Stelvio: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
ZRow
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne Apr 05, 2015 9:00 pm
Kraj: Novo mesto

Do konca oktobra je bilo pri nas po uradnih podatkih registriranih 45 Giulij in 20 Stelviov.
matejSS
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Dec 05, 2017 10:11 pm

Zdravo!

Ali je na forumu kaksen lastnik Stelvia (oz. Giulie), da bi ga povprasal o izkusnjah glede avta? Zanesljivost, itd.

Hvala in LP,
Matej
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

Js mam giulio. Kaj te zanima? avto je top!
Ti sam kup navs razocaran verjem :) :D
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Ni mi jasno zakaj ljudje še vedno sprašujejo o zanesljivosti Alfe Romeo. JTD motorji so najboljši dizli na svetu, elektronika nič več ne heca, menjalniki odlični, podvozje je od Giuliette naprej poštimano (kar se tiče rok), vozne lastnosti pa to itak top. Ne živimo več v letu 1995 ko so imele boxer/TS motor katerega 3/4 ljudi ni znalo vzdrževati in je posledično ribalo.
matejSS
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Dec 05, 2017 10:11 pm

Sprasujem(o), ker ne vemo, ker Alfe nimamo :)
Nadalje se da na internetu veliko prebrati o napakah (tudi testnih avtov). Je pa vse malce prevec prenapihnjeno, ker gre za Alfo. Nekako sem izluscil, da je slo za napake prvih modelov, ki so jih v veliki vecini resili s programsko posodobitvijo. Zato me zanima, kaksno je stanje sedaj oz. ali je mogoce bolje pocakati se kaksno leto? Zato sem vprasal na forumu - saj veste, v salonu so po pricevanju prodajalca vsi avtomobili brez napak :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zhagar napisal/-a:Ni mi jasno zakaj ljudje še vedno sprašujejo o zanesljivosti Alfe Romeo. JTD motorji so najboljši dizli na svetu, elektronika nič več ne heca, menjalniki odlični, podvozje je od Giuliette naprej poštimano (kar se tiče rok), vozne lastnosti pa to itak top. Ne živimo več v letu 1995 ko so imele boxer/TS motor katerega 3/4 ljudi ni znalo vzdrževati in je posledično ribalo.
2.2JTDm je popolnoma nov in nepreizkušen motor. Tukaj ti noben ne bo znal povedati kako se bo zadeva obnašala čez par let.
Menjalniki v Alfah niso nek biser, znane težave z ležaji v M32 (159) in znane težave z ležaji in razbitimi diferenciali v C635 (Giulietta). Giulia ima tudi podhranjen ročni menjalnik, edina sreča je da so izbrali ZF8 za avtomatika, ki je načeloma bulletproof.
Podvozje se nebi strinjal, v Giuliettah ni problema, ker nima dual wishbone setupa. Kako se bo obnašala zadeva na Giulii/Stelviu čez par let noben ne ve, ker je preprosto še prenov avto.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Po tej logiki je vsak avtomobilski model praktično nezanesljiv, saj če greš gledal hibe nekega modela skozi njegovo proizvodnjo se jih bo našlo kar precej pri vseh znamkah.
Glede na to da so si dosedanje Alfe povsem nesorodne z Giulio/Stelviom je take zaključke delat še toliko bolj nesmiselno.


Je pa tudi mene zmotilo vprašenje matejSS-ja. Namesto da bi povprašal o dodelanosti pogonskega sklopa, voznih lastnosti, splošne uporabniške izkušnje, upravljanjem avta ali pa npr. kako se obnese kakšen kos dodatne opreme, da ve če ga naj vzame, je izpostavil samo zanesljivost.
Me je hitro minilo dat kakršenkoli odgovor.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
matejSS
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Dec 05, 2017 10:11 pm

lizard napisal/-a:Je pa tudi mene zmotilo vprašenje matejSS-ja. Namesto da bi povprašal o dodelanosti pogonskega sklopa, voznih lastnosti, splošne uporabniške izkušnje, upravljanjem avta ali pa npr. kako se obnese kakšen kos dodatne opreme, da ve če ga naj vzame, je izpostavil samo zanesljivost.
Me je hitro minilo dat kakršenkoli odgovor.
Alfe ne izberes iz racionalnega vidiga - za to je ogromno čiguma/dolgočasnih avtomobilov, ki te le
pripeljejo iz točke A do B. Alfo kupiš, ker bi rad še užival v vožnji. No, tako gledam jaz na to zadevo.
Nadalje me privlači tudi tehnična dovršenost.

