Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

Cena v je 550€ biesse reacing ima sedaj čip za bencinarja , on pravi da čipira na 310 KM za dizla pa ne vem ce ima.
Jaz sem čipiral v Celtic Tuning v angliji. tam je 400 funtov, ampak se bolj splaca v sloveniji samo takrat se ni blo čipa.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Ok 2.2 180 dizel bi menda šlo na ene 230-250 km brez neke škode. :D lp
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

vsi 2,2 jtdmji v Giulii in Stelviu so fizično isti in se čipajo na 230 konjev/530Nm navora. Tudi veloce različica je popolnoma isti motor. Omejitev je samo pri ročnem menjalniku zaradi navora. Italjani so nas požegnal vsaj pri temu :P
Slika
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Za 550€ z 200 na 320KM in to brez strahu, da je lahko kaj narobe!? Noro stari, poteza desetletja ali življenja, ko si kupil ta model. Zdaj ti pa že malo zavidam. =D> :D
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Matej46 napisal/-a:zakaj ne,zdj ma 320 Km #-o sem se vse dogovoril s pooblascenim servisom.
edino kar je problem je tovarnisko
posodabljanje to ti pa potem se enkrat nalozi mapo zastonj .
Lahko poveš kaj več o tem?
Garancija ti še vedno velja?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vsak poseg v vozilo s strani nepooblaščene tretje osebe pomeni avtomatsko izgubo garancije.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

To ni res.

Avto lahko servisiras pri nepooblascenem servisu
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Katero garancijo splošno tovarniško ali Triglav garancijo plus 5?. Meni v pogodbi avto Triglava lepo piše, če bom avto šraufal pri nepooblaščenim servisu mi se garancija ne prizna.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Miholl napisal/-a:To ni res.

Avto lahko servisiras pri nepooblascenem servisu
Direkt iz alfaromeo.si:
24-mesečna garancija preneha veljati, če je okvara v celoti ali delno posledica:

- prirejanja, popravila ali razstavljanj vozila v servisnih delavnicah, ki niso pooblaščene s strani proizvajalca;
- neizvršena vzdrževalna dela pri pooblaščenem servisu vozil Alfa Romeo, ki jih je predpisal proizvajalec in so navedena v knjižici »Navodila za uporabo in vzdrževanje vozila«, ki pripada vozilu (uporabnik naj upošteva tudi specifične navedbe);
- prirejanje vozila brez predhodnega soglasja proizvajalca;
lp
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

Alfa samec to drzi kar si napisal oz. prilepil, na koncu ima se vedno zadnjo besedo alfa romeo Italija ce pride do resnih okvar.
V mojem primeru ce ze ravno govorimo o tem,
jaz sem cipiral, menjal komplet izpusni sistem, odbijac,difuzer....
sem se dogovoril s pooblascenim servisom, ki pa ne bom povedal s katerim, vsaj ne tukaj :)
da mi bo uposteval garancijo ker sem predelal vse “v mejah normale”.
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Splošno prepričanje je, da je treba vzdrževalna dela na avtomobilu v garancijskem roku opravljati le v pooblaščenih servisnih delavnicah. A to ni tako. V pooblaščenih servisnih delavnicah je treba namreč opravljati le tista dela, ki so povezana z garancijskimi popravili, medtem ko vzdrževalna dela na avtomobilih lahko lastniki oziroma imetniki opravljajo tudi v drugih servisnih delavnicah. To potrjuje tudi mnenje Javne agencije RS za varstvo konkurence (AVK), ki opozarja, da je julija 2010 je začela veljati Uredba (ES) št. 461/2010, ki omogoča organom za varstvo konkurence, da se spopadejo z nezakonitimi praksami proizvajalcev avtomobilov in njihovih mrež pooblaščenih serviserjev, da z zlorabami garancij lastnike avtomobilov vežejo na svoje poprodajne storitve (npr. menjave olja in druge storitve vzdrževanja vozila).

vir:https://www.amzs.si/motorevija/mobilnos ... avtomobile
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Kar si napisu je popolnoma res, ampak! Makaronarji so dali v opis svoje garancije pogoj, ki ti garancijo izniči če vidijo da si šravfal drugje in je zarad tega ratu defekt. Zmislijo si pa lahko karkoli, na ta pogoj to obesijo in čao garancija. Z državo si pa ne morš pomagat, ker si se ob nakupu avta avtomatsko strinju s temi pogoji. In si tam ko ni muh. :lol:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Makaronar ni nad zakonom brez skrbi.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

meni pa ni jasno zakaj bi moral uradni servis odgovarjati, če je en popoldanc šalabajzarsko "poservisiral" avto in je posledično zaradi tega prišlo do neke hujše okvare?
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Sej ne pels popoldancu. Peljes na neuraden/nepooblascen servis. Olje mors se zmer isti natocit in avto vzdrzevat po programu vzdrzevanja.
Ce on menja olje teb pa zlomi kardan, kaj ma to veze?

Ce pa on menja olje pa pozab oljni filtr zasraufat je pa to seveda njegova krivda
Odgovori
  • Informacija