Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

lizard napisal/-a:
kristijan napisal/-a:https://youtu.be/ZaM-TUFUUS8

Pri 10:00 in naprej lahko vidite kaj je problem giulie in alfe na splošno.
Super avto ampak še vedno se pojavijo problemčki tu in tam in zaradi tega je tudi prodaja takšna kot je, ker ljudje alfi enostavno ne zaupajo in če že plačajo 100.000 € za avto hočejo da je tip top.
Dejansko se Quadrifoglio prodaja v Evropi enako dobro kot M3. Ostalih Giulij, ki pa zaenkrat nimajo nekih resnih znanih težav, pa se proda cca 50% tega kar BMW proda 3jk limzuin - torej tvoja hipoteza več ali manj ne pije vode.

Nekaj začetnih Quadrifoglio je imelo težave, ampak so te stvari bile diagnosticirane in odpravljene že nekaj mesecev nazaj (nek ventil na turbnah in kabel, ki je bil preveč napet), infotainment pa je odtakrat tudi dobil nekaj nadgradenj.
Večino lastnikov modela Q npr. na Alfaownerju nima nobenih težav.
Kakšen drugi avto za takšno ceno ali še več ima tudi hujše težave, pa se na tem forumu nihče ne obregne ob to.
Samo malo več bo treba brat in se informirat, predno se piše take poste.

Dejansko je Giulia v prvem letu prodaje presenetljivo zanesljiv avto, ki je imel dokaj malo porodnih težav (sploh glede na kratek čas v katerem so celoten avto razvili). Alfa je med drugim v zadnji raziskavni v VB bila na 5. mestu po zanesljivosti (takoj za 4-imi Japonci), sicer Giulie ni bilo zajete v raziskavi, ker je še nov avto.
OK, ampak zakaj potem takšno mnenje novinarjev na koncu, brez razloga sigurno ne, isto je pa pri folku, veliko ljudem je všeč, ko ga pa vprašaš ali bi kupil pa ne bi.
Sam sem tudi imel kar nekaj alf, fajn avto ampak vedno se je kaj našlo (pa če tudi malenkosti).
Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Alfa ima pač renome nezanesljivosti (kakšnikoli so že razlogi za to). Poglej npr. zdaj ko so imeli vpoklic Giulie pa Stelvia, ker so v tovarni nalili not napačno zavorno olje (v enem tednu v novembu) - komentarji pod novicami so malodane vsi leteli na italjansko nezanesljivost.

Lani ko so bili vpoklicani v večjem številu Porscheji in Mercedesi, pa je novica bila praktično nepomembna, v smislu se zgodi, bojo že zrihtali.

Določene znamke imajo pač bullet-proof renome, sploh nemške. Fiat bi bankrotiral če bi imeli dieselgate afero, VW pa je dejansko še povečal prodajo.

Osebne izkušnje so poanvadi slaba podlaga za splošno zanesljivost - recimo doma sta najbolj problematična do zdaj bila Audi A4 (sploh ta je 2x rabil avtovleko - res pa da je edini bil kupljen rabljen) in Citroen C5. Alfa 156 in Giulia pa (zaenkrat) najmanj. Ampak iz tega ne morem delat zaključkov.

Recimo v tej zadnji raziskavi v VB je BMW bil dokaj slabo uvrščen, a je predvsem šlo zla majhne napakice. Nekaj po čem "slovi" Alfa...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Se strinjam.
Meni je alfa še vedno všeč in bi ji privoščil vse najboljše, me pa razjezi, da ne morejo enkrat narediti vse kot je treba.
Na primer, sedaj so izdelali super avto in zakaj potem ne pripravijo vsaj za novinarje tip top avte, da ne bi bilo takšnih pripomb.


Edit: Zbrisan zgornji citat ....
Slika
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12760831

Evo, bela se prodaja...nikjer ne piše "nekarambolirana". :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

..tudi poškodovana ni :mrgreen: ..zaenkrat

razen robovi platišč so lepo poglodani 8)
Slika
pokoGT
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Feb 27, 2017 9:16 pm

Glavn da mal polepša avto.net :D
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

jest bi jo mel takoj, sam 65k za avto z vemo kaksno zgodovino.. :\

kristijan, upam, da tale ni tvoj:)
https://scontent.flju1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5AE8A824" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

:D ni ni, moj laufa ko švicarska ura (pa ta je nek penzion paket) :lol:

P.S. sleby - a se poznava? :)



Edit: Izbrisan zgornji citat ...
Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Če si priznaš ali ne Audiji so večinoma vsi penzion paket (RS modeli sicer manj, a vseeno...) - dolgočasna oblika, dokaj enostavni za vozit hitro, sploh ko imajo težak nos (podkrmarjenost) in pogon na vse 4, da volana ki je precej neodziven in brez feedbacka niti ne omenjamo.
Skratka tistva varna izbira za celostno zelo dober, a nezabaven/nezanimiv avto - nekaj takega med premium izdelovaci kar je VW med nepremium avti. Mogoče sem malo pristranski ker vse prej kot maram VAGove izdelke (razen Porscheja in Lamboja), ampak se mi zdi da do podobnih zaključkov pridejo tudi na testih.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Moj je 3.0 biturbo tdi performance...kar pomeni malo večja moč kot navaden 326 km 650nm (sedaj čipan na 400 km in 750nm)...zavore in sedeži od s6...platišca 21 " od rsa itd in ni niti malo penzion paket...kar se oblike tiče je meni osebno najlepši karavan...avto je super za vozit je res da volan ni na nivoju alfe ampak drugače se pelje super...quattro v naših koncih pride zelo prav...tako da za zdaj pri 2 otrocih top izbira.