Vozne lastnosti, upravljanje avtomovila, itd. - vse to lahko lahko sami preizkusimo in vidimo, kako nam to leži.
In tukaj res ni dvoma pri Alfi. Edini dvom je zanesljivost (iz zgodovinskih razlogov). In imam pol kufr pregovarjanja/čakanja na sevisu (druge "zanesljive" znamke). Zato se mi zdi vprašanje na mestu (ali naj si glede tega zatiskamo oči). Lastniki lahko enostavno povedo, kako je s tem, npr. "avto imam že 2 leti, brez problemov".
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Sprašuješ za Stelvia. Seveda, nihče ti ne bo mogel reči, avto imam že dve leti in je vse ok. Uradno ga na forumu nima nihče, vsaj nikjer nisem zasledil da bi ga imel. Javil se ti je lastnik Giulie (bencinarke če prav razumem), ki ti je napisal, da je avto top. To je tudi vse kar vemo iz prve roke na tem forumu, oba lastnika Giulij sta precej "skrivnostna" glede svojih avtomobilov. Ne mislim s tem nič slabega, to je pač njuna odločitev.
Ne bi se pa strinjal, da Alfe ne izbereš iz racionalnega vidika. Vsaj jaz sem svojo in mislim da še kar precej drugih. Bodimo realni, večina nas vozi dizle in o kakšni hudi športnosti in top voznih lastnostih tukaj ni govora. Alfa pač nudi za vloženo (cene rabljenih 159-k so smešne) več kot npr bmw ali audi.
Zadnja leta tudi zanesljivost pri Alfi ni več poseben problem, slab sloves se vleče že leta in leta (še iz konca osemdesetih) in v glavah (premnogih) ljudi bo ostal še dolgo. Ampak to se ne dogaja samo pri Alfi, tudi druge znamke, predvsem korejci pa tudi francozi in italjani so še vedno predmet predsodkov v glavnem ljudi, ki jih niso nikoli vozili. Realno gledano, vsi proizvajalci v današnjem času delajo dobre avtomobile, itak je pa že vse tako pomešano med sabo da človek sploh ne ve več kaj v resnici kupuješ (mercedes z renojevim motorjem npr...).
Po moje ne moreš zgrešiti če boš kupil Stelvia, vsi testi so v glavnem pozitivni, brez dvoma je avto lep, kaj bo pa čez par let bo pa čas pokazal.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

matejSS napisal/-a:Alfe ne izberes iz racionalnega vidiga - za to je ogromno čiguma/dolgočasnih avtomobilov, ki te le
pripeljejo iz točke A do B. Alfo kupiš, ker bi rad še užival v vožnji. No, tako gledam jaz na to zadevo.
Nadalje me privlači tudi tehnična dovršenost.

Vozne lastnosti, upravljanje avtomovila, itd. - vse to lahko lahko sami preizkusimo in vidimo, kako nam to leži.
In tukaj res ni dvoma pri Alfi. Edini dvom je zanesljivost (iz zgodovinskih razlogov). In imam pol kufr pregovarjanja/čakanja na sevisu (druge "zanesljive" znamke). Zato se mi zdi vprašanje na mestu (ali naj si glede tega zatiskamo oči). Lastniki lahko enostavno povedo, kako je s tem, npr. "avto imam že 2 leti, brez problemov".
V redu, v redu. :)

Giulia na trgu niti ni še dobro leto, Stelvio še manj. Na forumu je nekaj Giulij, to pa je to. Na tujih forum jih je več. Zaenkrat ne kaže da bi imeli ti avti težave. Na začetku leta je bil narejen en softwarski update, ki je odpravil porodno težavico pri 2.0 Turbo motorju.

Osebno priporočam da pri Stelviu vzameš aktivno vzmetenje (na voljo od tega meseca), ker na testih poročajo da je z navadnim vzmetenjem relativno neudoben (v primerjavi s konkurenco) - res da nudi opazno boljše vozne lastnosti, a lahko samo rečem da aktivno vzmetenje vsaj na Giulii opravlja fantastično delo in je vredno svojega denarja. Domnevam da je podobno na Stelviu.

Tudi aktvini tempomat je fajn zadeva, sploh za po mestu ob prometnih konicah, kolonah, saj podpira start stop vožnjo, torej ti sam ustavi avto do konca in potem spet spelje (če ustavitev traja več kot nekaj sekund, moraš za ponovni premik samo pipnit pedal za gas).
Android Auto in Apple Carplay prihajata kmalu - se splača počakat.

Dizel mi je v Giulii bil preglasen, tako da priporočam bencinarja - prodaja dizlov v Evropi je z lanskim letom začela precej padat, in je prvič po letu 2009 bilo prodanih spet več bencinarjev, tako da je mogoče bencinar celo boljša naložba za v prihodnost.

Glavni atribut Giulie vseeno ostajajo vozne lastnosti (skupaj z vozno dinamiko - sploh volan). V Motortrendu kjer je letos osvojila naslov avta leta so zapisali da so vozne lastnosti bolj nad konkurenco kot so bile le te pri BMW 3 v letih ko je le ta bil kralj vozne dinamike. Sklepam da je zgodba pri Stelviu podobna, čeprav ga še nisem vozil.

Giulia 2.0TB Super pri 12.000km zaenkrat brez ene težave.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
matejSS
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Dec 05, 2017 10:11 pm

Hvala vsem za informacije! :)

Gledam bencinarja... pa še ne vem, ali 200HP ali 280HP (predvsem me mika navor).
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

Ja fantje,če hoces alfo jo kupis , pa kaj ma veze ce je nova? saj ima 5 let garancije! Js ti povem iz prve roke da boljsga avta se nism vozu, pa sem imel vsaj 5 razlicnih znamk avtomobilov.
Pri opremi ne sparat, ker ti bo zelo zal potem, verjemi.
Drugac pa matejss pridi do mene pa te peljem ali ti dam za vozit, da se lazje odlocis
:) :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Autocar: Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio - New 503bhp Hot SUV review

Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Nightwish
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 2:39 pm
Vozilo: Giulietta Veloce 1750 TBI - 2017
Kraj: Ljubljana - Bežigrad
Kontakt:

Bravo! :)

tudi JWW je Stelvio QV full pohvalil
=D> =D>
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Stelvio je bil novembra najbolje prodajan model znamke AR, za december še ni skupnega podatka. Druga je Giulia in potem Giulietta.

Tudi skupno je Stelvio daleč najbolje prodajan model AR, novembra je bilo prodanih skupno okoli 3400 komadov, Giulie pa 3100.
Odgovori
  • Informacija