Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Servis je vzdrževalno delo, ne pa poseg ali prirejanje lastnosti vozila ... :roll:
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Sicer ni povezano ne z Alfo, ne s čipanjem, je pa s sklopko, ki jo je nekdo prej omenil. Oče je kupil noega Forda b-max, po cca 30.000 km mu je šla sklopka in kaj so mu rekli? to ej potrošni material, na to ni garancije, kriv je vaš način vožnje. bi zastopil da bi oče bil deda ki 5 minut s polnim gasom speljuje iz parkirišča, ampak temu ni tako, naredi čez 100.000 km na leto, prej je imel Alhambro, kjer je skopka brez težav zdržala 250.000km, ker je pač veliko na AC, vozi bolj kot ne po omejitvah in ne pospešuje kot kreten. tako da to z garanicjo, kar se tiče sklopke če je deklarirana za 400nM in ti čipaš na 350nM, si lahko kar prepričan da ti je v garanciji ne bodo zamenjali, razen če bodo naredili vpoklic ker so ugotovili kakšno nepravilnost, ali pa bo teh primerov toliko da bodo ugotovili kakšno nepravilnost. Pri čipanju in garaniciji je znano da je nimaš. Zanima me ali imaš napisano črno na belem da ti zaradi posega garancija ne propade ali ti je to nekdo rekel? ker če je rekel bo njeogva beseda ob prvem problemu vredna 0, lahko ga tudi že en bo več tam pa bo vredna še mank kot 0, z nekim papirjem imaš vsaj možnost da se prerekaš da ti garancija velja, brez njega pač ne. Sicer upam da ti garanicije ne bo potrebno nikoli uveljavljati ne glede an to ali ti jo priznajo ali ne, ker ti želim dobro, dolgo delujoč avto :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Berem v novi številki Avtofokusa primerjalni test in kako ne morejo prehvaliti Veloce modela vs. Serija 3 M paket x drive. Največje razočaranje pa cena BMW-ja, ki je z manj moči za 16.000 dražji. Razočara jih tudi nič posebnega dinamika proti Veloceju in slab volan/menjalnik.

Minus Alfe pa plastika kabine in infotainment.
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

Da malo zamenjam temo :D
ima kdo izkušnje kako bi lahko izklopil da ti ne vzame moči oz. gasa ko začne drseti avto oz. gume ? vem da je vezano vse na ABS sistem, tega ne bi izklapljal, vem da sem že spraševal tukaj, ampak če je kdo zasledil kje pa jaz še ne vem.
Vse kar lahko naredis je to da das v dyinamic vožnjo. Manjka RACE funkcija :mrgreen:

:D
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Esp se ne da izklopit na giuliah, razn na qv
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Za mene to sploh ni več vprašanje Alfa Giulia VS BMW serije 3 tu je vse jasno to kar je bilo za BMW užitek v vožnji je sedaj slogan alfa Romeo. :D
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Trojka je ze kar v letih.

Je pa res da mene osebno tudi nova verjetno ne bo ganila.

Sam tok poudarjate voznost giulie a jeben esp ne mors sklopit.
Upam da je vsaj tok nasiroko nastiman da loh rit mal zaplese
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Lahko ti, vendar je nastavljen zelo agresivno takoj te popravi prej kot bi voznik želel sam popravljati.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else




Edit: Urejena pot do videa...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Američan joka, ker ni ročnega menjalnika ... Well, that's something new :lol:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

To so take malenkosti kot ESP, da je škoda besed. Stroka pa znova in znova deli nagrade za giulio in stelvio v Angliji. Zdaj že ptički čivkajo da je giulia prekleto dober avto. Lp
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Jah tuki par ljudi trobi kako je voznost huda in kako ne rab vse asistencne navlake, a esp je fiksen. Precej kontradiktorno
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Varnost varnost in nič drugega
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Temu se reče kvečjemu brezvezno drkanje uporabnika.

Že v starih Alfah so srali s tem in si lahko izklopil samo ASR.
Potem v 159 so po nekem nesrečnem naključju omogočili izklop tudi VDC.
Zdaj v Giulii pa zgleda ne moreš izklopiti ne enega ne drugega.

Kaj to pomeni potem ko se zatakneš v snegu in ti elektronika zmanjša moč motorja ko se kolesa zavrtijo v prazno?
Vleka?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tribes, to se tudi sam sprašujem, saj me je izklopljivi ASR rešil, da sem pri ravno kupljeni 159ki januarja 2008 sploh lahko prišel iz precej zasnežene službene podzemne garaže, kajti pri prvih dveh poskusih pri vklopljeni funkciji mi to niti blizu ni uspelo; Giulia pa ima še pogon zadaj ....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija