Stelvio: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Peterpan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Apr 21, 2018 6:37 pm

yroky napisal/-a:Pozdravljeni.

Mene zanima, če mi lahko kdo razloži delovanje aktivnega vzmetenja Alfa SCD pri Stelvio?Hvala
Zdravo, jaz ga imam in sem zadovoljen. Ze navadno vzmetenje je top, edina nastavitev je ko prestavis v Dynamic in podvozje dodatno otrdi se aktivira opcija SOFT, ki v bistvu povrne normalne nastavitve blazilnikov, kot so v Normal opciji DNA preklopnika. Pride prav na slabsih cestah, kjer so plosce ali kaj podobnega, saj tisti enakomerni udarci, ki bi jih cutis izginejo. Mene sicer ne motijo, boljsa polovica pa opazi :D . Verjetno pomaga tudi pri sicersnih odzivih na dinamicne dogodke, a ker sem s testno Stelvio naredil le kakih 20km ne morem primerjat. Jaz sem ga vzel v paketu s LSD in sportnimi sedezi in mi ni zal.
Barci
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 05, 2017 10:56 pm

https://www.facebook.com/janmacarol/vid ... 7/?__xts__" onclick="window.open(this.href);return false;[0]=68.ARCd_N1-_4dERQqFq1T69ONPZl55hHrkbpEUIvgPBydpqngmFabu9_QkEF0x9KxPlnI4fE5bZRFWp7jTzkssgFUcV1fBk5IH5yFXydlt1JYDykU3DEMgps2MpZC3u17IeF2GTtGEYWWMkfFWl3bOceejnwgpWWnfLAPEmr3ln5YDIIvO0nOP&__tn__=-R
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Ni Missano Blue. Buuuuuu!!
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Stelvio QF

https://www.b92.net/automobili/vesti.ph ... id=1464912" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Brutalni Stelvio Quadrifoglio že v prodajnem salonu

Pred kratkim je v Slovenijo pripeljal prvi primerek najhitrejšega Stelvia, ki tako širi ponudbo hitrih Alfinih užitkov. Cena zanj je postavljena na malenkost višjo raven kot v primeru Giulie Quadrifoglio.

Ob obisku Alfinega salona v Ljubljani smo z zanimanjem preverili najnovejšo stvaritev mojstrov iz Alfe Romea. Gre za športnega terenca na steroidih, ki ga poganja znani 2,9-litrski V6 motor s 375 kilovati moči (510 KM) in s 600 Nm navora. Za prenos moči na vsa štiri kolesa (sistem Q4) je vgrajen osemstopenjski samodejni menjalnik. Vsa vgrajena tehnika je zaslužna, da avto doseže najvišjo hitrost 283 km/h.
Omenjeni primerek v ljubljanskem prodajnem salonu je kot običajno bogato založen s serijsko in dodatno opremo. Na seznam doplačljivih dodatkov med drugim spadajo všečna biserna bela barvo (Trofeo), športni sedeži s karbonskimi dodatki in Brembove karbonsko-keramične zavore, zato se končna cena ustavi pri številki 120 tisoč evrov, medtem ko je njegova osnova postavljena na 102 tisočaka.
Vsekakor vredno kratkega obiska.

Slika Slika Slika
Vir: Avtomanija, http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=18703" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Peterpan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Apr 21, 2018 6:37 pm

Zanimiva pa je cenovna politika, berem na stelvio forumu kako amerikanci kupijejo Stelvio QV po 78k $ ](*,)
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Moje izkušnje z Ameriko so, da so tam vse cene vedno brez davka.
Verjetno to velja tudi za avte.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vsaka zvezna država po svoje ureja davek na motorna vozila. Ene jih imajo, druge ne. V oglaševane cene načeloma niso vštete niti provizije prodajalcev pogodbenikov.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Naviti italijanski kameleon

Slika


Milanski mojstri predelav iz podjetja Romeo Ferraris, ki pretežno skrbijo za domače znamke, zdaj kupcem Stelvia ponujajo posebno nadgradnjo.

Za vse vrste pogona poskrbijo za dodaten naboj moči in sicer pri izvedbi Quadrifoglio se moč poveča na 556 konjev, pri dvolitrskem turbaku na 313 KM, pri najmočnejšem dizlu pa je moč povečana za 28 konjev na 238 KM. A to še ni vse. V ta paket je upoštevana še razširitev koloteka za 20 oziroma 25 mm, za lepši zunanji videz poskrbijo 20-palčna OZ platišča, obenem ne gre spregledati niti novega izpušnega sistema Ragazzon z možnostjo upravljanja loput, dodatke v karbonu in za finiš še zelo izstopajočo zunanjo barvo oziroma nalepke.

Slika

Slika Slika
Slika Slika Slika

Vir: Avtomanija, http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=8&id=952" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Ena kratka primerjava (sicer ne vem zakaj z Infinitijem)
qwerta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 9:44 am

Pa se je zacelo


https://siol.net/avtomoto/novice/resna- ... meo-492377" onclick="window.open(this.href);return false;
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Kaj se je zacelo? Vsaka znamka ma vpoklice. Ce me spomin ne vara, nazadnje bmw ker jih nekam velik zgori na cestah
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Da ne omenjamo Toyote, in njihovih težav s pedalom za plin... Res ne vem, kaj je tukaj tako senzacionalnega.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Kaj je tako senzacionalnega? A ti ni jasno, Alfa je! Takoj na pranger z njo in temi 60k kosi. Pri ostalih miljoni niso omembe vredni.
Odgovori
  • Informacija