Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
janezkranj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: So Jun 13, 2015 12:20 pm

Moji dragi Alfisti

Leto se skoraj končuje, na žalost.

Kot ugotavljamo se prodaja nam ljube A.R. nikamor ne premakne oz. se premika navzdol. Bilo je nekaj upanja v l 2016 pa še nekaj upanja l 2017, l 2018 pa se je kot sem napovedal pred 2 leti zadeva ponovno vrnila v stare tirnice idiotskega vodenja in pozicioniranja A.R. Prodaja pada, učinek novega modela Giulije je po 2 letih od predstavitve popustil, Stelvio se ne prodaja, novih modelov ni, kaj čmo investirani denar se je potrošil oz. vrgel v prazno, učinka pa ni, na žalost.
Poznam kar nekaj ljudi, ki bi kupili Giulijo v SW verziji po normalni ceni ne pa po idiotski ceni, kar pa se lepo vidi na npr. avtonetu da se nekatera vozila ne prodajo tudi po več kot letu dni.
Pohlep vodilnih, napačna strategija cenovnega pozicioniranja vozil, popolnoma zgrešene reklama - zadnji dokaz njihovih idiotskih marketing veleumov je njihov možganski presežek - glej reklame za USA, pa saj tam ne živijo popolni bebci in polpismeni ljudje, tak marketing prej zavira kot pa pospešuje prodajo.
Menda v naslednjem letu prihaja prenova Giulije, menda tudi SW verzija, pa nova Giulietta no ampak če bodo tako nadaljevali kot so začeli, je bolje da zadevo takoj prodajo komu, ki boi vedel kaj narediti z znamko.
LP
Janez
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Skoda, izdelek je dober :)
darkoj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Okt 21, 2018 9:34 pm

Pozdravljeni vsi skupaj,

po dolgoletnem lastništvu nemcev, predvsem iz M in AMG divizij sem pred nekaj meseci presedlal na Giulio Quadrifoglio.
In nad njo sem zelo zelo navdušen, avto je resnično, kljub morda nekaterim pomanjkljivostim, zame popoln drivers car, v limo formatu. Vozne lastnosti - lega na cesti in motor ter mnogo detajlov tako zunaj in znotraj zame res naredijo top avto.

Če si še kdo lasti Giulio (oz verjetno tudi Stelvio), ki ima FCW (front collision warning) in bi si želel imeti radar tempomat, mu morda lahko pomagam. Na svoji Giulii sem namreč po nekaj raziskovanja zgolj z zamenjavo tipke na volanu in z nakupom hardware in software, ki omogoča programiranje, iz FCW nadgradil na radar tempomat (active cruise control).

Pa še dve fotki, da ne bom ostal samo pri besedah:
Slika

Slika

lp,
Darko


Edit: Urejena pot do slik ....
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Darko čestitke, vsekakor si dobro izbral. Je znižana in letnik 2018, ali pa je letnik 2017?

Glede ameriških reklam - le te so kar dobro zamišljene, nikjer niso nesramne ali žaljive do Audija, BMW-ja in MB-ja, hkrati pa jasno pokažejo h kupcem katerih znamk Alfa cilja. Normalno da prodaja v ZDA ne razturava - kot prvo je prodajna mreža precej majhna in še vedno v nastajanju, kot drugo in precej pomembnejše je pa da je znamka še vedno zelo neznana v ZDA. Je pa med drugim letos Alfa v Evropi do konca Avgusta pridala 23,068 Stelviov, BMW pa v enakem obdobju 36,481 X3-jk, kar pa niti ni tako slab rezultat.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Valda, bmw ma se x1 in x4. Se to sestej zraven.

Da na 350 miljonskem trgu prodas 10 tisoc enot z startno mpc pod 40.000$ dolarjev je kr bad. Verjetno je kdo ostal brez sluzbe
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Samo jaz ne vidim darkovih slik?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Nimam kaj štet zraven X1, ker je to povsem drug segment. X4 je sicer enak segment, vendar je vseeno druga oblika, BMW le teh proda dobrega tisočaka na mesec v Evropi. Kakorkoli gledaš se Stelvio dejansko dobro prodaja (najbolje prodajana Alfa trenutno), nihče pa ni pričakoval da bo v prodaji presegel X3, tudi če bi imel enako dolg spisek dodatne opreme.

Lexus v Evropi ki je 500 mil. trg prodaja zelo slabo - ni prepoznavnosti, čeprav so avti zelo dobri. Model IS se v Evropi prodaja slabše (niti 500 kosov na mesec) kot Giulia v ZDA; in podobno situacijo s prepoznavnostjo ima z Alfa v ZDA. Tu v tej dabeti ni več kaj za dodat - v ZDA morajo delat na prepoznavnosti in širjenju prodajne mreže še bolj kot v Evropi.

Miholl s tabo se je zelo težko karkoli pogovarjat ker samo lajaš, namesto da bi premislil predno pišeš.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Italijanska pomlad

Osvežena giulia bo takšna kot omogočajo rezultati – skromna. Vrača se prelepa karavanska različica sport wagon


Slika


Novinka med kupce prihaja jeseni 2019, dobila pa bo predvsem oblikovno prenovo oziroma bolje rečeno lišpanje. Prednji del se bo bahal z večjimi režami v odbijaču in novimi žarometi LED, oblikovanimi v tri lične štirikotnike na vsaki strani mogočne maske. Podpis, ki bo v prihodnosti zaznamoval vse nove alfe. Oblikovalci so še poudarili boke (blatnike), razširili pragove in stanjšali zadnje žaromete.

Bolj kot prenova bo pot do večjih številk tlakovala nova giulia sport wagon. Ta bo takšna, kot se za to znamko spodobi, torej prava lepotica v slogu modelov 156 in 159.


