Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Alan napisal/-a:a ni bmw cenejsi, vsaj tako se je govorilo po forumu stalno :P :mrgreen:
Bistveno cenejsi. So se pa mal umiril pri prodajalcih in znizali ceno, na racun enodnevnih registracij.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Tisti, ki skoz neki jamrate alfa gor alfa dol to mi v redu ono ni v redu slaba prodaj kupite kako giulijo in pomagajte s tem Alfi pri boljši prodaji, če ste res alfisti drugače pa bmw trojka 2015 letnik za 15.000€ pa boste zadovoljni z nemško kvaliteto. Danes sem Mal vozil bmw seriji 5 letnik 2015 letnik m paket 2.0 d nimam kaj rečt zelo udobni sedeži doteran avto v nulo sploh info sistem in ti elektronski asistenčni sistemi delajo v nulo res da gre za 5 tu alfa zaostaja, samo kaj ti vse to pomaga avto je bil nov prek 80.000€ jaz pa sem dal za giulio 32.500€ in v voznih lastnostih ta bmw nima šans isti ovinek pri 140 km/h z Alfo z lahkoto z bmw pa nisem bil ob tej hitrosti v ovinek tako samozavesten motor 2.0 je slabši od Alfinega 2.2 alfin je bolj živahen mogoče tu teza pri bmw pokvari vse skupaj avto je pretežak za 2.0 motor in da mi nekdo trdi da je bmw za 50.000€ vreden več od moje giulije pa tudi če je petka je direktni za na psihiatrijo. Alfo je peljati večji užitek sploh volanski mehanizem je veliko boljši sem pa gledal podvozje obeh avtov zanimivo rešitve so popolnoma iste vpetje zadaj in spredaj gre za popolnoma isto tehnologijo.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Eni res niste realni.
Za 80 dobis 530xd m optik z opreme za 3 A4 liste. Ali pa M3ja.

520d ni neka sreca, sej to ti pa mora bit jasno. Dobis jo pa za skoraj polovico tvoje cene dalje.

Kaj naj z giulio, kam naj psa parkiram? Bo treba stelvia cez 5-7let nabavit
janezkranj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: So Jun 13, 2015 12:20 pm

Moji dragi alfisti

Jaz se malo oglašam na forumu, vsake toliko časa pa ga odprem in pogledam vaše komentarje, nekateri so zelo zanimivi tudi objektivni, drugi pa navijaški in popolnoma skregani z realnostjo.
Kar sem pred časom napisal glede Giulije vse to drži, oz. je žal realnost še precej slabša. Prodaja slaba seveda se bodo tukaj našli mojstri ki bodo zadevo razlagali po svoje ampak ko odštejete vse sponzorske avte, vse ki so registrirani in se vozijo z dogodka na dogodek, vse avte ki jih vozijo razno razni šefi, vse avte ki jih vozijo misice in ljubice teh istih šefov in podobno potem boste dobili številke ki so žal smešne. Samo sponzorski avti žal ne prinašajo dobička ampak delajo visoke stroške. Dobiček bi delali če bi bila prava prodaja .
Pa še koliko so investiral v marketing v USA prodaja pa slaba, tega denarja v USA ne bodo dobili nikoli nazaj.
Če ne verjamete poglejte mobile de. koliko avtov se prodaja glede na statistiko prodaje, če še to ni dovolj poglejte avto.net nekateri avti so že od začetka gor, nekateri so bili registrirani lani z 0 km pa se v 7 mesecih niso prodali čeprav je cena mnogo nižja kot v ceniku.
Kaj to pomeni: kot sem že davno napisal: avto je korekten vendar 20% predrag po ceniku in 20% premalo opreme, največja napaka pa je da ni SW verzije. Očitno so pri AUDI -ju, MB, VOLV-u in BMW sami osli da grejo delat karavansko verzijo, nekateri celo prej kot limuzino.
No mogoče pa bodo znamko prodali Kitajcem oz. komu drugemu ki ve kako se dela avto biznis - npr. Volvo - vsakega pol leta nov model.

lp

Janez
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

vsakega pol leta nov model volva? ja, ampak je bila prejsnja linija stara 10 let.
Slika
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Vrnil se je janezkranj, modrec in rešitelj italjanske avtoindustrije.

