Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

janezkranj napisal/-a:Dragi moji Alfisti

Vidim, da zelo redko še kaj napišete oz. objavite. Verjetno ste nad A.R. obupali.

Ko sem pred cca 2 leti napisal, da A.R. z takim pristopom - cene in modela ne bo daleč prišla jih je večina mislila da nimam pojma in nekateri ste to tudi napisali, pa nisem nič zameril, vsak ima lahko svoje mnenje
No kot je - če preberete moje pretekle članke - da se ne bom ponavljal se pokazalo da imam prav, oz. sem bil še malo premalo pesimističen - realen.
A.R. kot je videti v letu 2019 ne bo sproducirala nič novega samo 2 x face lift, ampak to ne bo pomagalo, samo malo bo odložilo neizbežen konec, predvidevam, da se bodo še par let mučili potem pa prodali blagovno znamko, če bodo imeli srečo, da jo bo še kdo hotel.

Vsem vesel božič in srečno 2019

Janez
zdravo

s takim pesimismom ...... tudi tvoj konec se neizbežno približuje.
v letih do bridkega konca pa le uživaj v življenju.
bi ti pa želel v življenju več optimizma, nam lepše dane v življenju.

in seveda vsem vesel božič in srečno novo leto.
lp

PS: upam da bo AR dejansko kaj več "spacala" ali pa vsaj dopolnila asortima v bljižni prihodnosti
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

Mal bom zamenjal temo:
A se je komu ki ima Giulijo zgodilo da kar naenkrat ne dela gretje zadnje sipe in ogledal?
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Varovalke preglej.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Matej46 napisal/-a:Mal bom zamenjal temo:
A se je komu ki ima Giulijo zgodilo da kar naenkrat ne dela gretje zadnje sipe in ogledal?
Na angleškem forumu so določeni poročali o tem - načeloma polnjenje akumulatorja popravi težavo, ni pa rečeno da se ne bo ponovila. Problem je mogoče v samem akumulatorju, bolj verjetno pa gre za to, da se ni dovolj napolnil med samo vožnjo. Namreč alternator v Giulii ne polni akumulatorja skoz, ampak le ko bo ti naj bilo potrebno - režim polnjena pa določa IBS (Intelligent Battery Sensor). Tako da enim so menjali pod garancijo IBS drugim akumulatorje, kaj več pa ne vem povedat. Sam te težave še nisem opazil - s tem da vedno izklopim start&stop sistem.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

Sem ze razmislal neki podobnega, mogoce ni dovolj energije, probal sem da sem vklopil samo stekla in ne sedezev ter volana, pa isto noce, razmislam da je lahko ker se vozimo dosti kratke razdalje, ker stop&go funkcija zelo redko vklopi pa tudi ce je avto dovolj segret, se mi je pa ze tenkrat vklopila lucka za motor, ter takrat mi je napisalo da ne dela stop&go funkcija , pa
vozim se lahko samo v srednji voznji sploh mi ni hotlo spreminjat nacin voznje,nato sem se peljal na daljso voznjo da je ugasnila lucka.
Potem moram na servisu tezit da to uredijo?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Start&Stop je ena prvih stvari ki ne bo delala pri premalo napolnjenem akumulatorju. Vsekakor čim prej na servis, dotačas pa doma dopolnit akumulator.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

janezkranj napisal/-a:Dragi moji Alfisti

Vidim, da zelo redko še kaj napišete oz. objavite. Verjetno ste nad A.R. obupali.

Ko sem pred cca 2 leti napisal, da A.R. z takim pristopom - cene in modela ne bo daleč prišla jih je večina mislila da nimam pojma in nekateri ste to tudi napisali, pa nisem nič zameril, vsak ima lahko svoje mnenje
No kot je - če preberete moje pretekle članke - da se ne bom ponavljal se pokazalo da imam prav, oz. sem bil še malo premalo pesimističen - realen.
A.R. kot je videti v letu 2019 ne bo sproducirala nič novega samo 2 x face lift, ampak to ne bo pomagalo, samo malo bo odložilo neizbežen konec, predvidevam, da se bodo še par let mučili potem pa prodali blagovno znamko, če bodo imeli srečo, da jo bo še kdo hotel.

Vsem vesel božič in srečno 2019

Janez
Želim vam in ostalim bralcem enako. Pridajam: s stališča potrošnikov bi bilo to, v vsakem primeru, nedvomno zelo slabo. :?:

Lp ...
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

a se neprodaja ta že nekaj dolgo ?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... uper%20GAR.." onclick="window.open(this.href);return false;.
super
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Jp,kdo bi dal 22k€ za avto brez xenon luči?
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

V tujini mas za ta denar ze xenon+avtomat. Uvozni stroski pa zanemarljivi
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Jeep Renegade z novim 1.3 turbakom https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13819740, mogoče to pomeni, da bo Giulia tudi kmalu s tem motorjem :)
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

sajer napisal/-a:Jp,kdo bi dal 22k€ za avto brez xenon luči?
potem bi rekel, da če na začetku ni šlo,bo vedno težje za ta dnar
kaj študirajo :roll:
super
Uporabniški avatar
Simak
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 24, 2016 1:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo Spider TBi
Alfa Romeo Giulia competizione
Alfa Romeo Tonale Ti

Veliko je napisanega o slabi prodaji AR in podobno....
Saj me ne preseneča! Pri takem kadru, kot sem ga imel čast spoznati, je naravnost čudež, če komu avto uspe kupit, kaj šele, da bi kupca pridobili!
Pri nas in verjetno tudi drugje, je pač tako, da se Alfa Romeo enači s Fiatom prej kot s Ferrarijem.
Verjetno bi morali štart modeli res stati nekaj manj, če se že hoče delat na količini, da se na cesti ustvari določeno število vozil, ki gotovo povečajo prepoznavnost in zanimanje tistih, ki niso ravno ljubitelji te znamke. Kasneje pa poskusiti pridobiti tudi kupce bolj prestižnih modelov. Saj bi rekel, da so krivi samo prodajalci, pa niso. Tudi na Audiju so gnili, tako da sem A3 za ženo (res babji avto) kupil na Seatu.

Slovenčki pač kupujemo tisto, kar ima sosed, samo malo večje!

Ampak AR nikoli ni bila velikoserijska znamka! Verjetno so ravno s poskusi to postati vse zjebali.

Kakorkoli že, trenutno kupujem Giulio Veloce! Menjam za MB, ki je odličen avto. Samo duše nima iste.
Doma imam že Spiderco, zato me najbrž razumete.

Pa srečno vožnjo v 2019 vsem Alfistom! Uživajte v nevoščljivosti vseh Slovenčkov, ki nimajo jajc kupit nekaj drugačnega in se vozija v vagonih za folk. Takih kot sosed, le malo dražjih!
1. AR 146 1.6
2. AR 156 2.0 selespeed
3. AR Spider TBi
4. AR Giulia veloce
5. AR Tonale Ti
6. AR Giulia competizione
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Simak, veliko sreče pri nakupu in kasneje ne pozabi na predstavitev ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Simak
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 24, 2016 1:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo Spider TBi
Alfa Romeo Giulia competizione
Alfa Romeo Tonale Ti

Se bom z veseljem pohvalil!
1. AR 146 1.6
2. AR 156 2.0 selespeed
3. AR Spider TBi
4. AR Giulia veloce
5. AR Tonale Ti
6. AR Giulia competizione
Odgovori
  • Informacija