Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Stratos
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: So Avg 12, 2017 8:14 pm
Vozilo: GiuliaQ2

Malajlo,tak stroj kot je Giulia mora bit BENCINAR :D dizli so za švabe,razne če se boš vsako dnevno vozil čez gorjance potem vzemi dizla seveda 210 konjsko,drugače pa je tudi 200 dovolj če ni primerne 280,jaz sem za svojo gledal več kot eno leto vsak dan in se je splačalo bit potrpežliv.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Pa obvezno avtomatika :)
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Tole mi je predlagal brskalnik

https://youtu.be/InCovQjVTSc" onclick="window.open(this.href);return false;

Lp...
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Izbira dizel/bencin: pmsm bo za težja vozila še nekaj časa dizel razumna izbira.

Lp...
Stratos
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: So Avg 12, 2017 8:14 pm
Vozilo: GiuliaQ2

in še najpomembnejše mora imet,dab in seveda ibvilanske prestave :P
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

marko vitas napisal/-a:Izbira dizel/bencin: pmsm bo za težja vozila še nekaj časa dizel razumna izbira.

Lp...
Ta predlog je nesmiseln... Modernemu bencinarju, navkljub 2.0 L prostornine začne navor zelo hitro naraščat saj ima (twin-scroll) turbino. Ob tem pa Giulia ni ravno težek avtomobil, v bistvu je najlažji v razredu. Čemu bi človek ob tako dovršenih in uglajenih bencinarjih poslušal raje traktoriranje in prenašal vibriranje (resda je enega in drugega manj pri modernih dizlih, a je še vedno opazno napram bencinarju)?

Obvolanske prestavne ročice pa se seveda nujne v Giulii! :)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Edino poraba, če tišiš 210 konjskega dizla bo povprečna okoli 7l, bencinar pa 9-10l ali celo več.
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

lizard napisal/-a:
Čemu bi človek ob tako dovršenih in uglajenih bencinarjih poslušal raje traktoriranje in prenašal vibriranje (resda je enega in drugega manj pri modernih dizlih, a je še vedno opazno napram bencinarju...
Menim, da je to bolj stvar okusa in o okusih se ne razpravlja. Takole pravim, v premijskem razredu mora biti izolacija brezhibna, če ne pač ne gre za premijski razred. Pmsm ni stvar premijskega razreda imeti "vodomet" v serijski opremi, temveč da delujejo dobro stvari, ki morajo delovati ... :wink:

Lp ...
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

Malajlo napisal/-a:Ja, dizelc se valja na mobile.de, kolikor hočeš. Bencinskih za podobno ceno ne dobiš, ali pa jim kaj manjka. Npr. dva rora zadaj :lol: Cel fuk. Ma, ne dam več kot 25k. Nekaj mi mora za servis ostati :wink: Pa čez eno leto bom moral še (prvi...) hčeri kupit avto. Poleg izpita.
Imam občutek, da bom počakal še kak mesec, da vidim, kaj se bo januarja dogajalo. Cene so v par mesecih vsekakor šle gor. Potem bo pa že pomlad, preden se bom z novo lubico lahko vozil :cry: Trezno glavo obdržati in biti potrpežljiv je najtežje, ko se zapičiš v nekaj.

Ja, najdejo se letnik 2019 z vsega 50k km, pa pod 25 jurjev in pitaj boga, kaj je narobe z avtom. Pa še na 17''! Kdo daje to na tak avto?! Kriminal! Aja, pa po možnosti je še kje čisto na severu Nemčije, ali pa na Siciliji.
Kot da bi sebe poslušal
Noro si želim giulio, sploh pa prej kot bi dopolnila 10let.
“Navadne” trenutno ne bi mel pod nobenim pogojem, ker bi dal dobrih 20.000€ za povprecno verzijo rabljene z 100k km+, pa potem bi sledilo...
felne, auspuh, malo karbon dodatkov, malo softwerskih posodobitev(motor, asistence, multimedija), bog ne daj Veloce odbijaci..
In se priblizamo ceni mlajse Veloce bencinarke. (<30.000€)
Dizla sem crtal iz seznama zelja, ker ga imam sedaj in mam dovolj ropotanja in voznje z hladnim avtom v sluzbo. Čeprav 210KM gre zelo dobro, ampak je pa 2.0 280KM poezija. Veloce bi vzel samo zaradi izgleda in sedezev, Q4 me ne gane, ampak je pac zraven v paketu.
Ko gledam ponudbo imam podobne tezave, ali ima “veliko” kilometrov, sumljiv prodajalec, slabo opremo, predraga, prepoceni(ja tut glede tega sem skepticen), zato res cakam na eno “pravo” da recem to je to in ce tudi se za jurčka več stegnem.
Glede na videno se v nemskih oglasnikih pojavijo 2-3 nove na teden, tako da avti se redno osvezujejo, ceprav ene ze “kampirajo” tudi pol leta in vec.

p.s. poglej ponudbo bencinarjev na poljskem (otomoto) uradni prodajalci alf , pazi edino na sumljivo poceni iz USA uvoza.
p.s.2:ce kdaj vidis kaksno misano blue, z rumenimi bremzami in rjavim usnjem, jo kr meni prepusti
Slika
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Je sploh obstajala 150km dizelka 150hp z q2 diff?

A ni q2 bil samo zraven avtomatika?
Stratos
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: So Avg 12, 2017 8:14 pm
Vozilo: GiuliaQ2

jaz sem to iskal več k 1leto,na mobile.de je bila manj k 24ur https://www.facebook.com/narociavto.si/ ... 849647992/" onclick="window.open(this.href);return false;
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

OOO ti :-({|=

Totalno fouš (pa ne v klasičnem slovenskem pomenu) =D>

Če ni skrivnost, mi lahko javiš koliko te je okrivrno prišel take stroj Q2?
Malajlo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Dec 08, 2020 8:58 am

Stratos napisal/-a:jaz sem to iskal več k 1leto,na mobile.de je bila manj k 24ur https://www.facebook.com/narociavto.si/ ... 849647992/" onclick="window.open(this.href);return false;
Princeska prelepa :-D

Bencin-dizel ... Če pomislim, da delam vsaj 30k km na leto, me bo bencin koštal vsaj jurja več na leto. Ampak tudi jaz imam dovolj dizelskega regljanja.
Pa dajmo z drugega kota - pri dizlu bo vztrajnik problem, bencinski bom menjal svečke. Še kaj, poleg porabe, je za vzeti v zakup? In kako se tile naviti bencinski agregati obnesejo po čert milijona km? Predolgo drajsam dizle, da bi sploh imel neko mnenje.
Elektronike me je pri Alfah strah. Bi imel vse, ampak nič. Menjavati cele prednje luči ravno ne bi želel, ko crknejo nešteti motorčki in aktuatorji. Juček gre takoj :(

Se je pa pojavila ena Veloce, rdeča, bel leder, panorama, ACC... 25 tičkov
Stratos
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: So Avg 12, 2017 8:14 pm
Vozilo: GiuliaQ2

če boš vzel bencinarko boš na bencisnkih kar pogosto :) jaz imam 10 porabo,če se boš pa vsak dan vozil čez gorjance bo pa 11 al pa še kak liter več k čez gorjance če je prazna cesta se poraba poveča :D preveč elektronike jaz osebno nočem v nobenem avtu,tak da rajši imam probleme z elektroniko v alfi k pa v kakšnem neuničlivem švabu,secar pa po pol leta kar jo imam nimam nobenih problemov.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

2.2D 210 Stelvio ima pa porabo 8-8.5, tako da ni bistvene razlike.
Odgovori
  • Informacija