Slika
Vir: Avto Fokus, http://www.avto-fokus.si/Novice/Alfa_ro ... a_pomlad_1" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

lizard napisal/-a:Nimam kaj štet zraven X1, ker je to povsem drug segment. X4 je sicer enak segment, vendar je vseeno druga oblika, BMW le teh proda dobrega tisočaka na mesec v Evropi. Kakorkoli gledaš se Stelvio dejansko dobro prodaja (najbolje prodajana Alfa trenutno), nihče pa ni pričakoval da bo v prodaji presegel X3, tudi če bi imel enako dolg spisek dodatne opreme.

Lexus v Evropi ki je 500 mil. trg prodaja zelo slabo - ni prepoznavnosti, čeprav so avti zelo dobri. Model IS se v Evropi prodaja slabše (niti 500 kosov na mesec) kot Giulia v ZDA; in podobno situacijo s prepoznavnostjo ima z Alfa v ZDA. Tu v tej dabeti ni več kaj za dodat - v ZDA morajo delat na prepoznavnosti in širjenju prodajne mreže še bolj kot v Evropi.

Miholl s tabo se je zelo težko karkoli pogovarjat ker samo lajaš, namesto da bi premislil predno pišeš.
Alfa ni poznana v ameriki? Resno? Tista alfa k je mela reklamo na superbowlu? Tista alfa ki je plasirala in razprodala 1/5 8Cjk v ameriko leta 2008?

Alfa je mela leta 2017 177 dilerjev v ZDA. Nekje pol manj kot Bmw. Vsak ki bere tebe si predatavlja kot da majo dva salona v celi ameriki.

Glede na to kako je danes razdrobljen trg avtomobilov po segmentih lahko komot das x1 x3 in x4 skupaj v smislu da so vsi suviji

In potem najdes Lexusa. Najcenejsi nov lexus na avto.net je okoli 45 jurjev, najcenejsi lexus suv skoraj 60 jurjev Najcenejsa giulia,stelvio ali pa bmw3 pa 15-20 jurjev manj.
Ring any bell yet?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Bomo videli kaj bo s to prenovo Giulie in SW-ja; bilo bi super, sploh če kočno dobi tisto dodatno opremo ki jo krvavo potrebuje.

LED dnevne v obliki treh kvadratkov sicer vem da spominjajo na SZ/RZ model, ampak mi enostavno ne paše na sodobne žaromete, in upam da se ta napoved ne bo uresničila.

Miholl, ne da se mi. Pač nisi sposoben met nek normalen diskurz, ker drugo kot lajat in pametovat brez neke kvalitetne vsebine kot kaže ne znaš. Ko boš pa sposoben napisat nek konstruktiven komentar z normalnim tonom v besedilu pa se lahko še kaj pogovarjamo.
In ja Alfa je zelo slabo poznano širši populaciji v ZDA - reklama na superbowlu gor ali dol (ki je sicer dvignila prodajo iz slabih 100 kosov na slabih 1000 na mesec).
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ti res pises neumnosti.

Prodajo ni dvignil superbowl ampak lansiranje Giulie. Pred tem niso mel kaj prodajat razn 4c ki je eksotika.

Pravis da lajam hkrati pa v isti sapi napises da ne mores normalno diskutirat. Jah nevem no mal si kontradiktoren, jaz samo dejstva napisem.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Miholl napisal/-a: Tista alfa ki je plasirala in razprodala 1/5 8Cjk v ameriko leta 2008?
Glede na to, da se ves čas jamra o nizkih prodajnih številkah, mi je malo čudno da tu izpostavljaš neverjtnih 100 komadov, obenem je pa 4c eksotika :-k :?:
Me pa zanima, kaj se bo zgodilo če bojo dejansko sproduciral Giulio SW. Glede na jamranje in pljuvanje čez pomanjkanje karavana na tem forumu bi samo tu morali prodati za eno četo SWjk :-k
Čeprav nekako dvomim, da se bo to zgodilo (pri tem seveda mislim na prodajo).
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Pogledas kok 159 sw se vozi in kolko limo tu na forumu pa bos dobil odgovor.

Jaz jo takoj kupim, ko bo dosegljiva, tam 3 leta stara za 15-20 jurjev.
2.2, 190 dizel, avtomat, to je to

Lizard "nepoznana" znamka ne bo razprodala 250.000€ vrednega avtomobila v tren oka 10 let nazaj ko ni blo ne prodajne mreze, ne nobenga drugega modela na voljo, prakticno nicesar .

Tudi marsikatera poznana ga ne
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

darkoj napisal/-a:Pozdravljeni vsi skupaj,
Če si še kdo lasti Giulio (oz verjetno tudi Stelvio), ki ima FCW (front collision warning) in bi si želel imeti radar tempomat, mu morda lahko pomagam. Na svoji Giulii sem namreč po nekaj raziskovanja zgolj z zamenjavo tipke na volanu in z nakupom hardware in software, ki omogoča programiranje, iz FCW nadgradil na radar tempomat (active cruise control).
Edit: Urejena pot do slik ....
zanimiva izbira barve:) naj ti dobro sluzi!!
glede programiranja pa sem preprican, da poleg mene se koga zanima kako si to naredil. torej samo nova tipka, pa reprogramiranje?! a radar imajo pa vse vgrajene??
Slika
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 195
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

lizard napisal/-a: ...
Glede ameriških reklam - le te so kar dobro zamišljene, nikjer niso nesramne ali žaljive do Audija, BMW-ja in MB-ja, hkrati pa jasno pokažejo h kupcem katerih znamk Alfa cilja ...
Mhm, smela trditev. Vprašanje ... ali gre za enak tip moških ...

Imejte se lepo, Nataša ....
Odgovori
  • Informacija