Razsvetli nas, o prečastiti.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Zgleda še vedno ni napraskal denarja za Giulio pa mora malo dat to jezo nad ceno vsake toliko ven iz sebe. Saj isto govori že skoraj 2 leti. :mrgreen:

Sicer pa če se malodane cel forum ne strinja s tem da bi mogli imeti karavansko različico potem ne vem o čem se sploh strinja. Človek porabi pol strani da to pove.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

In vajina prispevka sta pa kej boljsa? Realnost je taka da sw verzija mocno fali. Realnost je nazalost tudi taka da je prodaja slabsa kot so bile napovedi in zelje. Pa si zelo zelim da bi se bolje prodajala da bom lazje zbiral med rabljenimi cez par let (ja jbg tudi to je realnost da za novo ima tukaj gor denar zelo malo ljudi)

Pa tolk je lepa pa super se pelje, skoda da italjani ne izmolzejo koncepta bolj in prodajajo se vsaj dveh razlicic na tem podvozju.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Kot sem že 100 krat napisal alfa nikoli ni bo propadal in nikoli ne bo v rokah Kitajcev vsaj dokler mi tule gor živimo. Eni se tule gor bolj sekirajo glede prodaje kot Sergio Marchione :D . Prodaja pa nikoli in nikdar ne bo na nivoju nemcev saj tudi nikoli v zgodovini ni bila in za to se meni gladko jebe kolk švaba proda in tudi kolk alfa proda. Vem samo da je giulia prekleto dober stroj pa kdo bi vozila psa v takem avtu ????? ](*,) . O cenah med bmw 5 in giulio sem pa govoril o novih cenah in ta bmw ki sem ga jaz vozil je bil cca. 80.000€ nov. In za ta dnar bi moral iti po zraku tak je pa vozna dinamika slabša od alfe pa ma lahko 100 krat m optic podvozje. Škoda pa je da res niso makaronarji vzporedno naredili coupeja in karavana. Zgleda da imajo dosti denarja da se tudi igrajo v F1 očitno jim gre dobro. Upam da bo kdo od vas ki jočete glede cen, nabavil giulijo ko bo padal pod 20.000€ če se imate za ljubitelje te znamke.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Glavni problem Alfe trenutno je počasnost - tako pri dodajanju/lansiranju novih opcij dodatne opreme kot posodabljanju software-a že narejenih avtov. A še večji problem je da spet spijo pri lansiranju novih modelov navkljub fantastični modularni platformi, katere investicija bi se hitreje povrnila ob večih modelih. Ob vsem tem pa spreminjajo načrte vsake pol leta in ne vejo kaj bi sploh radi.

In namesto, da bi imeli kontinuiran razvoj, se potem vedno ulovjo v isto zanko - nekaj naredijo in dosti vložijo, potem zaspijo in šparajo, potem pa set vložijo velike denarje da vse skup presekajo, in spet zaspijo, in to tako gre znova in znova in znova.

Velik del uspešne prodaje je v tem da imaš redno paleto modelov, ki se pravočasno in konstantno obnavlja z novimi modeli, ki zamenjajo stare - s tem dobiš tako medijsko pozornost, kot tudi ohranjaš stalne kupce.
To kar pa delajo pri Alfi (nekaj letna luknja po koncu proizvodnje 159ke, vlečenje Giuliette v neverjetno dolg življenski cikel, nejasni načrti za prihodnost...) pa samo vliva nezaupanje, neresnost in kaotičnost.