Edit: Izbrisan zgornji citat ....
Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ne zameri, ampak me žal ti konji in platišča ne prepričajo kaj dosti. Še vedno ima motor postavljen pred prednjo osjo in tako slabo razporeditev teže (beri: težek nos, podkrmarjenost) - kar vsekakor pride do izraza skozi ovinke. Slab volan samo še poslabša vse skupaj.
Nekomu, ki mu je zelo pomembna vozna dinamika pogleda vstran od Audija.

Odličen pogon na vse 4 imajo pa sedaj že vse premium zanmke.

Tako, da ostajam pri tem kar sem rekel, dokaj dolgočasni avti za gledat (sicer so lepi, a zelo konzervativno in ne-drzno lepi - kot sem napisal varna izbira) in dolgočasni za vozit, pa tudi če imajo 1000 konjev - in podobne stvari berem skoraj za vsakega ki iz Audija pride na BMWja, ali pa sedaj tudi na Giulio (sploh iz RS-a na M ali Q).

Še vedno sem sicer mnanja da Audi dela odlične avtomobile z najboljšimi interierji, samo niso pa to avtomobili za vozniška uživanja namenjeni voznikom, ampak avti ki ti nudijo "trotl-ziher" (zanesljivo) vožnjo, pa naj bo ta hitra ali počasna. In pri Audijih vozniške napake niso tako kaznovane kot pri zasnovah z zadnjim pogonom.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Mnenj itak ne bova nikoli uskladila...jaz lahko samo rečem da sem z avtom zelo zadovoljen (veliko bolj kot s katero koli alfo do zdaj) pa lahko pišeš kaj govorijo drugi jaz vem kak se avto zdi meni in jaz uživam v vožnji z njim.
Vozil sem tudi giulio qv in ja avto je dober, ampak dna gumb ni delal, med vožnjo je avto šel v safety mode, smo zresetirali in je blo ok, sem se takoj spomnil na stare čase z alfo...in te napakice mene motijo teh pri audiju ni...je to ze moj 3 audi in nikoli nobenega problema.



Edit: Izbrisan zgornji citat ....
Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Eno je stiskat avto po ravnem drugo pa vozit hitro skozi ovinke. Vozno dinamiko spoznaš šele pri slednjem. Da Audiji nimajo vozne dinamike na ravni BMWja, Jaguarja in sedaj Alfe, pa ni mnenje, ampak (fizikalno) dejstvo.
Probaj voziti te znamke avomobilov hitro skozi ovinke in dvomim da tega ne boš opazil. V kolikor pa ti vozna dinamika ni bistvena pa je Audi super izbira.

Jaz zase vem samo to, da me avtomobili z zasnovo prednjega pogona v prihodnosti več ne zanimajo.

Prižiganje lučke v Quadrifoglio pa nima veze s tem o čem govoriva. Je pa to ta poznan problem ki sem ga omenil na prejšnji strani - tudi to da je zadeva bila diagnosticirana in rešena. Tudi tvoje dosedanja izkušnje z zanesljivostjo nimajo nobene veze z primerjavo vozne dinamike med fwd in rwd zasnovo.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Sem vozila Audi a7 3.0 tdi čipan ja ravnina hitro preko 200 km/ h sam ko pa pridejo ovinki pa se lahko skrije proti navadni giuliji popolnoma drugačno obnašanje. Kar se pa tiče zanesljivosti pa si ne upam več trditi katera znamka je z novimi vozili boj zanesljiva Audi ali alfa, ker tile tdi od kar so na skupnem vodu ...... Pa tudi nova BMW 3 v voznih lastnostih ni na nivoju giulije bo pa po vsej verjetnosti nova, ki baje pride 2019. Jaz osebno mislim, da so se Nemci zgubili s preveliko dozo novodobnih tehnologij asistenčna tehnologija in razvoj elektrike pozabljajo pa bistvo in sicer vozna dinamika tisto kar je bilo v reklami BMW užitek v vožnji tu jih je alfa z modelom giulija stelvio ....prehitela .
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Rad se vozim hitro sploh čez ovinke in kot sem že napisal je res da audijev občutek na volanu ni kot pri Alfi ni pa slab, doma smo imeli že veliko različnih avtov (Alfa, BMW, VW, Citroen trenutno tudi Mercedes C430 AMG 4 Matic itd) tako da sem vozil že veliko avtov in da Audi nima vozne dinamike na nivoju Alfe drži sploh pri občutku na volanu samo ni pa to zdaj noč in dan, ko gledaš teste na dirkališču je audi mogoče zaradi tega kakšno sekundo ali dve počasnejši =D> res ogromne razlike.
Na cesti pa brez problema voziš hitro skozi ovinke in slediš Alfe in BMW-je ali pa jim celo pokažeš kako je treba 8)

Da zaključimo vsak avto ima svoje prednosti in slabosti in vse kar sem jaz želel povedati je to da mi je žal da Alfa ne naredi 1x vse kot bi morala in bi si s tem povrnila ugled in ne bi bilo potem takšnih zaključkov na testih kot sem ga izpostavil.
Slika
Odgovori
  • Informacija