnosti".
In temu primerna so pričakovanja kupcev.

Za ostale pa je na voljo Fiat, KIA, Hyundai, Škoda, Dacia... po veliko primernejših cenah, kjer se "neumnosti" niti ne pričakuje.
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

TribesMan napisal/-a:Avtomobile za 50k€ in več ne kupujejo ravno ljudje ki niso pripravljeni odšteti evra za "neumnosti".
In temu primerna so pričakovanja kupcev.
Saj ne rečem, tudi jaz seveda žanjem sadove razvoja in se razvajam s priboljški, kot so večja kolesa in lita platišča ter kovinska barva, pa v usnje oblečen volan. Telefoniram prostoročno in uporabljam parkirne senzorje in še kaj bi se našlo. Toda vsake morbidnosti pač ne kupim.

Sicer pa se strinjam z vami. Podpišem. Sem že pisala o tem, avtomobil je igračka moške nečimernosti. Še več, to je sicer skorajda tabu tema, a avto je tudi statusni simbol in moški se postavljajo z njimi, kar velja tudi za dodatno opremo. Vse lepo in prav. Marsikaj od tega pa je krama. Težava je v tem, da skoraj zagotovo vse to plača končni uporabnik. Zato se vprašam, za koliko tovrstna navlaka podraži končni izdelek. :?:
Za ostale pa je na voljo Fiat, KIA, Hyundai, Škoda, Dacia... po veliko primernejših cenah, kjer se "neumnosti" niti ne pričakuje.
Tudi stvar okusa. :wink:

Imejte se lepo, Nataša
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Aless napisal/-a:
Aless napisal/-a:mogoče kdo ve, če bo pri rabljeni možno naknadno usposobit prestave ob volanu?

namreč 2.0 turbo jih je precej brez prestavnih ročk na volanu ](*,) tudi pri ceni 38k€ #-o #-o
to mogoče ve kdo?
Se da :)
https://forum.clubalfa.it/threads/monta ... te.116443/" onclick="window.open(this.href);return false;

Je pa čudno, da niti Veloce nima v serijski opremi ročk. Ali pa sem jaz slep, ko sem videl oglas bele Veloce na Avtoplusu brez ročk :-k
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

super 8) izbira za nakup se je takoj povečala :D

razen, če ni alfa spet kaki biser nardila in bo odvisno od držav (namreč moja 159, nima pripravljenih konektorjev za gretje sedežev)

tudi modra pri Petrovčiču je brez ročk ](*,)
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Hja...bo kar držalo, v Ita so ročke pri Veloce serijske...
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

ne vem kaj se toliko silite kupovat te alfe. če ni na nivoju se pogledal drugam.
Odgovori
  • Informacija