Jaz sicer nisem pričakoval boljše prodaje Giulie in Stelvia, kaj šele da bi se približali prodaji nemške trojice, v bistvu me preseneča da s slabim renomejom Alfe in smešno slabo pokritostjo prodajalcev v premium segmentu (v katerega je najtežje prodreti) prodajo sploh to kar prodajo...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Caci napisal/-a:Kot sem že 100 krat napisal alfa nikoli ni bo propadal in nikoli ne bo v rokah Kitajcev vsaj dokler mi tule gor živimo. Eni se tule gor bolj sekirajo glede prodaje kot Sergio Marchione :D . Prodaja pa nikoli in nikdar ne bo na nivoju nemcev saj tudi nikoli v zgodovini ni bila in za to se meni gladko jebe kolk švaba proda in tudi kolk alfa proda. Vem samo da je giulia prekleto dober stroj pa kdo bi vozila psa v takem avtu ????? ](*,) . O cenah med bmw 5 in giulio sem pa govoril o novih cenah in ta bmw ki sem ga jaz vozil je bil cca. 80.000€ nov. In za ta dnar bi moral iti po zraku tak je pa vozna dinamika slabša od alfe pa ma lahko 100 krat m optic podvozje. Škoda pa je da res niso makaronarji vzporedno naredili coupeja in karavana. Zgleda da imajo dosti denarja da se tudi igrajo v F1 očitno jim gre dobro. Upam da bo kdo od vas ki jočete glede cen, nabavil giulijo ko bo padal pod 20.000€ če se imate za ljubitelje te znamke.
Ti sploh ne ves o cem nakladas. Alfa je mela svoje case precej dobre prodajne rezultate. Tako kot jih ima danes bmw recimo. Ni to bentley.

Kdo bi vozil psa v avtu? Si ti resen? A otroc se morjo tut z busom vozit? Pa zena pes hodit da ne zguba sovozniskega sedeza al pa feltn ne popraska?

In ce ne dojames da je bmw 5 pol cenejsi v startu kot 80 jurjev in to cisto spodobno opremljen pol pac ne dojames. Giulia tudi lahko kosta 60 jurjev z 2.2 dizlom v nosu in kaj zdaj? Pac tvoja je bla 32, imas pac slabo opremljeno. Daj mal si razsiri obzorja.

Lizard ma prav. Glavni problem je pocasnost. Imajo dobro platformo, dobre motorje, nevem kak problem je oblikovat in nastancat razlicne oblike karoserij.
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

Kaj se toliko sekirate?! To da imajo popolnoma napačne marketinške poteze ste že ugotovili. Če bo to razlog zakaj bodo šli kitajcem bo pač tako. Zame je osebno alfa draga. Ni pa še zmeraj toliko draga kot že omenjena bemfa ali pa audi. To so že tako nabite cene da ne veš če resno mislijo ali se zajebavajo. Pač, kdor nima denarja se bo bunil. Ostali pa ne :)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Sej ves da je audi a4 in bmw3 cenej od giulije?

Je pa valda drazji ce jih naloadas ker majo tok vec opcij.
Ne pozabt, lepa naloadana giulia je 50-60 jurjev, 2.2 dizel
Stratos
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: So Avg 12, 2017 8:14 pm
Vozilo: GiuliaQ2

matr ste tečni s temi švabi,ako so cenjejši pa pa nevem kaj še vse!!!! sej če hočeš imet 1,0motor v audiju al pa v mercu renojev motor itak da je cenješi. če želiš nemca ki je prirljiv z alfinimi motorji so pa dražji. Alfisom je važna vožnja in ne infotaiment pa kok povezava šteka pa kolk je odlagalnih predalčkov za smeti pa nevem kaj še vse !!! navadna Giulia ima vso sodobno tehniko ki je potrebna za varnost na cesti serijsko in to je edino pomembno, kaj pa nekatere v rit zebe 5min pozimi pa da jim kakšna aplikacija ne deluje,si pa naj kupijo rašji comp za 1500e ne pa avta za 50,000e
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Majstr se led matricnih zarometov nimajo. 360 kamera kaj je to? Sej ne da rabis to nujno, se pa spodob met to danes v avtu za 60 cukov.
Pa drgac ves da je 2.2 fiatov motor ane?

Eni res pojma nimate o cem govorite.
Odgovori
  • Informacija