Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

Zelo zanimjivo branje..

https://www.topgear.com/car-news/big-re ... adrifoglio" onclick="window.open(this.href);return false;

Lp
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Ne vem v katerem svetu vi živite, ampak, dizle že lep čas preganjajo iz EU, zunaj EU, tako in tako niso popularni. To se že odraža v povpraševanju do le teh. Res je težko napovedovati kaj bo v prihodnosti, ampak dizel jo očitno nima. Alfa itak ima mizerno paleto vozil, ponujajo večinoma dizle ampak, ponudba bencinsko gnanih Alf, je še slabša. Giulietto TB sem že imel, Giulia mi je sicer prenizka, ne vidim pa razloga zakaj ne ponudijo kakšnega 150 KM bencinca, dizel ne pride več v poštev. Stelvio bencinar, samo opcija 280 KM, predrago zame in preveč pokuri za moje želje, na splošno, cene nad 30 000 evra mi ne dišijo, prevelika izguba vrednosti. Razmišljam, da se rešim trenutnega dizelskega francoza, čeprav je euro 6, iščem alternativo in je pri Alfi ne vidim. Pa bi jo tako rad spet imel. :?
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Giulia prenizka, kako to mislis, glede sedenja ali glede na oddaljenost avta od tal?
Idealna bi ti bila 200KM turbobenzina.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

200 KM je OK, ampak, to je vendar 9-10 porabe, bolj me moti, da bi v petih letih izgubil 20-25 000 €,odvisno od cene nove. To je preveč zame. In prenizko sedenje za moj križ, čeprav bi jaz še nekako potrpel, žena pa no go.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

imaš namen avto imet samo 5 let?
po desetih letih je vsak vreden tiste 3 jurje, ni važna cena novega :)
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Če pogledate na avto net vse giulie po skoraj dveh letih skoraj iste cene tudi na nemškem mobile.de cene padajo počasneje kot kak BMW ali Mercedes. Giulia presneto dobro drži ceno po 5 letih pa je itak skoraj vse zelo nizko. Zgleda pa da bo na padanje cen giulij dizla vplivalo dejstvo da dizli počasi izumirajo. Nemci baje na novo giulio ponujajo 8.000€ popusta dizla seveda.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Avto praviloma menjam na cca 5 let, tudi hitreje. Do zdaj sem najmanj izgubil na 1.4 MA. V 4,5 letih je izgubila manj, kot mi ponujajo zdaj za 2,4 leta starega Kadjara dci. No, reno je tudi 6-7 jurjev dražji po ceniku,ampak tudi v % je izguba velika. Še sreča, da nisem plačal polne cene.
Vidim da 1.4 MA 2011 še danes ni skoraj nič izgubila na ceni v tem času (2, 5 leta) ko sem jo prodal, verjetno, ker jih je malo na netu. In zdaj, ko se dizlov otepajo, bo še manj. In Giulijo čaka enaka usoda, ampak, tudi druge znamke.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Glede teh dizlov lahko pa samo nekaj rečem kdaj bo bencinar al pa hibrid z okoli 200 KM preko 450 Nm navora dosegle porabo pod 6 l z lepo vožnjo seveda. Ne vem 20 let se je kupovalo dizle razvoj je šel v dizle zdaj pa kar naenkrat vse narobe. Jaz bi tudi mel bencinca Alfo samo glede na primerjavo zmogljivosti in porabe ???!! Za elektriko bo pa pokazal čas če je res vse tako tip top ko se sedaj promovira. Ko sem se pogovarjal z lastnikom tesle cena vsi vemo kakšen je po nekaj letih uporabe doseg se samo 50% kar tovarna obljublja da ne govorim pri temperaturah -10 stopinj celzija potem je pa imel že problem LJ-MB in nazaj če je to prihodnost?
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

So kar malo prilagodil cene, za 29 je nova 2.2 mjet 150 konjev z xenonom pa par dodatki . Res da neke bedne feltne ampak vseeno dosti bolj konkurencna cena.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12504074" onclick="window.open(this.href);return false;
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Ja res nekaj gre dol ampak 180 KM avtomatic ali pa veloce skoraj vse isto.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

To belo bi tisti ki bi šel po njo pred več kot pol leta dobil pod 30.000€ tudi tale cena gre sigurno se za 2.000€.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Še dobro, da naju je odvrnilo to nizko sedenje pri Giuliji, ker zdaj je lahko tudi 25 000 evra nova, pa je ne vzamem. Jebiga, ne upam, zaradi te gonje proti dizlom. Kakor kdo želi, eni bodo to izkoristili. Spet bom moral počakat, kaj bo Alfa pripravila za prihodnost in za ta čas zavit v drug salon. :?
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

A sedež ni po višini nastavljiv? Namreč jaz tudi nisem oboževalec nizkega sedenja in imam pri 156 sedež nastavljen na najvišji višino in je super.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Visok sem 192 in, ko si žena nastavi na najvišjo točko, butam z glavo po tesnilu vrat, tako je bilo pri Giulietti, potem še težave z hrbtenico, pa leta..., zato moram iskat kompromise #-o
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Glih zdajle sem bral pri Alfi prihajajo 3 SUV velikost mito, velikost giulietta in velikost Maserati Levante.
Odgovori
  • Informacija