Stelvio: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Pri dizlu zagotovo niso sodelovali Ferarrijevi inženirji, saj gre za znani in preverjeni JTDm izpod rok FTP.

Pri bencinarju pa ja.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Tudi led (high led zadeve, ne tiste osnovne ki res niso nic vredne) in xenon ne mors primerjat, dve razlicni zadevi.

Drugace pa Stelvio presneto dobro drzi ceno napravm nemcem,
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3726
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

alfa_samec napisal/-a:Pri dizlu zagotovo niso sodelovali Ferarrijevi inženirji, saj gre za znani in preverjeni JTDm izpod rok FTP.

Pri bencinarju pa ja.
In še to samo in izključno pri 2.9 Bi-Turbo motorju.
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

Fantje, hvala za odgovore... Glede cene, se mi zdijo kar precej cenejši kot Q5 ali xc60..čakam na sprostitev ukrepov, potdm pa na testno vožnjo..lp, Matevž
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

@alfa_samec @Zhagar

Osnova je res bila že prej zasnovana, sem se napačno izrazil, ampak za Alfo je bila spremenjena/dodelana pod vodstvom inženirja, ki dela na Ferrarijevih motorjih. Obstoječi Multijet motorji niso bili povsem iz aluminija, že to je velika sprememba.

510 konjski motor je dejansko Ferrarijev, 2.0 pa je bil na novo razvit, tudi s pomočjo Ferrarija. Je pa ta motor sedaj osnova na nedavno osvežen Maserati Ghibli.

@Miholl
Alfa ima na IIHS "G" rating za luči, kar ni samoumevno (https://www.iihs.org/ratings/vehicle/al ... sedan/2019" onclick="window.open(this.href);return false;) ("P" je za halogenske, ki pa več niso na voljo v posodobljenih modelih). IIHS se je veliko let pritoževal nad slabimi lučmi in če pogledaš za kakšen BMW s ksenonom, boš velikokrat videl "M" oznako. Zadnja generacija ksenon luči (mislim, da je gen 3?) je že zelo dobra.

Na YouTubeu je tudi veliko primerjav in "navaden" LED vs Xenon je skoraj ista zadeva. Je pa druga pesem pri LED Laser in ipd.
Zadnjič spremenil Otone, dne So Jan 09, 2021 7:57 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

mathew napisal/-a:Fantje, hvala za odgovore... Glede cene, se mi zdijo kar precej cenejši kot Q5 ali xc60..čakam na sprostitev ukrepov, potdm pa na testno vožnjo..lp, Matevž
Samo za foro še poskusi kakšnega Q5 ali XC60. Jaz sem, pa ni primerjave. :) V BMW salonu pa mi je prodajalec rekel, da je poskusil Stelvio in da je res nekaj čisto drugega.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ne primerjat led zarometov za usa trg in eu trg, ker za usa trg svetijo precej slabse, zato dosegajo slabse rezultate ker imajo omejitve glede svetilnosti in zato majo xenon zarometi tako dobre ocene.
Danes high led zarometi in xenon niso primerljivi
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

@Otone o kakšnih posebnostih govoriš?

In še eno vprašanje.... ali ima kdo na Stelviu vlečno kljuko? Zanima me izključno skrita in brez rezanja odbijača. Kaj priporočate?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Obstoječi Multijet motorji niso bili povsem iz aluminija, že to je velika sprememba.
Rešitev nižajna teže. Za to zagotovo ni bilo potrebno plačati inženirja iz Ferarrija. Kot pravim, JTDm so preverjeni in izpod rok FTP, nima tu Ferarri nobene veze. Gre za fantastične motorje že v osnovi.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

@Miholl

Zanimivo, nisem vedel. Bi pa moral Stelvio imeti LED, ni dvoma. Ne vem, če še je kakšen avto v tem cenovnem razredu, ki nima LED opcije.

@Alfa_samec

Pravim samo, kar berem ali gledam na YouTube. Nimam direktnega dostopa do inženirjev. Mislim, da je o tem govoril ali Mr. AMG ali pa Car Fanatic (oba imata dobre videe o obeh modelih, z veliko tehničnimi podrobnostmi). Car Fanatica je AR celo povabil v Italijo na test GTA in GTAm-a.

@Alfa sport

- 50/50 razporeditev teže
- Aluminijast motor, sredinsko nameščen (med sprednjo osjo in potniško kabino).
- Pogonska gred iz karbona
- Alu pokrov motorja, vrata in prtjažnik
- Steering ratio je 12.0 - Ferrari 458 ima 11.9 (Giulia ima celo 11.8 ).
- Skupna teža je še vedno najnižja v svojem razredu (2017 je X3 bil 100+ kg težji, ostali pa še več).
- Double wishbone vzmetenje (v tem razredu to ni bil standard leta 2017, ko je avto izšel).
- Drugi najbolj varen avto testiran leta 2017, takoj za Volvo XC60 (samo za las, vendar pri čelnem trčenju je Stelvio celo boljši za malenkost).
- Šasija + podvozje delo ljudi iz Ferrarija. V6 motor direktno iz Ferrarija.
- Veliko podobnosti je med "navadno" in Quadrifoglio verzijo, kar se podvozja tiče. Veliko lastnikov pravi, da se "base" Stelvio vozi boljše, kot GLC AMG. Na podobni ravni je samo Porsche Macan.

Verjetno bi se še kaj našlo. :) Imam neko predstavitev od AR, ki sem jo dobil od prodajalca (sicer je bila kao namenjena samo prodajalcem), ampak je ne najdem. Vendar dandanes je že večina tega na spletu.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

OK, sem se že bal da bi prodajalci povedali več, kot je že objavljeno na netu.
Ja, je že vplačana ara.
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Letnik 2020 ali mogoče celo 2021 (razvidno iz notranjosti). Od 2020 so se cene konkretno zvišale. Sedaj je osnovna Giulia precej dražja od osnovnega Merca (cca. €3K) in od BMW/Audija (€4-€6K). Osnovni Stelvio pa je nekje toliko, kot osnovni GLC.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Nad avtom sem še vedno navdušen, ampak dejstvo pa je, da z nobenim drugim v dvajsetih letih izkušenj ni bilo toliko težav v tako kratkem času.

Dosedanje težave:
- izpraznil se mi je akumulator, kljub rednemu vzdrževanju s CTEK polnilcem
- levo ogledalo se včasih ne odpre
- kmalu po servisu mi javlja nizek nivo olja
- ventilator za zračenje kabine je bil nekaj časa precej glasen

Upam, da to ni šele začetek... In da ne bom obžaloval, da nisem kupil hibrida Toyote. :)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ljudje majo z razlicnimi novimi avtomobili tezave, je pa kar malo scary brat da se tistih par ki so jih prodali ne dela dobro in ima kar resne tezave. Skoda
Odgovori
  • Informacija